کد مطلب : 63717 / تاریخ ثبت : 1397/12/11 14:33

سردار محمدیان خبرداد:

دستگیری باند سارقان حرفه ای در البرز/ طرح ایجاد امنیت در مراکز تجاری در ایام پایانی سال

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: از این تعداد سارق دستگیر شده( 65 نفر) حدود 50نفرشان سابقه کیفری داشته و مابقی آنان بر ای اولین بار دست به چنین اقدامات مجرمانه ای زده بودند. شایان ذکر این که دونفر از مجرمان دستگیر شده خانم و 63 نفر دیگر مرد می باشند

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان البرز پیش از ظهر امروز میزبان اصحاب رسانه در خصوص دستگیری سارقان حرفه ای در شهرستان های کرج و فردیس بود.
سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی استان البرز  در این رابطه اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی پلیس، 65 سارق حرفه ای که بطرز ماهرانه اقدام به سرقت  در سطح استان می نمودند پس از شناسایی مخفیگاه های آنان در سطح استان  و چهار شهرستان حاشیه‌ای دستگیر شدند.
محمدیان در ادامه گفت: از این تعداد سارق دستگیر شده( 65 نفر) حدود 50نفرشان سابقه کیفری داشته و مابقی آنان بر ای اولین بار دست به چنین اقدامات مجرمانه ای زده بودند. شایان ذکر این که دونفر از مجرمان دستگیر شده خانم و 63 نفر دیگر مرد می باشند..

وی همچنین به نوع سرقت ها اشاره کرد و افزود: 63 نفر فوق، در قالب 22باند،  سرقت منزل ، خودرو، قطعات  داخل خودرو وهمچنین کیف‌قاپی را طراحی و سپس اقدام به سرقت می نمودند که پس از شناسایی توسط پلیس دستگیر شدند
.
فرمانده انتظامی استان البرز تصریح کرد: طی بازجویی‌های به عمل آمده، سارقان به  بیش از500فقره سرقت مختلف اعتراف نمودند. اما طبق اموال  کشف و شناسایی شده توسط مالباختگان، قطعا میزان سرقت ها  چندین برابر خواهد شد.
محمدیان خاطرنشان کرد: امید این می رود که در ایام پایانی سال نسبت به شناسایی مالباختگان اقدام بسیار خوبی داشته باشیم تا بتوانیم کام مردم را با اخبار خوش از سوی پلیس شیرین نماییم. لذا از مالباختگان تقاضا می شود هر چه سریع تر به پلیس آگاهی مراجعه و نسبت به شناسایی اموال خود اقدام تا مراحل کار پلیس در تکمیل پرونده های  مالباختگان سریع تر انجام گیرد.
طرح ایجاد امنیت  در مراکز تجاری
محور دیگر سخنان فرمانده نیروی انتظامی البرز به برنامه‌ پلیس برای روزهای پایانی سال معطوف شد و تصریح کرد: برنامه مفصلی پیرامون ایجاد امنیت اتخاذ گردیده و از یک هفته قبل همکاران ما  در مراکز تجاری و مراکزی از این دست، با لباس مبدل و کاملا شخصی حضور  پیدا کرده و بسیاری از سارقین را با بهره گیری از آلبوم های چهره ای که در اختیار دارند شناسایی خواهند نمود.
وی  همچنین در ادامه از طرح ویژه ایام نوروز در مراکز تجاری با حضور اهم عوامل محسوس و نامحسوس خبر داد و تاکید کرد: کنترل و دستگیری سارقین حرفه‌ای که به نوعی ارتکاب جرم نیز داشته اند از دیگر اقدمات پلیس در روزهای پایانی سال می باشد که،  در این راستا برخی اقدامات پلیس توسط نیروهای تخصصی به صورت نوبتی و شیفتی سازماندهی شده اند.
تمام تلاش پلیس ایجاد امنیت درجامعه است
عالی ترین مقام نیروی انتظامی استان البرز با اظهار امیدواری در ایجاد امنیت در روزهای پایانی سال، گفت: امید این می رود این ایام را با امنیت بیشتر و سرقت کمتر سپری نماییم و در این راستا نوید بخش امنیت برای مردم عزیز باشیم.
وی در بخش دیگری اعلام نمود: بیشتر سرقت ها در دو شهرستان کرج و فردیس اتفاق افتاده و پیوستگی وجود نداشته است.
محمدیان درپایان  از کمبود اردوگاه های ماده 16جهت نگه داری معتادین متجاهر در استان خبر داد و تاکید کرد: پلیس آمادگی جمع‌آوری همه معتادین متجاهر خیابان‌ها را ظرف 72 ساعت دارد اما شرایط کافی برای نگهداری از این قشر وجود ندارد.
استقرار پلیس در محلات در چند ایستگاه ثابت و سیار، استقرار خودروی پلیس محلات، جمع آوری معتادین متجاهر، از مهم ترین اقدامات پلیس بود که سردار محمدیان در روزهای پایانی سال به آنها اشاره داشت.

 
محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
سارق حرفه ای البرز دستگیر محمدیان متجاهر امنیت
تعداد دفعات مشاهده شده : 290
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب