کد مطلب : 63711 / تاریخ ثبت : 1397/12/07 12:46

علیرضا رحیمی:

تعیین جایگزین برای ظریف یک موضوع کاملا انحرافی است

عضو هیات رییسه مجلس گفت:طبیعی است در این فضا گمانه زنی ها شایعاتی منتشر شود ولی هیچ کدام از این شایعات مورد تایید نیست بنا براین گمانه زنی برای تعیین جایگزین برای ظریف از پایه بی اساس است. و به نظر ما طرح موضوع جایگزینی ظریف یک موضوع کاملا انحرافی است که قاعدتا دلسوزان کشور نباید به این تحلیل های انحرافی تن دهند

به گزارش خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز، علیرضا رحیمی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی  امروز سه شنبه (7اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره استعفای محمد جواد ظریف  اظهار کرد: اهمیت موضوع استعفای آقای ظریف  علی رغم انتظار، موجب گردیدهم جامعه را دچارشوک نماید و شد و هم در سطح بین المللی بازخورد وسیعی پیدا کند.

وی با بیان این موضوع که، آقای ظریف تصور می کند استعفای وی کمک به آزادی عمل وزارت امور خارجه  در عرصه سیاست های خارجی خواهد کرد، خاطرنشان نمود:  ما خود شاهد بودیم که، فشارهایی از سوی برخی مخالفان به ویژه مخالفان دولت برای استعفای آقای ظریف وارد گردید لذا ایشان احساس کرد که شاید این استعفا به آزادی عمل وزارت امورخارجه در عرصه سیاست خارجی کمک خواهد کرد.

برجام برند حوزه سیاست خارجی ایران است
"موضوع برجام  در حوزه سیاست خارجی برند ایران است" مطلبی بود که رحیمی به آن اشاره داشت و تصریح نمود:  منتها به نظر ما خود آقای ظریف همچنان که کل موضوع برجام را به عنوان یک پروژه ملی به نتیجه رساند در حوزه سیاست خارجی برند ایران محسوب می شود.

رییس جمهور نباید با ا ین استعفا موافقت کند؛ دیگر موضوع مدنظر این عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی بود که به آن پرداخت و اذعان داشت: به نظر می رسد دکتر ظریف  تیم توانمندی در حوزه کاری خود ایجاد کرده وبه خوبی  بین آنان نیز تقسیم کار نموده است و قاعدتا باید همین تیم فعالیت خود را ادامه دهد. لذا ما از آقای رییس جمهور می خواهیم با ا ین استعفا موافقت نکند. هر چند تا این لحظه به هیچ عنوان هیچ گونه موافقتی با استفعای ظریف صورت نگرفته است.

تعیین جایگزین برای ظریف یک موضوع کاملا انحرافی است
نماینده مردم تهران با مضمون این جمله که، گمانه زنی برای تعیین جایگزین برای ظریف از پایه بی اساس است و موضوع کاملا انحرافی است،  گفت: طبیعی است در این فضا گمانه زنی ها شایعاتی منتشر شود ولی هیچ کدام از این شایعات مورد تایید نیست بنا براین گمانه زنی برای تعیین جایگزین برای ظریف از پایه بی اساس است. و به نظر ما طرح موضوع جایگزینی ظریف یک موضوع کاملا انحرافی است که قاعدتا دلسوزان کشور نباید به این تحلیل های انحرافی تن دهند.

وی در ادامه تصریح کرد: من مصداقی وارد موضوع نمی شود چرا که ممکن است در ساعات و روزهای آینده مجددا گزینه هایی برای جایگزینی ظریف مطرح شود. ولی آنچه مشخص است این است که هیچ جایگزینی برای ظریف تعیین نشده و این مساله بی اساس است.

وزارت امورخارجه نظام محور است

رحیمی یادآور شد: وزارت امورخارجه شخص محصور نیست و نظام محور است و دیپلمات های جمهوری اسلامی نیز متعهد به نظام هستند. ولی به طور کلی پیش بینی ما این است که موضوع حل و فصل شود.هر جند مخالف های دولت موضوع تازه ای نیست و تلاش کردند که هم انگیزه وزرا و هم انگیزه خدمت گزاران را تضعیف کنند همچنان که قاضی زاده هاشمی و آخوندی به نوعی استعفا دادند و رفتند.

نماینده مردم تهران با بیان این مطلب که، از وزرای کارآمد باید تقدیر نمود اضافه کرد: اگر وزیری برای ما امتیاز آورده نباید به جای تقدیر به تخریب این نقش آفرینان دامن بزنیم.

دولت باید مدیران کارآمد را پشتیبانی و قوام مدیریتی در کشور را استحکام بخشد
وی همچنین گفت: آنچه مهم به نظر می رسد، این است که دولت با استحکام مدیریت،  کشور را ادامه دهد و نباید از نظر دور داشت که، حمایت رهبری از دولت یک حمایت رهبردی است و مصداقی نیست که بعضی دلشان را خوش کرده اند و ذوق زده شده اند که یک شخصیت در دولت استعفا داده تا بتوانند از این استعفا به عنوان اضمحلال دولت استفاده کنند.

رحیمی تاکید کرد: همان بدنه ای که به روحانی رای داد، همان بدنه از وجود ظریف و وزرای موفق دولت حمایت خواهد کرد آنچنان که امروز هم در مجلس نمایندگان زیادی در دفاع از آقای ظریف بیانیه تهیه کردند و از روحانی رسما خواستند که با استعفا او مخالفت کنند.

رحیمی همچنین از شفاف سازی واژه "ناهماهنگی" در کلیه گفت و شنودهای موضوع استعفای وزیر امور خارجه بیان شده  گفت: در مجموعه مدیریت کشور ممکن است در بعضی ارگان ها ناهماهنگی وجود داشته باشد ولی این مسئله راه حل دارد و این راه حل قطعا استعفا نیست. نگاه ما این است که نباید وزرای موفق دولت به حدی تضعیف و تخریب که به سمت گزینه استعفا حرکت کنند.
 
محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
ظریف رحیمی گمانه زنی استعفا دولت تیم برجام برند
تعداد دفعات مشاهده شده : 250
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب