کد مطلب : 63936 / تاریخ ثبت : 1398/11/28 17:01

در کرج افتتاح شد:

مرکز تشخیص زودهنگام سرطان تیپ یک شهید سبحانی

این مرکز خیریه مجهز به سیستم ارائه خدمات تخصصی کولپوسکوپی(Colposcopy) واژن زنان)، سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش و اسپیرومتری است که به همت خانواده شهید سبحانی و با همکاری و همفکری دانشگاه علوم پزشکی البرز با اعتباری بالغ بر دومیلیارد و400میلیون تومان افتتاح گردید
به گزارش  شبکه خبری البرز،  مرکز تشخیص زودهنگام سرطان تیپ یک شهید سبحانی  در کرج افتتاح شد.
این مرکز خیریه مجهز به سیستم ارائه خدمات تخصصی کولپوسکوپی(Colposcopy) واژن زنان)، سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش و اسپیرومتری است که به همت خانواده شهید سبحانی و با همکاری  و همفکری دانشگاه علوم پزشکی البرز با اعتباری بالغ بر دومیلیارد و400میلیون تومان  افتتاح گردید.

حسین کریم در حاشیه این مراسم به نحوه ارائه خدمات این مجموعه اشاره داشت و اظهار کرد: مرکز فوق علاوه بر ارائه خدمات در خصوص بیماریابی، آموزش، اسکیرینینگ و تشخیص‌های اولیه بیماران سرطانی ، در حوزه فرهنگ سازی خیرین و کمک به بیماران نیازمند نیز می توان الگوی بسیار خوبی از نوع دوستی و انسان دوستی و ورود کار خیر مورد نیاز در جامعه باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان این که این  مرکز به مرکز تیپ یک سرطان معروف است، گفت: اساس کار اصلی آموزش و پیشگیری  به افراد در معرض خطر است و در کنار آن با بهره گیری ازدستگاه ها،  کارهای تشخیص اولیه  سرطان صورت می گیرد تا با شناخت بیماری سرطان در مراحل اولیه ضمن درمان به موقع از هزینه‌های بعدی  و حتی مرگ و میرجلوگیری شود.

کریم افزود: اما نکته حالب و موزد نظر و ارزشی این است ک این مرکز توسط خیرین افتتاح گردیده است.

 دو میلیارد و 400 میلیون تومان مبلغی بود که دکتر کریم جهت تجهیز اولیه  و راه اندازی این مجموعه اعلام کرد و خاطرنشان کرد : روند تجهیز بیشتر دستگاه ها و توسعه  بنا و بخش ها از سوی خیرین این مجموعه  ادامه خواهد داشت و در آینده یک مرکز بزرگ نیز در زمینه پیشگیری و درمان سرطان داشته باشند. ما نیز در کنارشان خواهیم بود و به انان افتخار می کنیم.

کریم با اشاره به اینکه البرز استان نیکوکاران است، افزود: در بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی، درمانی و کلینیک‌های این استان جای پای خیرین دیده می شود که اگر حضور خیرین و  نیکوکاران نباشد اقداماتی از جمله افزایش تخت‌های بیمارستانی و یا ارائه خدمات بهداشتی- درمانی را نداشتیم.  همین کافی است که استان البرز را استانی نیکوکاران لقب دهیم و این فرهنگ ادامه دارد باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه این مرکز اولین مرکز ایجاد شده در این راستا با کمک خیرین است، گفت: در زمینه دولتی به صورت پراکنده چنین امکاناتی در کلینیک‌ها داریم اما در این مرکز به لحاظ گوارش و زنان و سایر موارد مربوط به سرطان امکانات متمرکز است. امیدواریم در آینده مراکز متمرکز دیگری در رابطه با بیماری ها با کمک خیرین در سطح استان داشته باشیم.
وی در بخش دیگر با اشاره به اقداماتی که برای راه اندازی مرکز تیپ سه سرطانی در مجاورت مجتمع آموزشی- درمانی امام علی(ع) انجام شده است، گفت: این مرکز در حال ساخت است و بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، دستگاه‌های آن وارد کشور شده و در حال نصب آنها هستند که در سال آینده افتتاح خواهد شد.
مرکز تیپ سه سرطان عمدتاً کارهای درمانی برای بیمارانی که مراحل پیشرفته سرطان را دارند شامل می‌شود دیگر موضوه مورد بحث این مقام مسوول بود که به ان پرداخت و تصریح کرد: از جمله این موارد انجام می‌توان به رادیوتراپی، شیمی درمانی‌های پیشرفته و … اشاره کرد که با تعرفه دولتی و با تکیه بر ظرفیت بخش خصوصی ارائه خدمات به بیماران را خواهد داشت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز در خصوص آغاز به کار این مرکز  افزود: معاونت درمان و دانشکده‌های ما با کمک خیرین اقدامات اولیه جهت حضور و دعوت  متخصصین و نیروهای مورد نیاز در مرکز تشخیص زودهنگام سرطان (تیپ یک) که امروز افتتاح شده را فراهم می‌کنند.
وی در خصوص نحوه ارائه خدمات به بیماران و هزینه دریافتی از آنها گفت: خیرین این مجموعه با کمک کمیته امداد خمینی (ره) کارهای خیر را در این مرکز پیش خواهند برد، ما نیز نیروهای دولتی را در اختیار این مجموعه می‌گذاریم که دریافتی آنها بر اساس تعرفه دولتی است.
 

مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
البرز کرج مرکز تیپ یک سرطان شهید سبحانی بیماران
تعداد دفعات مشاهده شده : 168
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب