کد مطلب : 64275 / تاریخ ثبت : 1400/03/31 19:11

فاضلی هریکندی

تخلف انتخاباتی گلوی البرز را فشرد؛ ؛ خرید و فروش رای 30 نفر را به دام انداخت

خرید و فروش رای سبب تحت تعقیب قرار گرفتن مجموعا 30 نفر در شهرستانها ی کرج، فردیس، ساوجبلاغ و نظراباد شده که برخی از این افراد بازداشت و برخی هم با قرار تامین وثیقه آزاد شدند

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز،(khabar31) حسین فاضلی هریکندی در نشست خبری روز دوشنبه ۳۱ خرداد که  به مناسبت هفته قوه قضاییه برگزار شد،  در خصوص اهمیت انتخابات این دوره اظهارکرد: انتخابات این دوره از اهمیت بیشتری برخوردار بود چرا که، شرایط خاص به لحاظ موضوعاتی چون کرونا، اقتصادی و همچنین جوسازی و فضاسازی دشمنان با تفکر «رای بی رای»،  رسانه های معاند را بر آن داشت تا  ملت ایران را ترغیب به عدم مشارکت در انتخابات پیش رو داشته باشند  که،  مردم با حضور خود این معادله فکری مسموم را بهم زدند.

وی در ادامه با بیان این موضوع که، متاسفانه با تمام جلسات و تمهیدات قبل از انتخابات گزارشاتی از وقوع تخلفات درروز انتخابات به ما اعلام شد گفت: ما قبل از روز انتخابات تخلفات عمده ای نداشتیم تنها پرونده هایی که تشکیل شده (10 پرونده) مربوط به تبلیغات زودهنگام بود.

فاضلی از عمده تخلفات اعلام شده در روز انتخابات به خرید و فروش رای اشاره کرد و افزود: متاسفانه دراین زمینه گزارشاتی ازشهرستان‌های کرج، فردیس، ساوجبلاغ و نظرآباد رسید که با حضور به موقع دستگاه قضا درکنار دستگاه نظارتی ممسببان این امر تحت تعقیب قرار گرفتند.
رییس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه در راستای پرونده خرید و فروش رای 30نفرتحت پیگرد قانونی  قرار گرفتند تصریح کرد: خرید و فروش رای سبب تحت تعقیب قرار گرفتن مجموعا 30 نفر در این شهرستانها شده که برخی از این افراد بازداشت و برخی هم با قرار تامین وثیقه آزاد شدند.
فاضلی هریکندی با اشاره به اینکه در خصوص خرید و فروش ادعاهایی شده  و مستنداتی بوده که در حال رسیدگی است ، گفت: حتی یک  مورد از این تخلفات برای ما زیاد است، اما با حجم صندوق‌های رای و تعدد داوطلبان وعلی رغم همه اقدامات پیشگیرانه این موضوع به وقوع پیوسته است.
وی گفت: دستگاه قضایی در این زمینه پیگیری های لازم را انجام  خواهد داد و به این پرونده‌ها رسیدگی خواهد کرد.
رییس دادگستری البرر در بخش دیگری به قرار گاه پیشگیری و مقابله با جرایم خاص اشاره کرد و اذعان داشت: :در قرارگاه پیشگیری و مقابله با جرایم استان البرزسعی کردیم سه دسته ازجرایم که امنیت مردم را خدشه دار می کند و خط قرمز دادگستری استان محسوب می شود را به صورت ویژه رسیدگی و دنبال کنیم که  این سه دسته عبارتند از:انواع سرقت هاانواع قتل ها و انواع منازعات گروهی می باشد.
وی افزود:  لازم به ذکر است  در این راستا از حداکثر  مجازات قانونی برای این جرایم تمهید شده است که با بهره گیری از این رویه در سال 99ما با کاهش 25درصدی نسبت به مدت مشابه در خصوص سرقت ها، روبرو بودیم.
این مسئول در بخش دیگری از صحبت‌های خود به اینکه شرایط خاص آب و هوایی و نزدیکی به تهران باعث شده در حوزه تغییر کاربری و تصرف اراضی ملی شاهد سوء استفاده برخی باشیم، افزود: برای مقابله با این جریان سال گذشته قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری اراضی در دادگستری استان شکل گرفت که عملکرد خوبی هم داشته است.
رییس کل دادگستری البرز در خصوص اقدامات مربوط به این قرارگاه اظهار کرد: با تشکیل این قرارگاه اقدامات قابل توجهی در تغییر کاربری، تجاوز و تصرف به اراضی ملی انجام شده و مجموعاً در سال ۹۹ بالغ بر ۳ هزار و ۸۷۳ هکتار و ۱۲۷ هزار با ارزش ریالی ۱۵۰ میلیارد ریال رفع تصرف شد و در حالی که اقدامات سال ۹۴ تا ۹۸ در مجموع ۳ هزار و ۱۹۷ هکتار بوده است.
وی توضیح داد: در حال حاضر در ساوجبلاغ، چهارباغ و نظرآباد بیشترین تغییر کاربری اتفاق افتاده و بعد از آن کرج، اشتهارد، فردیس و طالقان قرار دارند.
فاضلی اضافه کرد: سال گذشته در مقایسه با چهار سال قبل تر، در زمینه رفع تصرفات ملی و مقابله با تغییر کاربری اراضی ۲۱درصد افزایش داشته ایم.
این مسئول در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت بیمارستان امام خمینی گفت: بعد از اینکه  برندگان مزایده نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند، قرارداد ابطال و در نهایت بیمارستان به صاحبان اصلی یعنی بنیاد شهید و سازمان همیاری شهرداری کرج بازگردانده شد و حالا توسط بنیاد شهید اداره و حقوق پرسنل و ... هم از طریق بنیاد شهید پرداخت می‌شود.
وی در خصوص تشکیل پرونده برای فساد مالی صورت گرفته در شرکت توزیع نیروی برق البرز هم گفت: ۱۱ نفر در این خصوص بازداشت شده‌اند و در مجموع به گرفتن ۲۰  میلیارد تومان رشوه متهم شده‌اند.
وی در خصوص دستگیری‌های برخی مدیران شهرداری هم توضیح داد: این دستگیری‌ها به خاطر فساد مالی بوده و حکم تعقیب برای آنها صادر شده و پس از اعتراض پرونده در مرحله تجدیدنظرخواهی است.
 
مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
شبکه خبری=تخلفات انتخابات البرز دستگیر رای خریدوفروش دادگستری قضایی
تعداد دفعات مشاهده شده : 181
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید