کد مطلب : 63706 / تاریخ ثبت : 1397/12/06 13:03

مراسم اسکار +تصاویر

نود و یکمین مراسم جوایز آکادمی شبی برای نخستین برندگان در تاریخ برگزاری این مراسم بود. به گزارش سایت‌های خبری مراسم امسال بر خلاف مراسم سال‌های گذشته که به خاطر «کاملا سفید پوست» بودن مورد انتقاد قرار می گرفتند، حال و هوای کاملا متفاوتی داشت و چند جایزه برای نخستین بار به رنگین پوست ها تعلق گرفت.

 
"جوایز اسکار ۲۰۱۹"، دو فیلم «روما» به کارگردانی «آلفونسو کوارون» و «سوگُلی» ساخته «یورگس لانتیموس» هر کدام با نامزدی در ۱۰ شاخه بیشترین شانس کسب جوایز را دارند.
 
برای نخستین بار در تاریخ این مراسم، جایزه‌ی بهترین لباس و بهترین طراحی تولید به نامزد‌های سیاه پوست تعلق گرفت. روت کارتر و هانا بیچلر به ترتیب جایزه‌ی بهترین طراحی لباس و بهترین طراحی تولید را برای فیلم «پلنگ سیاه» به خانه بردند.
 

عجیب‌ترین نکته مراسم امسال نداشتن مجری برگزار کننده است. مساله‌ای که در سی سال اخیر بی‌سابقه بوده است. کوین هارت، کمدین آمریکایی که برای اجرای مراسم امسال انتخاب شده بود به دلیل انتشار یک توئیت توهین آمیز در گذشته، حذف شد.
بهترین فیلم بلند

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، کلنزمن سیاه، سوگُلی، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، معاون

برنده: کتاب سبز

(تصاویر) جایزه اسکار ۲۰۱۹

 

بهترین کارگردانی

نامزدها: اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (سوگُلی)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون)

برنده: آلفونسو کوارون (روما)

اسکار «نخستین بارها» برگزار شد!

بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)

برنده: رامی مالک (راپسودی بوهمی)

اسکار «نخستین بارها» برگزار شد!

بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (سوگُلی)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)

برنده: اولیویا کولمن (سوگُلی)

اسکار «نخستین بارها» برگزار شد!

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: ماهرشالا علی (کتاب سبز)، ریچارد گرانت (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟، سم الیوت (ستاره‌ای متولد شده است)، سم راکول (معاون)، آدام درایور (کلنزمن سیاه)

برنده: ماهرشالا علی (کتاب سبز)

ماهرشالا علی و همسرش. علی دومین جایزه ی اسکار خود را به خاطر بازی در فیلم «کتاب سبز» به خانه برد.

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (سوگُلی)، ریچل وایس (سوگُلی)

برنده: رجینا کینگ برای فیلم اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند

«کتاب سبز» بهترین فیلم آکادمی اسکار در سال 2019 انتخاب شد

بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان)

برنده: روما (مکزیک)

(تصاویر) جایزه اسکار ۲۰۱۹

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکراگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟

برنده: کلنزمن سیاه

بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: اولین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، سوگُلی، معاون

برنده: کتاب سبز

بهترین مستند بلند

نامزدها: انفرادی آزاد، مراقب فاصله بودن، از پدران و پسران، آر بی جی، هیل کانتی امروز صبح امروز عصر

برنده: انفرادی آزاد

بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: شگفت‌انگیزان ۲، رالف اینترنت را خراب می‌کند، جزیره سگ‌ها، میرای، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

برنده: مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

بهترین تدوین

نامزدها: کلنزمن سیاه، راپسودی بوهمی، کتاب سبز، سوگُلی، معاون

برنده: راپسودی بوهمی

بهترین موسیقی متن

نامزدها:، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، جزیره سگ‌ها، بازگشت مری پاپینز

برنده: پلنگ سیاه

بهترین ترانه

نامزدها: پلنگ سیاه، آر بی جی، بازگشت مری پاپینز، ستاره‌ای متولد شده است، تصنیف باستر اسکراگز

برنده: ستاره‌ای متولد شده است

بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: جنگ سرد، سوگُلی، هرگز روی برنگردان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

برنده: روما

بهترین طراحی لباس

نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

برنده: پلنگ سیاه

بهترین مستند کوتاه

نامزدها: گوسفند سیاه، آخر بازی، قایق نجات، شبی در باغ، نقطه انتهای جمله

برنده: نقطه انتهای جمله

بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: معاون، مرز، مری کوئین اسکاتلند

برنده: معاون

بهترین طراحی تولید

نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند

برنده: پلنگ سیاه

بهترین تدوین صدا

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، یک جای آرام، روما

برنده: راپسودی بوهمی

بهترین صداگذاری

نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، روما، ستاره‌ای متولد شده است

برنده: راپسودی بوهمی

بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: انتقام جویان: جنگ ابدیت، کریستوفر رابین، نخستین انسان، بازیکن شماره یک آماده، سولو: داستانی از جنگ ستارگان

برنده: نخستین انسان

بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: بازداشت، پوست، مارگاریت، فائو، مادر

برنده: پوست

بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: رفتار حیوانی، بائو، یک قدم کوچک، نزدیک غروب، آخر هفته‌ها

برنده: بائو

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)


.چاپ مطلب
مراسم اسکار تصاویر
تعداد دفعات مشاهده شده : 13354
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب