کد مطلب : 63490 / تاریخ ثبت : 1397/09/14 13:25

هشدار هواشناسی البرز:

هوای کرج و فردیس ناسالم است

هواشناسی استان البرز در اطلاعیه‌ ای با اشاره به پایداری آلاینده ها طی امروز 14 آذرماه، نسبت به افزایش آلودگی هوا هشدار داد

براساس اعلام هواشناسی البرز، پایداری هوا در استان البرز طی امروز چهارشنبه 14 آذرماه ادامه دارد و پیش بینی می‌شود آلاینده‌های انسان‌ساخت در شهرهای پرجمعیت استان از جمله کرج و فردیس افزایش یافته و شاخص کیفی هوا در محدوده کاملاً ناسالم قرار گیرد.

هواشناسی از شهروندان این شهرها خواست ضمن استفاده از ماسک‌ های استاندارد از تردد غیرضروری در سطح شهر و نقاط پرترافیک خودداری کنند.

همچنین مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: با توجه به اخطاریه ادارات کل هواشناسی و محیط زیست استان مبنی بر افزایش آلاینده‌های هوا در البرز، جلسه کارگره اضطرار کاهش آلودگی هوای استان به منظور اتخاذ تدابیر لازم برگزار شد.

در جلسه کارگروه هماهنگی شرایط اضطراری آلودگی هوای استان، با تاکید بر ضرورت آماده باش دستگاه‌های خدماتی، امدادی و مراکز و دستگاه‌های مرتبط، آمده است: این شرایط تا ظهر چهارشنبه 14 آذرماه پایدار خواهد بود.

جلوگیری از تردد کلیه وسایل نقلیه موتوری دارای پلاک شخصی، عمومی و دولتی فاقد برچسب معاینه فنی معتبر در سطح شهر توسط عوامل راهنمایی و رانندگی، با توقف و اعمال قانون همراه است.

ضرورت دارد از انجام کلیه فعالیت‌های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود؛ مانند ساخت و سازهای شهری و پروژه‌های عمرانی شهرداری‌ها جلوگیری شود.

استقرار پایگاه‌های سیار اورژانس و هلال احمر با جانمایی مناطق آلوده تر و پرتردد به منظور کاهش زمان دسترسی به پایگاه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید صورت گیرد.

تهیه و توزیع و الزام استفاده از ماسک استاندارد توسط کارکنانی که حضور فیزیکی در سطح شهر به عنوان وظیفه خدمتی آنها مشخص شده است (مانند راهنمایی و رانندگی و شهرداری) ضرورت دارد.

استفاده از سوخت مایع در نیروگاه‌ ها و صنایع ممنوع است و علاوه بر لزوم تطبیق ساعات کار حمل و نقل همگانی با ساعات کار اداری و مراکز آموزشی تعیین شده توسط کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا، به کارگیری حداکثر توان ناوگان حمل و نقل همگانی در جابه جایی مسافر (با لحاظ نمودن سلامت کامل خودرو های موجود) شرکت‌ ها و سازمان‌های حمل و نقل همگانی (اتوبوسرانی، تاکسیرانی و شرکت های حمل و نقل تحت پوشش شهرداری‌ها ضرورت دارد.

وزارت ورزش و جوانان به نحوی اطلاع رسانی کند تا از فعالیت‌ های ورزشی (اعم از انفرادی،‌ همگانی و باشگاهی) در محیط‌ های باز جلوگیری شود.‌
.چاپ مطلب
هوای البرز ناسالم
تعداد دفعات مشاهده شده : 249
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید