کد مطلب : 63933 / تاریخ ثبت : 1398/11/21 21:38

رحمانی فضلی در جلسه ستاد مقاومتی البرز مطرح کرد:

اصل رضایتمندی، همکاری و مشارکت مردم است/باید بستر شفاف قضاوت را مهیا کنیم

اسلام، رهبری و مردم 3 عنصر اصلی انقلاب هستند و این عوامل مکمل یکدیگر هستند و هر فکر و ایده و اندیشه ای بخواهد در تضعیف رهبری، اسلام یا مردم حرکت کند حتما از 3 رکن اصلی یکی را نشانه رفته است

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز،  به نقل از روابط عمومی استانداری البرز، نهمین روز از دهه فجر استان البرز میزبان عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به منظور بازدید میدانی  از روند پیشرفت  پروژه ادامه آزادراه شهید همت در البرز بود. در این بازدید استاندار البرز نیز با تیم همراه وی را همراهی نمو د و در پایان  بازدید در جلسه ستاد  فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در محل کنفرانس شهدای دولت استانداری حضور یافت.رحمانی فضلی ، بحث امنیت و سیاست داخلی را جزو وظایف و مسوولیت های وزارت کشور دانست و اظهار کرد: سیاست  به معنای کلی پلی ارتباطی میان  حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و... است و امنیت، به معنای حمایت مردم از نظام و حضور آنها در تعیین سرنوشت کشور مبنای اصلی امنیت محسوب می شود وباید عنوان کنم که در حال حاضر کشور به لحاظ امنیتی در وضعیت و شرایط خوب و مناسبی است.

وی منویات رهبری را مبتنی بر اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: اصلی ترین راهبردهای مقام معظم رهبری، در خصوص توسعه و رشد کشور بحث اقتصاد مقاومتی است.
 
وزیر کشور با بیان این که، یکی از  دغدغه مندی هایی  که شرایط را برای  نارضایتی مردم فراهم می آورد بحث اقتصادی  است ، گفت: رضایتمندی مردم از سیاست داخلی منوط به عوامل مختلفی است که در این راستا تلاش های بسیاری باید صورت گیرد که مستلزم زمان است. اما در این راستا با توجه به
وحدت، هماهنگی و مشارکت سیاسی حاکم، فضای کشور خوب است ولی به طور قطع تا نقطه مطلوب فاصله وجود دارد.

وی با بیان اینکه همواره محور اصلی مقابله آمریکا با ایران، مسائل اقتصادی بوده است، عنوان کرد: موضوع اقتصاد را باید موضوع محوری و اصلی بدانیم و این اولویت بندی کردن، به معنای نفی رسیدگی به مسائل فرهنگی و دینی نیست ولی در برهه کنونی برای رضایتمندی مردم باید مشکلات اقتصادی حل شود.
وزیر کشور همچنین اضافه کرد: بسیاری از مشکلات اقتصادی کنونی ریشه در گذشته دارد که اگر گذشته مرور نشود ابهام ایجاد می شود و داشته ها را نادیده می گیریم.
وی در بخش دیگری با گریز به بخش تاریخی به تشریح  نحوه مشارکت مردم در سرنوشت خود پرداخت و عنوان کرد: با مروری به نحوه مشارکت مردم در سرنوشت خود از دوران قبل و بعد مشروطیت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی می توان دریافت که، در دوران قبل مشروطه، شاه، مسلط به جان و مال و ناموس مردم بود و مردم در سلسله مراتب قدرت و مشارکت های سیاسی نقشی نداشتند. در د.ران مشروطیت نیز مشارکت ملموسی صورت نگرفت هرچند مبارزاتی در این راستا صورت گرفت.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در گذشته به ظاهر قانون حاکم بوده و مدیران نیز کشور را اداره کردند، عنوان کرد: از دهه 40 به بعد یک سری اصلاحات صورت گرفت که در این میان اصلاحات ارزی بدترین خسارات را به کشور تحمیل کرد.
عالیترین مقام مسوول در وزارت کشور با تاکید بر این که، ما در برهه ای از زمان  به عقب ماندگی دچار شدیم  گفت: انقلاب 57  در یچه ای به سوی استقلال و آزادی مبتنی بر جمهوری اسلامی را باز کرد  که بر اساس آن رای مردم در تمامی امور اساس شد. در حوزه اقتصادی استقلال واقعی محقق شده و به واقع روی پای خودمان ایستاده ایم.
رحمانی فضلی شرایط تحریم را دیگر بار یاداور شد و گفت: شرایطی که به ما تحمیل می کنند شرایطی بسیار سخت و پیچیده و ترکیبی از تمامی فشارهایی که طی این چهل سال از سوی استکبار بوده، اعمال شده بنابراین باید با هدایت رهبری و مقاومت و استقامت این مسیر را طی کنیم.
وی همچنین تصریح کرد: اقدامی خارج از اراده ملت، رهبری و مجلس برگرفته از رای مردم اتفاق نیفتاده است و روحیه شکوفایی و بهره برداری از داشته ها طبق منویات مقام معظم رهبری باید صورت گیرد.

مقاومت این مردم ظرف این 40 سال ستودنی است
مقاومت این مردم ظرف این 40 سال ستودنی است موضوعی بود که رحمانی فضلی اشاره داشت و گفت: توطئه هایی که رقم خورده هر کدام برای سقوط یک کشور کافی بوده ولی اکنون که در طلیعه 22 بهمن هستیم باید بدانیم که مقاومت این مردم ظرف این 40 سال ستودنی است.
رحمانی فضلی افزود: توازنی که درمنطقه داریم قابل قبول است ولی ضعف و نقاط آسیب پذیری داریم که باید از بین برود و نقاط قوت را باید بیشتر مورد توجه قرار دهیم.
 
باید بستر شفاف قضاوت را مهیا کنیم
وی با بیان اینکه باید بستر شفاف قضاوت را مهیا کنیم، اذعان داشت: برخی از جوانان بدون توجه به سابقه کشور قبل از پیروزی انقلاب، داوری می کنند، لذا ضروری است ما باید بستر شفاف قضاوت را مهیا کنیم.
وزیر کشور گفت: کدامیک از کشورهای منطقه به این نقطه که ما هستیم، رسیده اند؟ باید باور کنیم که آنها دایه مهربان تر از مادر هستند؟
وی افزود: اسلام، رهبری و مردم 3 عنصر اصلی انقلاب هستند و این عوامل مکمل یکدیگر هستند و هر فکر و ایده و اندیشه ای بخواهد در تضعیف رهبری، اسلام یا مردم حرکت کند حتما از 3 رکن اصلی یکی را نشانه رفته است.
رحمانی فضلی با بیان اینکه ارزش های ناب و اصیل انقلابی مردم است که نباید آسیب ببیند، ادامه داد: مردم باید به صورت حقیقی حضور داشته باشند، اسلام در جان ها و افکار مردم جاری است و بستر و سرزمین رشد اسلام در اعتقادات دینی مردم و ذهن و جان مردم جاری است.
 
اصل رضایتمندی، همکاری و مشارکت مردم است
وی با بیان اینکه رضایتمندی، همکاری و مشارکت مردم برای ما اصل است، گفت: باید همیشه نقطه مطلوب را در نظر بگیریم و در راستای کاهش نرخ بیکاری و رونق تولید اقدام کنیم.

اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی هسته مستقل حکومت دراین استان هستند
وزیر کشور خطاب به اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان، گفت: شما هسته مستقل حکومت در این استان هستید که در پیوند با جمهوری اسلامی باید در ارتقا توسعه و کسب رضایتمندی مردم نقش خود را ایفا کنید.
وی با تاکید بر اینکه باید برنامه ریزی داشته باشیم، افزود: همه تلاشمان را باید بکنیم از ظرفیت های والای استان نهایت بهره برداری را داشته باشیم و نزدیکی به تهران نقش البرز را برجسته تر می کند.

رحمانی فضلی گفت: انقلاب اسلامی یادآوری تلاش های شهدا، امام راحل (ره) و مردم برای به ثمر رساندن انقلاب است و بزرگداشت ایام دهه مبارک فجر تجدید میثاق با آرمان های آنها است.
وی با بیان اینکه مردم به پشتوانه مسئولان در رده های مختلف در آرامش زندگی می کنند، افزود: امید است فردا با حضور پررنگ و یکپارچه مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه نقش پررنگی را در قدرتنمایی اثبات کنند، دشمنان، همواره حضور ما را مد نظر دارند.
وزیر کشور با بیان اینکه حوادث آبان برای هیچ کس قابل قبول نیست، اضافه کرد: آنچه که دوباره به صحنه آمد و آسیب ها را ترمیم کرد، مردم بودند و با حضور خود گفتند که امنیت کشور برای ما مهم است.
وی با اشاره به مانور عظیم مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی، گفت: مردم آمدند تا بگویند برای حفاظت از منافع کشور حضور می یابند.
رحمانی به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: انتخابات موضوع خیلی مهمی است و 40 سال است علی رغم فراز و فرودها، انتخابات را در کشور داریم.
وی افزود: به طور قطع ایراد و اشکال وجود دارد و این مشکلات را حتما همه می بینند بنابراین باید درصد رفع آن باید باشیم.
وزیر کشور اضافه کرد: در اجرا نیز بعنوان یک مسئول اجرایی کشور ایراد و اشکال می بینم و با همه ایراد و اشکالاتی که در هر کدام از کارها وجود دارد باید درصدد رفع آنها باشیم و اصل انتخابات و مشارکت مردم در سرنوشت خود، آرمان شهدا و هدیه خداوند است از این رو نفس انتخابات قابل اعتراض نیست.
وی گفت: دشمنان ما از طرق مختلف مشارکت مردم را نشانه رفته اند و به مسائلی پوچ متوصل شده اند بنابراین با هر نگاهی که به جریان و روند انتخابات داریم نفس انتخابات قابل مقابله و بی توجهی نیست.
رحمانی فضلی افزود: کسانی که در بحث حضور در انتخابات، بخواهند این موضوع را با تحریم و .. به چالش بکشند در ذهن تاریخی مردم ایران قابل بخشش نیستند.
وی با اشاره به اینکه در جایی که دشمنان درصدد کاهش مشارکت هستند قابل قبول نیست که با اهداف آنها همراهی کنیم، باید گاهی مانند استخوانی در گلو و خاری در چشم رفتار کنیم.
وزیر کشور تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم انتخاباتی با شکوه برگزار کنیم و بعد منافع ملی و اقتدار کشور را در نظر بگیریم.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بخش خصوصی در این شرایط مجاهدت می کند، گفت: از استاندار، معاونین، فرمانداران و بخش خصوصی در البرز قدردان می کنم.
وزیر کشور افزود: تفویض اختیار به تمامی استان ها صورت گرفته و مسائل باید در داخل هر استانی به صورت مستقل حل شود.
وی اضافه کرد: ما در حوزه امنیت همه اختیارات را واگذار کردیم و شوراهای تامین در استان ها این کار را انجام می دهند و نتیجه هم گرفتیم چراکه شرایط هر استان متفاوت است بنابراین در حوزه اقتصاد نیز با همین تفکر باید اقدام کنیم.
رحمانی فضلی د رپایان گفت: همه ما خواهیم رفت و مسئولیت را به کس دیگری واگذار می کنیم، ما هیچ طلبی از مردم نداریم و هر چه هست بدهی ما به مردم است.

شایان ذکر است: با بهره برداری از این پروژه تکمیل کریدور بین المللی شرق – غرب، روان سازی و کاهش ترافیک روزانه محور تهران – کرج، تسهیل دسترسی اهالی شمال کرج به استان های شمالی و تهران از محور جدید، کاهش بار ترافیکی با اتصال محور جدید به جاده چالوس و کلاک در دو مسیر رفت و برگشت، کاهش زمان تاخیر مسافرین به مقصد شمال و افزایش ایمنی عبور و سرعت وسایل نقلیه عبوری کاهش آلودگی هوا محقق می شود.
طول مسیر پروژه ۶/۱۴ کیلومتر با ۲۹ دستگاه پل تیپ با دهانه ۱۰۲ متر، ۸ دستگاه پل خاص با دهانه ۱۹۹ متر، ۲ دستگاه تونل با طول ۱۰۷۶ متر هر تونل ۵۳۸ متر می باشد
اکنون این پروژه بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
وزیرکشور البرز پروژه همت مشارکت اقتصاد آمریکا 22بهمن
تعداد دفعات مشاهده شده : 73
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب