کد مطلب : 63705 / تاریخ ثبت : 1397/12/06 11:17

مصری با اشاره به دریافت مالیات پلکانی

افزایش ۲۰ درصدی حقوق ها قدرت خرید را افزایش نمی دهد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی می گوید تورم بر زندگی حقوق بگیر ۱۰ میلیون تومانی و حقوق بگیر یک میلیونی تاثیرگذار است با این تفاوت که تورم باعث می شود تجملات از زندگی یکی حذف شود و زندگی فرد دیگر را در شرایط سختی قرار دهد

به گزارش شبکه خبری البرز، عبدالرضا مصریعضو کمیسیون برنامه، بودجه  و محاسبات مجلس اشاره به اینکه  نرخ تورم سال 97 بالغ بر 27 درصد اعلام شده است اما میزان افزایش حقوق های سال آینده 20 درصد است، گفت: در سال جاری تورم نقطه به نقطه متنوعی را تجربه کردیم از تورم 38 درصدی تا 27 درصدی را شاهد بودیم و حتی در ابتدای سال میزان تورم کمتر از این گزارش شد.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 مجلس شورای اسلامی ادامه داد: میزان تورم سالانه مهم نیست، بلکه آنچه تورم سالیانه مخابره می کند مهم جلو می کند، میزان تورم سالانه در واقع گویای این است که پایه قدرت خرید سال آینده مردم چه میزان بوده و با افزایش قیمت ها در سال آینده به تورم موجود افزوده می شود.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: بنابراین اگر معادل تورم هر سال به حقوق ها افزوده شود در واقع قدرت خرید امسال بدون یک ریال افزایش در سال آینده حفظ می شود.
 تورم باعث می شود تجملات از زندگی یکی حذف شود و زندگی فرد دیگر را در شرایط سختی قرار دهد
وی تاکید کرد: در این بین اگر کمتر از میزان تورم، دستمزدها را افزایش دهیم در واقع حتی قدرت خرید مردم در سال جدید کمتر از گذشته خواهد بود و به این موضوع باید میزان تورم جدید را در نظر بگیرد مگر اینکه تورمی نداشته باشیم.
مصری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه با افزایش 20 درصدی حقوق ها در سال آینده در واقع قدرت خرید مردم کاهش پیدا می کند، گفت: در صورتی قدرت خرید کاهش پیدا نمی کند که دولت برنامه ای برای کاهش تورم و مهار آن داشته باشد این در شرایطی است که هم منابعی در کشور وجود ندارد که حقوق ها افزایش یابد و هم می دانیم قدرت خرید مردم کاهش یافته است، در واقع در دوراهی کلافه کننده ای قرار داریم.
این نماینده مجلس با بیان اینکه افزایش 20 درصدی حقوق در برابر تورم افسارگسیخته ظلم به اقشار حقوق بگیر است، در باره ایده افزایش حقوق ها به صورت پلکانی گفت: تورم بر روی تمام اقشار جامعه اثر می گذارد اما تاثیرات آن بر کسانی که حقوق کمتری می گیرند بیشتر است، با این حال دولت امسال روش مالیات معکوس را برای حمایت از اقشار در نظر گرفته است.
تشریح ایده دریافت مالیات پلکانی
وی توضیح داد: در این ایده کسانی که کمتر از 2 میلیون و 750 هزار تومان حقوق می گیرند مالیاتی پرداخت نمی کنند و کسانی که بیشترین دریافتی را دارند 35 درصد مالیات می دهند و حقوق های بین این دو مبلغ پلکانی مالیات می دهند.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 در این باره که مالیات پلکانی تاثیری بر قدرت خرید مردم ندارد، اظهارداشت: با دریافت پلکانی مالیات تاثیری بر قدرت خرید ندارد، اما به هر حال تورم هم بر حقوق بگیر 10 میلیون وارد می شود و هم کسی که یک میلیون تومان درآمد دارد با این تفاوت که تورم باعث می شود تجملات از زندگی یکی حذف شود و زندگی فرد دیگر در سختی قرار گیرد.
 


محبوبه اقتداریان/ خانه ملت
.چاپ مطلب
مصری مجلس بودجه افزایش حقوق خرید مردم مالیات
تعداد دفعات مشاهده شده : 389
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید