کد مطلب : 64068 / تاریخ ثبت : 1399/08/22 16:07

شیرین کشاورزی

کیفیت، قیمت و رضایتمندی مشتری رمز موفقیت دستان هنرمند بانوان ایرانی

توصیه من به همکاران و تولید کنندگان عزیز هموطن این است که، ما با درایت و پشتکاری که داریم می توانیم در کارزار رقابت جهانی ، رقیب برندهای خارجی باشیم اگر برای ما کیفیت مهم باشد

مسیحا اقتداریان خبرنگار شبکه خبری البرزدر گفتگو با شیرین کشاورزی...
هر بار که وارد خیاطخانه ها قدم می گذارم یاد تمام کودکی هایم میافتم با آن پیراهن رنگ رنگی که، چشم ها را نوازش می کرد. لباس های دخترانه همیشه مثل ملکه های سرزمین های افسانه ای بودند که قلب شاهزاده گان را به طپش وامیداشتند.خاطرات شیرین کودکی میان گل های همیشه بهار پارچه هایی که با سرانگشتان نازک و هنرمندان زنانی که کوک عشق را طعم شیرین معجزه هنرشان می دانند، گره می خورد و لباس زیبا بر تن اندام خیال می کند.
هر بار که، الگوی طراحی شده را روی پارچه تنظیم می کند قیچی لبخند، بر قلب پارچه می نشاند. پلک ها به شماره می افتد و گل های تا نخورده پارچه روی هم سنجاق می شوند.  صدای پدال های چرخ خیاطی گوشنواز ترین آهنگی است که فضای سالن را مانند اجرای یک سمفونی درآغوش می گیرد. لباس های رنگارنگ  خوش دوخت برتن مانکن ها،هنرمندانه  دستان هنرمندان چرخ و پارچه را رهبری می کنند. اینجا خداباعشق نفس می کشد مثل نفس کشیدن گل میان گلستان در بهار.....
 لبخندی شیرین به شیرینی نامش به استقبال قدم هایم می آید. آرام و با حرارت .

شیرین کشاورزی مدیرمزون مانتو تاپیک  30 سال پیش (در همان اوان جوانی) خیاطی را شروع و پس از ده سال موفق به راه اندازی مزون  لباس شب و مانتو می شود... البته با فراز و نشیب زیادی که عشق را چاشنی رسیدن به  موفقیت های خود کرده  ...
واما...
بی شک رسیدن به جایی که اکنون در موقعیت آن قرار دارید مسیرهای طولانی و حتی سختی را، طی کرده اید که درعین دشواری می تواند تلاش های زیادی را درذهن تداعی کند. اگر امکان دارد ما را مهمان لحظه های پیش تر خود کنید:
حقیقت امر این که،  پیش از پرداختن به حرفه خیاطی علاقه زیادی به آن نداشتم تنها علاقه مندی من به طراحی بود. اما مشکلات( آنهم درهمان اوان دوره تحصیل ) موجب شد کم کم احساس کنم  استعداد الگو کشیدن از ابتدا، درون مایه مرا شکل داده وهمین شد که به عنوان هنرآموز دوره های نازک و ضخیم دوزی از فنی حرفه ای بگذرانم و مدرک دریافت کنم. البته این را بگویم که پیش تر تنوع کلاس های هنری و حتی مدل ها به این شدت روال نبود. اما با همین کمبود کلاس ها توانستم درمسیری که انتخاب کرده بودم بیش ازروند کلاسی موفق تر و خلاق تر باشم. به مرور زمان و با کمک فامیل توانستم سروسامانی به حرفه ام بدهم و مکان کوچکی تهیه و کار خیاطی را به صورت حرفه ای شروع کنم. شروع کار خیلی راحت نبود چرا که می بایست اعتماد پارچه فروش ها را نسبت به نوع و تمیزی کارجلب می کردم.


خوشبختانه درهمان ابتدا دوتا ازبهترین پارچه فروش های کرج از دوزندگی و نوع کار من  خوششان آمد و کار را با من شروع کردند. هر چند سختی های زیادی برای من رقم خورد اما خوشبختانه  همین اعتماد به نفس و توانمندی  درکار، باعث شد امروز به عنوان برند در امر خیاطی حرفی برای گفتن داشته باشم. چرا که خیاط های متبحری با من قرارداد کاری بستند و این زیباترین اتفاقی بود که برای من افتاد.


صحبت ازمشکلات وگذرازبعضی ازآنها کردید.درحال حاضربا شیوع بیماری کرونا  بسیاری از کسب و کارها دچاربحران شده و قطعا شما نیز از این امر مستثنی نیستید .چه توجیهی دراین خصوص دارید:
قطعا همین طوراست. متاسفانه گرانی ، وضعیت معیشت مردم و بیماری کرونا باعث شده تمام مشاغلی که به نوعی در قالب خود از آن به عنوان کارآفرینی نام برده می شود بیشتر مورد آسیب  قرار گیرد. چرا که کار ما زمانی رونق پیدا می کند که مشتری داشته باشیم. به همین دلیل می بایست راه برون رفتی  برای این قبیل مشکلات پیدا کنیم . لذا بر آن شدم تا جایی که ممکن است  پرسنل را نگه دارم. بر این باور بودم تعدیل کردن آنها آنهم درچنین شرایط اقتصادی به لحاظ وجدانی درست نبود. با کمک همسرم مکان مناسب تری( به لحاظ فضای کاری بزرگتر)  را تهیه کردم تا هم مشتری ها با طیب خاطر بیشتر و با رعایت کامل پروتکل های ببهداشتی مراجعه کنند و هم دوزندگان با خیال راحت و با فاصله  بتوانند کار خود را ادامه دهند.هرچند درحال حاضر فشار زیادی به ما وارد می شود چون هیچ مراسمی برگزار نمی شود و هزینه اجاره مکان ها نیزبه طرزعجیبی بالا رفته است ، اما با توکل به خدا و همکاری دوزندگان عزیز فعلا مشغول هستیم.


از فضای مجازی چقدر توانستید به بهترین نحو استفاده لازم را ببرید:
به نظرم دراین شرایط بهترین راهکار، ارائه و معرفی محصول و فروش آن از طریق اینترنت هست که این روزها پاسخگوی نیاز بسیاری ازمردم دنیا می باشد. بهر حال ما نیز معرفی و فروش انواع مانتو و پالتو و بارانی را آغاز کردیم و در حال حاضر در شرف معرفی لباس مجلسی نیز هستیم.
مهم ترین مولفه ای که یک هنرمند  برای عرضه محصول خود باید داشته باشد چیست:
آنچه برای نوع کارمن به عنوان یک دوزنده ایرانی مهم است کیفیت محصولی است که درشان بانوی ایرانی باشد. مهم برای من اعتبار، آبرو و وجدان کاری است. مادامی که رضایت مشتری برقرارباشد مسلما  راندمان کار ما نیز درسطربالاتر قرارمی گیرد. به جرات می توانم بگویم که تا کنون هیچ مشتری ازسفارش خود ناراضی نبوده است.کار با کیفیت عالی باعث معرفی من به دیگران خواهد شد.


و اما کلام آخر: "هنر نزد ایرانیان است و بس" جمله بیهوده و هرزی نیست بلکه واقعیت تمام عیاری است که هر ایرانی در تمامی حوزه ها می تواند به نوعی تابلوی افتخارش باشد و بارها در تمام صحنه ها این موضوع ثابت شده. اما همانطورکه این جمله در تمام  که صحف تاریخی اجداد و پیشنیان ما بارها و بارها تکرار شده توصیه من به همکاران و تولید کنندگان عزیز هموطن این است که، ما با درایت و پشتکاری که داریم می توانیم  در کارزار رقابت جهانی ، رقیب برندهای خارجی باشیم اگر برای ما کیفیت مهم باشد و افتخار من این است که، در حوزه کاری خودم "بهترین کیفیت ، مناسب ترین  قیمت و در اول و آخر رضایت مداری مشتری"  سرلوحه "مزون تاپیک" است و بر این امر مصر هستم. لباس با کیفیت و زیبا برازنده هر ایرانی است چرا که معتقدم هر ایرانی خورشیدی تابان است و لیاقت درخشش در آسمان دنیا را دارد.

آدرس ما: عظیمیه، بین مهران و اسبی، جنب پمپ بنزین، ساختمان افرا، طبقه دوم واحد 5، تلفن تماس09123164550، مزون تاپیک……منتظر سفارش های شما (مانتو، پالتو، بارانی ، کاپشن و لباس مجلسی) هستیم. اعتبار ما کیفیت و مشتری مداری است.
ادرس اینستاگرام: manto-tapik
 
 
مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
مزون تاپیک خیاط کیفیت پارچه کرج رضایتمندی=هنر=بانوان
تعداد دفعات مشاهده شده : 735
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید