کد مطلب : 63751 / تاریخ ثبت : 1398/03/26 23:00

آذری جهرمی تاکید کرد:

وفاق، انسجام و همدلی بالاترین شاخصه مسوولین استان البرز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین انسجام و اتحاد میان مسوولین البرزرا مثال زدنی دانست و اظهار داشت: هر استانی دارای استعدادهایی است و البرز علاوه بر ظرفیت های بسیاری که در حوزه های مختلف تولید، صنعت، کشاورزی و... دارد، به نوعی پایلوت و الگوی اتحاد، انسجام و هم افزایی بین مسئولان محسوب می شود

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، شنبه (25خرداداماه 98) البرزنشینان میزبان وزیر معین استان یعنی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات بودند . آذری جهرمی با حضور خود در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی و گفت و گوی دولت با بخش خصوصی با رویکرد رفع مشکلات صاحبان صنعت که از سوی استاندار البرز، نمایندگان مردم کرج  و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران ارشد دستگاه های دولتی و بخش خصوصی برگزار شده بود، توانمندی ها و ظرفیت های بالقوه این استان را به حیث صنعت  پویای استان اعم از ( دارویی، بهداشتی، گیاهی، آرایشی، غذایی، صنایع مادر، کشاورزی،ساخت قطعات خوردو و...) و همچنین فناوری را در زمره کم نظیر ترین استان های کشوربه لحاظ موقعیت استراتژی خاص استان به تصویر کشید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  همچنین انسجام و اتحاد میان مسوولین البرزرا  مثال زدنی دانست و اظهار داشت: هر استانی دارای استعدادهایی است و البرز علاوه بر ظرفیت های بسیاری که در حوزه های مختلف تولید، صنعت، کشاورزی و... دارد، به نوعی پایلوت و الگوی اتحاد، انسجام و هم افزایی بین مسئولان محسوب می شود.

همین موضوع نسخه وفاق و همدلی بیشتر را در البرز پیچید و تک تک حاضران در جلسه بالندگی را در خود احساس نمودند.

دکتر شاهمرادی بدون کم و کاست در مسند ریاست سازمان صمت البرز علاوه بربیان  نقاط قوت صنایع به  موانع پیش روی صاحبان  صنایع استان نیز اشاره خاص داشت و خاطرنشان کرد: البرز ازنظر شهرک‌های صنعتی ویژگی‌های خاصی دارد، که در هیچ جای کشور نمونه این شهرک‌ها و وجود ندارد، چرا که در دل این شهرک‌ها واحدهای بسیار قوی مستقر هستند  که تحت اداره  بخش خصوصی می باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه برخی از واحدها در البرز نیازمند ساماندهی هستند، گفت: ساماندهی واحدهای صنعتی باعث توسعه و اخذ مجوز می‌شود.

قطب تولید ماکارونی کشور، تنها تولید کننده پله برقی و توربین های نیروگاهی کشور در البرز، دومین تولید کننده داروهای فاکتور هفت دنیا، قطب تولید قطعات خودروسازی کشور، قطب تولید لوازم آرایشی کشور که به موجب آن  کسب رتبه نخست کشوری در زمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید، رتبه پنجم در حوزه اشتغالزایی در کشور، وجود 607 طرح صنعتی بامیانگین پیشرفت فیزیکی 60الی 99درصد،  200طرح  صنعتی دانش بنیانی از دیگر اهم موضوعات مورد اشاره شاهمرادی در خصوص ظرفیت های قابل توجه صنایع تولیدی مستقر در البرز بود.

لیک در بخش دیگری رییس سازمان صمت استان البرز به بیان گره های صنایع و محدوده استراتژیکی البرز نیز پرداخت و تصریح کرد: در راستای رصد مستمر واحدهای تولیدی و صنعتی، ۲۰۱ واحد صنعتی شناسایی‌شده‌اند که اگر دچار مشکل شوند کشور تأثیر منفی خواهد گرفت.

 شاهمرادی همچنین احصاء قانون واحدهای صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری را مهم برشمرد و تاکید کرد:  تأمین بودجه و ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی مهم  تلقی می شود . لذا احصاء قانون واحدهای صنعتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری از جمله مواردی است به البرز کمک می‌کند .
بازپرداخت تسهیلات ارزی صاحبان صنایع، عدم امکان حمایت کافی بانک‌ها  برای سرمایه ثابت و تأمین سوخت هواپیماهای فرودگاه پیام از جمله دغدغه های این مسوول بود که بدان اشاره داشت.
در بخش دیگری تریبون در اختیار دکتر رحیم بنامولایی رییس اتاق بازرگانی البرزگذاشته شد و اظهارات خود را با  اعلام این خبر که، امکان توسعه با مشارکت سرمایه‌گذاران در استان فراهم است آغاز نمود.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرزدر ادامه گله مندی خود را از دولت در حضور وزیر معین البرز به نصویر کشید و گفت: قرار بود دولت ماده ۷ قانون بهبود فضای و کسب کار را ساماندهی کند، آنهم صرفا به جهت حل مشکلات و رفع موانع  پیش روی تولیدکنندگان؛

موضوع دیگر مورد نظر بنا مولایی رفع مشکلات فرودگاه بین‌المللی پیام، بود که وی معتقد است این  فرودگاه  قابلیت تبدیل‌شدن به مرکز پروازهای کارگو را دارد اگر، همسان‌سازی قیمت سوخت تحقق یابد.
وی در ادامه به بحث مرکز دفن زباله (حلقه دره) و بروز مشکلات به جهت نزدیکی آن به فرودگاه پیام، ایجاد نیروگاه ۸۰ مگاواتی در فرودگاه پیام ، ایجاد خط ریلی به‌منظور استقرار بندر خشک برای توسعه ترانزیت ، استقرار پایانه صادراتی اشاره کرد که نیاز مبرم به مصوبه و همکاری دولت دارد، وباید به‌طور ویژه پیگیری شود.
دکتر محمد جواد کولیوند رییس کمیسیون امور داخلی و نماینده مردم کرج در ادامه تصریح کرد: بهتر است به جای سخنرانی و درد ودل کردن بهتر است اهداف اقتصاد مقاومتی را دنبال کنیم،  و می طلبد در این جلسه قول چند مصوبه را از وزیر معین البرزبگیریم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی همچنین اصرار داشت: تامین منابع مالی اقتصاد مقاومتی باید مشخص شود.

بخش دیگر سخنان کولیوند به بحث شعاع ۱۲۰ کیلومتری و مشکلات پیرامون آن معطوف شد و افزود: این موضوع مشکل چند استان کشور است، هر چند برای دو استان قم و سمنان درصحن علنی  مجلس رای داده شدو  این مشکل حل شد اما همچنان دو استان قزوین و البرز با این مشکل مواجه هستند.

وی همچنین مشکل 216واحد صنعتی البرز را مشکل کل کشور دانست و اعلام نمود وظیفه مدیران رفع مشکلات واحدهای تولیدی است.

گفتنی ها گفته شدو وزیر هم با دقت خاطر نیوش نمود ....
آذری جهرمی گفت: چهار پروژه کلیدی در حوزه اقتصادی در دستور کار قرارگرفته است، که،  پروژه فرودگاه بین المللی پیام بزرگ‌ترین پروژه اقتصاد مقاومتی استان البرز است.

وزیر اتباطات و فناوری اطلاعات به تقویت  حوزه گردشگری  در استان البرز  نیز اشاره کرد و تاکید کرد: جذب سرمایه‌گذار در دستور کار حوزه گردشگری قرار خواهد گرفت .فرودگاه پیام  فرودگاه پیام باید به عرصه عملیاتی برسد موضوعی بود که وزیر ارتباطات به آن پرداخت و  عنوان کرد: باید شرایط مساعد را جهت  مسافربری شدن فرودگاه فراهم‌سازیم. چرا که فرودگاه پیام از مهرآباد بزرگ‌ تر وجزو بهترین فرودگاه‌های کشور به شمار می‌آید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه پروازهایی در فرودگاه پیام انجام شد اما پس از سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ در فرودگاه فتح پرواز مسافربری کیش در فرودگاه پیام کنسل شد، افزود: وزیر راه نگاه مثبتی به پروژه مسافربری شدن فرودگاه پیام دارد.

در نهایت سفر وزیر ارتباطات با بازدید از مجموعه نمایشگاهی  مستقر در اتای بازرگانی و فرودگاه پیام پایان یافت.
 


 


 
مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
وزیر ارتباطات صنایع آذری جهرمی البرز پیام کارگو وفاق
تعداد دفعات مشاهده شده : 531
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب