کد مطلب : 64036 / تاریخ ثبت : 1399/06/28 11:36

احمد راستینه :

دفاع مقدس تزریق خودباوری به ملت هاست

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: هشت سال دفاع مقدس به ملت ها نشان داد که می شود در برابر همه قدرت ها و نظام های سلطه ایستاد و یک وجب از خاک را نداد. اما در عوض، امروز آرمان های چهل ساله انقلاب به لطف خدای متعال در گرو ایستادگی ملت ها، به یک آرمان بین المللی تبدیل شده است

 
احمد راستینه  درگفتگو با خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز ، درخصوص فرهنگ مقاومت و نقش آن در شکل گیری جنبش های مقاومت جهان پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در پی آن هشت سال دفاع مقدس،  اظهار کرد: فرهنگ مقاومت سرآغازی برای ایستادگی ملت ها برای تحقق خواسته های انان شد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که،" اوج این ایستادگی و شکل گیری ،در گروه های مقاومت  اقصی نقاط دنیا  و در منطقه غرب آسیا دیده می شود، خاطرنشان کرد: اوج این شکوه و پیروزی را امروز در جنبش های مقاومت آزادیخواه و نهضت های مقاومت  در برابر جریان های تکفیری-عربی -عبری-آمریکایی ، به وضوح می بینیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم  با اشاره به این موضوع که، "امروزه دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس در چند عنوان به صورت واضح دیده می شود"، تصریح کرد: بیداری، ایستادگی و مقاومت ملت های برای به دست آوردن حقوق به حق خود در عرصه بین الملل، به هم پیوستگی گروه های مقاومت برای وحدت و تشکیل یک جبهه واحد در برابر نظام استکبار، رفتن حاکمان دست نشانده و به لرزه درافتادن جریان های دست نشانده ای که در منطقه حضور دارند و شکل گیری یک نهضت فراگیر جهانی برای وصول به اهداف و آرمان های جبهه مقاومت از جمله دستاوردهایی است که مکتب هشت سال دفاع مقدس برای جهانیان به همراه داشت.

راستینه  دفاع مقدس را تزریق خودباوری به ملت ها دانست و تاکید کرد: هشت سال دفاع مقدس به ملت ها نشان داد که می شود در برابر همه قدرت ها و نظام های سلطه ایستاد و یک وجب از خاک را نداد. اما  در عوض، امروز آرمان های چهل ساله انقلاب به لطف خدای متعال در گرو ایستادگی ملت ها، به یک آرمان بین المللی تبدیل شده است.
مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
راستینه نماینده یازدهم مجلس مقاومت فرهنگ دفاع ملت
تعداد دفعات مشاهده شده : 86
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید