کد مطلب : 64023 / تاریخ ثبت : 1399/05/13 20:42

پروژه چرمشهر آبیک؛ کاهش 20درصدی بارترافیکی محورمواصلاتی البرز

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: قطعه اول و دوم این پروژه به طول ۵۳ کیلومتر ظرف ۲ ماه آینده با تکمیل ابنیه و پل تالاب صالحیه طبق وعده مجری و پیمانکار، به سرانجام می رسد

به گزارش شبکه خبری البرز، شهبازی در بازدید از ابر پروژه ملی چرمشهر_آبیک در محدوده البرز که روز یکشنبه صورت گرفت، با اشاره به اینکه این پروژه غدیر نامگذاری می شود، افزود: حدود 43 کیلومتر از این پروژه 158 کیلومتری در محدوده استان البرز قرار دارد.
وی با بیان اینکه برآورد اعتباری این پروژه از آغاز، 2 هزار و 600 میلیارد تومان بوده و اکنون نیز هزار میلیارد تومان به آن افزوده شده، ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه در سال 94 آغاز شد و 2 منطقه آن در البرز واقع شده است.
شهبازی گفت: این مسیر بعنوان یک ابر پروژه می تواند نقش بسزایی در تسهیل و تسریع حمل و نقل کشور و بویژه کاهش بار ترافیک خودروهای سبک و سنگین از محورهای مواصلاتی البرز دارد.
وی افزود: این مسیر تاثیر بالایی در بازگشایی ریه های تنفسی البرز دارد چراکه با بهره برداری از آن 20 درصد بار ترافیک محورهای مواصلاتی استان کاهش می یابد.
استاندار البرز اضافه کرد: اولین آزادراهی است که به گونه ای برنامه ریزی و طراحی شد که خودروها می توانند از آن 130 کیلومتر بر ساعت سرعت مجاز داشته باشند.
وی گفت: قطعه اول و دوم این پروژه به طول 53 کیلومتر ظرف 2 ماه آینده با تکمیل ابنیه و پل تالاب صالحیه طبق وعده مجری و پیمانکار، به سرانجام می رسد.
شهبازی افزود: با توجه به مطالبات مردمی و باری که خودروها می توانند برای 14 استان داشته باشند قطعات 1 و 2 از قطعات 3 و 4 اهمیت بیشتری دارند از این رو وزارت راه و شهرسازی، شرکت ساخت بزرگراه های کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای این امر با اشتراک نظر، اهتمام ویژه ای دارند.


مسیحا اقتداریان به نقل از روابط استانداری
.چاپ مطلب
استاندار البرز پروژه مواصلات چرمشهر آبیک ترافیک بهره برداری
تعداد دفعات مشاهده شده : 139
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید