کد مطلب : 63419 / تاریخ ثبت : 1397/09/11 10:08

بررسی وضعیت ادامه پروژه بزرگراه همت؛

پیشرفت چهل درصدی پروژه بزرگراه شمالی در البرز

شهردار کرج: این پروژه اکنون با ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است و اعتبار اولیه این پروژه نیز ۵۵۰میلیارد تومان است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز البرز، کمالی زاده افزود: حدود ۷۰درصد از معارضات آزاد شده است که می‌تواند ترافیک عبور از محور و وسط شهر کرج را سر و سامان دهد و همچنین ۱۱شریان اصلی شمالی و جنوبی شهر را که در کوهپایه مسدود و بن بست می‌شد را  آزاد کند.

وی در ادامه افزود: پروژه بزرگراه شمالی کرج از رودخانه کرج شروع  شده و تا بهشت سکینه به طول حدود ۱۷کیلومتر با ۱۱ تقاطع و ۱۷پل است.

سرپرست استانداری البرز نیز گفت: بهره برداری از بزرگراه شمالی کرج تردد‌های این کلانشهر را تا ۲۰سال تسهیل می‌کند و بخش عمده‌ای از مشکلات ترافیکی شهر کرج برطرف می‌شود.

شهبازی افزود: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، شهرداری کرج حدود هزار میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه بعنوان مکمل بزرگراه همت نیاز دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: شهرداری کرج برای ادامه مسیر معارضانی دارد که در این خصوص نیاز به همراهی و کمک وزارت راه و شهرسازی است.

وی گفت: ترافیک استان البرز ملی است و این استان بار ترافیک بیش از ۱۲ استان کشور را بر دوش می‌کشد بنابراین باید نگاه و اعتبارات ملی در این رابطه وجود داشته باشد.

سرپرست استانداری البرز افزود:باید کارگروهی از سوی معاونت امور عمرانی استانداری البرز جهت حل مشکل معارضان این مسیر تشکیل شود.

مجتمع تفرجگاهی به وسعت ۱۰هکتار نیز از برنامه‌هایی است که احداث آن در کنار بزرگراه شمالی پیش بینی شده است. این پروژه قرار است نیمه دوم سال۹۹ به بهره برداری برسد.
.چاپ مطلب
پیشرفت پروژه بزرگراه شمالی البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 64
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید