کد مطلب : 63909 / تاریخ ثبت : 1398/11/04 19:44

حاشیه چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر

آغازی در پایان یک جشنواره ؛ رسانه البرز در قاب توانمندی / بسیج رسانه رسالت بزرگی در برابر توانمندسازی رسانه دارد

رسالت بسیج رسانه استان این است که با بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل های رسانه ای برای برنامه ریزی، سازماندهی و به کارگیری تمامی توانمندی ها ی استان برای هم " آفند " به خواسته ها ونیازهایی که در این راستا علیه دشمن داریم و هم این که "پدافند" در مقابل تهاجمات سایبری و رسانه ای دشمن داشته باشیم

صدای زنگ کاروان مرگ
برهوت تفت دیده بیابان را به هلهله وامی دارد!
گویی
مسیح زمان است که بر دار بیابان مرگ لبخند می زند!
آسمان شاهد است، سینه ترک خورده  زمین تشنه از مهربانی باران،
لبان تو را به عشق می بوسد! شاید که تر شود لبان تشنه زمین!!
خط خطی هایم درد گرفته اند میان آغوش تنهایی هایت!
اینک که ناقوس اباذر تنهایی ات آونگ دفتر مشق منست،، بیا بارانی کنیم بیابان تنهایی اباذر را ، در روز جشنواره  رسانه ای ابوذر.....
بهمن همیشه نویدی از دلگرمی در میان گیس های سپید برف  دارد/ مثل مادری می ماند که  تمام دلواپسی کودک گریان خود را در آغوش می فشارد تا مباد نازگل چشمانش ،تر شود.
امسال نیز بهمن ماه  زنگ پایان جشنواه ای به وسعت طلوع خورشید میان کوچه های باران خورده پاییز را سبب شد. جشنواره ای که قلم را در مسیر اندیشه فرامی خواند تا دل سکوت را بشکند و زنجیر زنگ زده ذهن را پاره کند.
زمین سیپد پوش سومین روز بهمن میزبان  رسیدن قطار پویش عظیم نخبگان قلم جشنواره ابوذر بود.
همه آمده بودند تا نخبگان قلم را بر دستان افتخار همراهی کنند. از نماینده ولی فقیه در استان البرز گرفته تا فرمانده سپاه البرز و نیروی انتظامی و مدیران ارشد شهرداری و شورای شهر کرج و در میان آنها اصحاب برخط رسانه که خط شکنان عرصه بیداری اند و طلوع امید...
اما نادیدنی ترین صندلی ها، متعلق به مدعیان ومتولیان  جلودار رسانه اداره کل ارشاد البرز و خانه مطبوعاتی بود که در این روز ارزشی باز هم مثل همیشه  پیراهن بدون دکمه حضورشان چشم را چاک می داد و زبان را از پاره گی بی اهمیتی  به شکوه وا می داشت. این اولین بارشان نبود که میان دغدغه های رسانه ای صندلی های شان خالی بود. چه بر سر دو راهه های شعاری از گفتار تا عمل افتاده خدا عالم است!!
سالن نژاد فلاح می دانست امروز در هوای سرد و برفی اش تنور امید گرم است و دلش روشن از عشق می شود پس نیازی نبود نگران سردی دستانش باشد!!


رییس بسیج رسانه البرز پاسدار پر افتخار ابراهیم نوروزی فر سکاندار کشتی رسانه البرز پشت تریبون قرار گرفت و پس از تقدیر و تشکر وخسته نباشید به تمام اصحاب رسانه البرز چه آنها که در این  رویداد مقام کسب نموده بودند چه انها که  توانمندی های شان مغفول مانده بود، اظهار کرد: چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر در البرز با دریافت ۱۱۲۱ به ایستگاه پایانی رسید و این درحالی بود که ،بانوان بیشترین شرکت کنندگان این دوره از چهارمین جشنواره ابوذر را به خود اختصاص داده بودند.
 
نوروزی فر در بخش دیگری ضمن این که جشنواره ابوذر را یک فرصت جهت برقراری یک رقابت سالم رسانه ای معرفی کرد و به حضور گسترده  رسانه های برخط نسبت به رسانه های دیداری و شنیداری نیز در این دوره از جشنواره  اشاره داشت و اعلام کرد، همواره تمامی رسانه ها چه شنیداری، چه دیداری و چه برخط استان البرز متعهدانه و منصفانه  درتلاش  هستند .
در محور دیگری عضویت  بیش از ۵۰۰ نفر از اصحاب رسانه در سازمان بسیج رسانه استان البرز را  متذکر شد.

رییس سازمان بسیج رسانه استان البرز در پایان بهره مندی از نقطه نظرات اصحاب رسانه را خواهان شد و تصریح کرد: قطعا همراهی و هم افزایی اصحاب رسانه می تواند  جشنواره هایی اینچنین را رونق بخشد. چرا که استان البرز در حوزه رسانه جزو استان های توانمند، ایده پرداز و اندیشمند می باشد .
...
پس از اعلام تنی چند از برگزیدگان حوزه رسانه در این جشنواره  از آنجایی که سردار مولایی فرمانده سپاه استان البرز همواره رسانه را خط شکنان جبهه جنگ نرم می دانند و احترام خاصی برای اصحاب رسانه قایل هستند  تریبون تقدیر و تشکر را در اختیار گرفت و از همان مکان اعلام کرد: خدا را شاکریم که در این جلسه باشکوه و ارزشمند حضور داریم. باید از ظرقیت و توانمندی های بالقوه رسانه به بهترین شکل ممکن در این برهه زمانی استفاده نمود و رسانه های داخلی  پیش از هر چیز باید در حوزه  سواد رسانه ای توانمندتر از قبل شوند.

وی همچنین افزود: امروزه عرصه رسانه  نسبت به قبل تفاوت بسیاری دارد. اگر احساس نکنیم در حال کنونی در صحنه جنگ  رسانه ای هستیم  قطعا جنگ را باخته ایم. درست است که تمام زیرساخت ها در اختیار دشمن است اما باز هم ما دارای ظرفبت ها و پتانسیل های  بالقوه و مطرحی  در زمینه تولید محتوا و مضامین بلند عرصه هستیم.

سردار مولایی خاطرنشان کرد: مشکل اساسی ما یک شناخت و دوم سازماندهی توانمندی ها می باشد.ضروری است این احساس همیشه غالب یاشد که این عرصه عرصه جنگ است چرا که فراموشی این موضوع به منزله باخت می باشد.

نگاه تجاری باید از رسانه برداشته شود دیگر محور سخنان فرمانده سپاه البرز بود که به آن اشاره داشت و تصریح کرد: ما باید از ابزراهایی که در دست داریم به بهترین نحو و درست استفاده کنیم .امروزه داستان رسانه ای به گونه ای است که، می تواند بخش عمده  افکار عمومی جامعه را به صورت هدفمند و هوشمند تغییر دهد.

مولایی تاکید کرد: در حال حاضر رسانه می تواند مغایر با هم پارادوکس رسانه ای را ایجاد نماید. این بدان معنی است که ، در حالی که رسانه قدرت همگرایی  دارد در همان  ان می تواند قدرت واگرایی خود را به نمایش بگذارد و قدرت سیاسی، نظامی  و اجتماعی را از هم  جدا کند.

عالی ترین مقام مسوول در فرماندهی سپاه البز با بیان این که، رفتار متضاد  به لحاظ سازماندهی و قدرت برنامه ریزی داشتن بسیار سخت است، گفت:  رسانه در ان واحدی که می تواند از یک حادثه همگرایی  در بدنه اجتماعی  ایجاد کند  همان موقع قدرت واگرایی  را نیز ایجاد می کند. یعنی از یک سو می تواند عواطف و احساسات را در جامعه از یک حادثه تزریق کند از سویی  این قدرت را دارد که نفرت جامعه را از همان حادثه برانگیزد. این تیغ دوسر برش است.

وی اذعان داشت: اگر درست نتوانیم برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل، هدایت  و نظارت کنیم بسیار خطرناک خواهد بود. رسانه در جنگ رسانه ای آنقدر باید هوشیار باشد که اجازه ندهد یک تروریسم آزادیخواه و یک آزادیخواه تروریسم معرفی شود.

وی در پایان تاکید کرد:  رسالت بسیج رسانه استان  این است که با بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل  های رسانه ای برای برنامه ریزی، سازماندهی و به کارگیری  تمامی توانمندی ها ی استان برای هم " آفند "  به  خواسته ها ونیازهایی که در این راستا  علیه دشمن  داریم و  هم این که "پدافند"  کنیم در مقابل تهاجمات سایبری و رسانه ای دشمن داشته باشیم.

مراسم این دوره با اهدای لوح های تقدیر و تندیس هایی به منتخبین پایان یافت  و عکس ها یادمان این روز را در دل بهمن 98  قاب کرد...مسیحا اقتداریان
.چاپ مطلب
اختتامیه جشنواره ابوذر رسانه البرز بسیج ولی فقیه جنگ نرم پدافند
تعداد دفعات مشاهده شده : 421
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید