کد مطلب : 63701 / تاریخ ثبت : 1397/12/02 10:38

هشدار رییس پلیس آگاهی البرز

کیف قاپی با خودرو را جدی بگیرید/ دستگیری سابقه دار 25 ساله با پوشش زنانه در البرز

رییس پلیس آگاهی البرز گفت: فرد مذکور با پوشش زنانه سوژه های خود را از طریق فضای مجازی شناسایی و با ایجادطرح دوستی در قالب ازدواج ، و ایجاد روابط دوستانه به قصد سرقت کلید منزل طعمه خود را برداشته و در فرصت مناسب اقدام به سرقت می نمود

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، این روزها بنا بر پیشرفت علم و آگاهی جامعه فرم سرقت ها هم به گونه ای دیگر تغییر شکل داده و به اصطلاح ( به زعم فکری  دزدانه خود، نوع طراحی های جرم و جنایات از ورژن های جدیدی برخوردار شده) می توانند قانون را با تغییر شکل جرم دور زد. اما غافل از این موضوع هستند که به قول معروف "بار کج به منزل نمی رسد" و " جستی ملخک ها" یک روز حین جستن پایشان در لابلای تار  پود دام  گیر می کند و بد جور با سر به زمین می خورند.
و اما داستان این روزهای سرقت با ورژن جدید بعضی ها!!!!
سرهنگ محمد نادر بیگی رییس پلیس آگاهی البرز  در نشست خبری چهارشنبه( یکم اسفند) از دستگیری سارق سابقه دار ۲۵ ساله ای که با پوشش  زنانه(چادر)  اقدام به دزدی و سرقت  از منازل می نمود خبر داد و  اظهار کرد: با توجه به گزارشات اخیر از یکسان بودن و مشابهت سرقت ها  توسط یک زن در شهرستان کرج ، پلیس آگاهی  البرزموضوع را مورد بررسی و در دستور کار خود قرار داد که طی تحقیقات مشخص گردید سارق مردی است با پوشش زنانه که اقدام به سرقت از منازل می نماید.
نادربیگی از چگونگی سرقت ها توسط این مرد خبر داد و افزود: فرد مذکور سوژه های خود را از طریق فضای مجازی شناسایی و با طرح دوستی در قالب ازدواج ،  و ایجاد روابط دوستانه به قصد سرقت کلید منزل طعمه خود را برداشته و در فرصت مناسب اقدام به سرقت می نمود.
 عالی ترین مقام پلیس آگاهی البرز در ادامه از میزان سرقت و تعداد دستگیر شدگان این سرقت گفت: این سارق بیشتر زیور آلات و اموال قیمتی را به ارزش بیش از یک میلیارد ریال به سرقت می برده است .
 
بخش دیگر اخبار نادربیگی به سرقت منزل در فردیس و کرج اختصاص داشت  و عنوان کرد:  متهمان سرقت ها را به شیوه تخریب( شکستن در و و ورود به بالکن)  و در نزدیکی محل سکونت خود و در قالب گروه 8نفره و با استفاده از خودروهایی چون پژو پارس و دنا سرقت ها را انجام می دادند.
وی افزود: سه فقره سرقت در فردیس و دو فقره سرقت در کرج در قالب گروه 8نفره  انجام‌شده و تاکنون 4نفر از متهمان دستگیر شده اند. همچنین سارقان به 20 فقره سرقت با ارزش 20 میلیارد ریال اعتراف کرده اند.
قابل ذکر این که، یکی از متهمان سرقت‌های منازل در فردیس و کرج خواننده‌ای زیرزمینی است

کیف قاپی به سبک مدرن ( با خودرو)
کیف قاپی از سبک موتوری به خودرویی ارتقا پیدا کرده دیگر موضوع مورد بحث سرهنگ نادربیگی بود که به آن پرداخت و تصریح کرد: قابل توجه هموطنان و عزیز این که، سبک و نوع کیف قاپی از طریق موتور  سواران به کیف قاپی  خودرویی تغییر کرده و هموطنان عزیز باید به این موضوع هوشیار باشند. چرا که اخیرا گروهی از سارقان و کیف قاپان با خودرو در سطح شهر به عمل زشت خود می پردازند که خوشبختانه این افراد تحت شناسایی هستند و تاکنون 4نفر آنان دستگیر شده اند.

وی افزود: سارقان با استفاده از یک خودرو پراید سفید سرقتی اقدام به کیف قاپی درمناطق مختلف کرج می نمودند که تاکنون به 20 فقره سرقت اعتراف کرده اند.
کشفیات این نوع کیف قاپی: تعدادی گوشی همراه و مدارک شناسایی کشف شده و 9مالباخته نیز شناسایی شده و دیگر مالباختگان نیز در حال شناسایی هستند.

"سرقت قطعات خودرو در کرج"  دیگر موضوع مورد اشاره رییس پلیس آگاهی البرز بود که عنوان نمود: آنچه که مورد توجه است این که، متاسفانه آمار این نوع سرقت افزایش یافته و اخیرا باند چهار نفره  سارق  در کرج دستگیر نمودیم که این باند،  متشکل از دو سارق و دو مال‌خر می باشند که  اینها با برنامه ریزی اقدام به سرقت لوازم داخل خودرو به خصوص باطری خودروها می‌کردند.

وی افزود: در این راستا سارقان پس از شناسایی، دستگیری و  به به 30 فقره سرقت خود اعتراف نمودند.
دستگیری جاعلان اسناد املاک   آخرین خبری بود که رییس پلیس آگاهی البرز به آن اشاره داشت و اذعان داشت: متهمان با استفاده از مدارک سرقتی به جعل اسناد برخی املاک می نمودند و املاک فوق را در چند بخش به فروش می رساندند
نادربیگی خاطرنشان کرد: تاکنون  6نفر در این خصوص دستگیر ویک فقره سند به ارزش 13میلیارد ریال به فروش رسانده بودند.


 


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
کیف قاپی سارق خواننده البرز پلیس اگاهی زنانه
تعداد دفعات مشاهده شده : 286
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب