کد مطلب : 63700 / تاریخ ثبت : 1397/12/01 09:25

تاکید معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج

ساماندهی امور جوانان نباید مغفول بماند/ لزوم راه اندازی تشکل های حامی جوانان در کرج

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج با بیان اینکه ارزنده ترین قشر جامعه جوانان هستند و نباید از آنها غافل شد گفت: جوانان صاحب ایده و انگیزه هستند و باید از ظرفیت آنها بنحو مطلوب و موثر استفاده کردبه گزارش شبکه خبری البرز به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه شهرستان کرج، «مهندس سیدجمال جلیلی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج در جلسه«شورای ورزش و ستاد ساماندهی امورجوانان» شهرستان کرج که در سالن غدیرفرمانداری با حضور مسولان و نمایندگان ادارات برگزار شد، ضمن آرزوی توفیق برای تمامی خدمتگزاران در نهادهای اداری، اجرایی و انقلابی که زمینه ساز خدمت ارزنده به مردم هستند،از همراهی و هم پوشانی که در پیشبرد برنامه های ورزشی و امور مربوط به جوانان، طی یکسال اخیر در سطح شهرستان کرج وجود داشت، قدردانی نمود.
**
مردم و جامعه ورزشی کرج در 22 بهمن خوش درخشیدند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج در ادامه با گرامیداشت روز تجلیل از مادران و همسران شهدای گرانقدر و دست مریزاد به حضور آگاهانه مردم به ویژه جامعه ورزشی کرج در برنامه های دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: شاهد برنامه های کثیر و متعدد ورزشی در این ایام به ویژه در مراسم راهپیمایی 22 بهمن ماه بودیم که از توصیف خارج است و به انصاف باید اذعان داشت که جامعه ورزشی خوش درخشیدند.
  **
با حضور جدی مردم در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، خواب های دشمنان تعبیر نشد
مهندس جلیلی افزود: حرکت پرشور مردم موجب تعبیرنشدن خواب ها و عملی نشدن افکار دشمنان، معاندین و بدخواهان انقلاب و ملت شد و حضور دشمن شکنی را شاهد بودیم که این اقدام واقعاً ستودنی است.
**
محکوم کردن حرکت تروریستی اخیر
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج همچنین ضمن محکوم اعلام کردن حرکت ددمنشانه و اقدام تروریستی اخیر که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از مرزبانان شد، یاد و خاطره شهدای این واقعه را گرامی داشت و برای مجروحان سلامت و سعادت را از خداوند منان خواستار شد.
**
توجه به ورزش و امورجوانان از برنامه های محوری دولت در استان است
وی در محور دیگری با اشاره به اینکه ساماندهی امور جوانان و توجه به امر ورزش از برنامه های محوری دولت در استان است، بیان کرد: دکتر شهبازی استاندار محترم تاکید ویژه ای به این امر دارند و این جلسه نیز  بدستور فرماندار محترم تشکیل شده است.
**
سه شنبه های بدون خودرو وارد تقویم ادارات شهرستان کرج می شود
 مهندس جلیلی در ادامه با اشاره به برگزاری روزهای سه شنبه های بدون خودرو و لزوم تسری و گسترش آن در ادارات شهرستانی، بر ضرورت مشارکت تمامی دستگاه ها در امر ورزش همگانی تاکید کرد و پیشنهاد داد تا بر اساس مناسبت های روزشمار، مرتبط با رسالت سازمانی هر اداره و نهادی، برنامه دوچرخه سواری، خاص پرسنل و کارمندان آن نهاد برگزار شود؛ بعنوان نمونه در روزدرختکاری که متعلق به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری است،برنامه سه شنبه بدون خودرو توسط این اداره برگزار شود و به فراخور هر مناسبت از سوی ادارات و با هماهنگی ادارات ورزش و جوانان شاهد این ورزش همگانی باشیم.
**
بوستان های شهر مهیای ورزش های همگانی
وی همچنین توجه به ورزش ادارات به ویژه ورزش بانوان را نیز مهم دانست و افزود: بسیاری از فعالیت های ورزشی نیازی به اعتبار و بودجه ندارد، مثلا برای پیاده روی در بوستان ها و پارک های شهر که اخیرا نیز شاهد هستیم در روزهای تعطیل مربیان ورزشی نیز در تعدادی از بوستان ها برای همراهی و آموزش کارمندان حضور دارند که فرصت مغتنمی برای اشاعه ورزش های همگانی و حفظ سلامت جامعه خواهد بود.
 
**
ادارات شهرستان کرج گزارش عملکرد یکسال کار و تلاش خود را ارایه دهند
مهندس جلیلی در ادامه با بیان اینکه عملکرد دستگاه ها در استان رصد و مورد ارزیابی قرار می گیرد گفت: با توجه به قرارگرفتن در ماه پایانی سال و تجمیع اقدامات انجام شده در دو حوزه ورزش و امور جوانان، انتظار می رود ادارات شهرستان، در جلسه آتی با دست پُر گزارشی کامل و جامع از عملکردها و اقدامات انجام شده اداره خود را به همراه آسیب شناسی و احصاء نقاط قوت و ضعف و برنامه پیشنهادی سال 98 به جلسه شهرستان ارایه دهند.
**
ساماندهی امور جوانان نباید مغفول بماند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج در جلسه ساماندهی امور جوانان شهرستان کرج، با تاکید بر ضرورت توجه و اهتمام در امور مربوط به جوانان تصریح کرد: اشتغال و ازدواج جوانان به عنوان دو اولویت مهم باید در دستور کار ادارات و برنامه ریزی ها قرار داشته باشد.
**
ورود جوانان به اجتماع آزمونی برای تربیت مدیران آینده
وی همچنین با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت جوانان برای امور عمومی و مردمی بهره برد، افزود: مشارکت جوانان در فعالیت های اجتماعی، زمینه ساز تربیت مدیران جوان در عرصه های مدیریت کلان خواهد بود.
**
امور جوانان را باید به خود جوانان سپرد
مهندس جلیلی با بیان اینکه باید کار را به جوانان سپرد،گفت: ضرورت دارد جوانان توانمند را در اجرای برنامه های عمومی و اجتماعی بکارگرفته شوند و آنان را برای ورود به عرصه مدیریت تربیت و آزموده شوند.
**
لزوم راه اندازی تشکل های حامی جوانان در کرج
وی با تاکید بر بکارگیری شیوه های نوین برای حضور جوانان در عرصه های مختلف اجتماعی افزود: راه اندازی تشکل های حمایتی مربوط به امور جوانان در کرج یکی از اولویت هایی است که جای خالی آن احساس می شود، این تشکل ها می توانند با شناسایی جوانان مستعد و آشنا به کار، بستر حضور آنان را در مشارکت های اجتماعی مرتبط فراهم آوردند که در این بین سهم دانشجویان نیز در حوزه های مختلف باید دیده شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری کرج با بیان اینکه ارزنده ترین قشر جامعه جوانان هستند و نباید از آنها غافل شد گفت: جوانان صاحب ایده و انگیزه هستند و باید از ظرفیت آنها بنحو مطلوب و موثر استفاده کرد.
 
وی افزود: در انجام بسیاری از طرح های اجتماعی که تجربه آن را پس از انقلاب اسلامی، جوانان عهده دار بودند، همانند مشارکت در طرح واکسن فلج اطفال تا سایر فعالیت های اجتماعی، می توان بار دیگر زمینه این قبیل اقدامات را برای حضور بیشتر جوانان فراهم آورد.
در این جلسه، ادارات شهرستان نیز گزارشی کوتاه از اقدامات انجام شده در حوزه های ورزش و امور مربوط به جوانان ارایه دادند.
 

 
 
محبوبه اقتداریان در گفتگو با روابط عمومی فرمانداری کرج
.چاپ مطلب
فرمانداری جوانان ساماندهی تشکل معاون سیاسی امنیتی جلیلی مغفول
تعداد دفعات مشاهده شده : 275
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب