کد مطلب : 63412 / تاریخ ثبت : 1397/09/10 13:40

مسئولان هنوز سکوت کرده‌اند ؛

بیست و نهمین تجمع پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج

نائب رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی(ره) کرج گفت: تجمع پرسنل این بیمارستان در اعتراض به حدود یک سال حقوق معوقه همچنان ادامه دارد و امروز شنبه دهم آذرماه بیست و نهمین تجمع با حضور حدود 300 پرسنل برگزار شد.

قاسم طاهری افزود: امروز شنبه دهم آذرماه، حدود 300 نفر از پرسنل بیمارستان امام خمینی(ره) کرج در اعتراض به حقوق معوقه خود برای چندمین بار تجمع کردند.

طاهری افزود: از زمانی که برای این بیمارستان مشکل ایجاد شده وعده‌های زیادی از طرف مسئولان به ما داده شده اما هیچ کدام عملی نشده است.

 مهرماه سال جاری خبری در خصوص برگزاری مزایده و واگذاری بیمارستان امام خمینی(ره) کرج به بخش خصوصی منتشر شد که این موضوع توسط طاهری رد و اعلام شد که خبری از مزایده و سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیست.

به گزارش ایسنا منطقه البرز، بیمارستان امام خمینی(ره) کرج توسط سازمان همیاری شهرداری‌های البرز اداره می‌شود و از سال گذشته در پرداخت دستمزد پرسنل خود با مشکل مواجه شده و بسیاری از بخش‌های آن با وجود تجهیزات مدرن به خصوص در بخش آنژیوگرافی در حالت تعطیل قرار دارد.

پیش از این رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کرج از واگذاری این بیمارستان خبر داده بود.

دکتر عباس معینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزوده، بیمارستان امام خمینی(ره) کرج به دلیل مشکلاتی که وجود داشت به مزایده گذاشته و سرانجام با مبلغ 217 میلیارد تومان واگذار شد. با واگذاری این بیمارستان به بخش خصوصی، مشکلات آن حل خواهد شد.

وی در خصوص مشکلاتی که در پرداخت اقساط خریداری شده برای این بیمارستان به وجود آمده بود و احتمال پس‌گیری این تجهیزات نیز گفت: این مشکل حل شده و نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

نائب رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی(ره) کرج نیز در واکنش به خبر برگزاری مزایده و واگذاری این بیمارستان به بخش خصوصی مدعی شده، هیچ مزایده‌ای برگزار نشده و خبری هم از سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیست.

قاسم طاهری، نائب رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی(ره) کرج سه‌شنبه 29 آبان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا مدعی شد که هیچ مزایده‌ای برای واگذاری بیمارستان به بخش خصوصی برگزار نشده است. خبری از سرمایه‌گذار هم نیست و حقوق پرسنل همچنان پرداخت نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه‌ای که با نماینده مردم کرج در مجلس، رئیس سازمان همیاری‌ شهرداری‌ها و سایر مسئولان برگزار گردید، قرار شد در اولین فرصت سه ماه حقوق معوقه پرسنل پرداخت شود اما پس از آن این سه ماه به دو ماه تبدیل و سپس به دو ماه حقوق پایه بدل گشت که همان هم عادلانه پرداخت نشد.

طاهری با بیان اینکه بیمارستان امام خمینی(ره) کرج 250 تختخواب دارد، گفت: در حال حاضر فقط دو بیمار در این بیمارستان حضور دارد و معمولاً مراجعه‌ای صورت نمی‌گیرد.

وی، یکی از مهمترین بخش‌های این بیمارستان را بخش دیالیز ، عنوان و اعلام کرد: سعی شده این بخش فعال نگه داشته شود چون 24 بیمار دیالیزی به طور مداوم مراجعه دارند اما باز هم مشکلاتی برای این بخش وجود دارد، غذای بخش برای بیماران قابل خوردن نیست ضمن اینکه فاصله زمانی دیالیزی که باید هر سه ساعت یک بار در یک روز انجام شود به علت کمبود وسایل مصرفی به هر پنج ساعت یک بار افزایش یافته است.

طاهری ادامه داد: در هر حال حرف ما این است که مزایده‌ای برگزار نشده و سرمایه‌گذاری هم نیامده است؛ البته اینکه سرمایه‌گذار مراجعه نمی‌کند به علت اطلاعات غلطی است که برخی به آنها می‌دهند تا جلو حضور سرمایه‌گذار را بگیرند و بیمارستان را به افراد ذینفع واگذار کنند؛ درست است که بیمارستان 100 میلیارد بدهی دارد اما از طرف دیگر 250 میلیارد تومان تجهیزات در آن مستقر است.

به گزارش ایسنا، بیمارستان امام خمینی(ره) کرج مدتی است که بنا به گفته پرسنل به علت سوء مدیریت و تبدیل تعرفه‌های آزاد به دولتی با مشکلات مالی مواجه شده و نزدیک به یکسال است که از پرداخت حقوق پرسنل عاجز مانده است. این بیمارستان 250 تختخوابه که گفته می‌شود بیش از 100 میلیارد تومان بدهی دارد یکی از مجهزترین بیمارستان‌های کشور در بخش آنژیوگرافی است اما در حال حاضر به دلیل همین مسائل این تجهیزات بی استفاده مانده و خاک می‌خورد.

در این مدت راهکارهایی برای برون رفت از مشکل مطرح شده که یکی از آنها واگذاری به بخش خصوصی است، بر همین اساس هم بود که 30 مهرماه امسال رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) خبر واگذاری این بیمارستان را اعلام و به ایسنا گفت که یک سرمایه‌گذار از بخش خصوصی بیمارستان را با 217 میلیارد تومان خریداری کرده است.

کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج بازهم تجمع کردند/مسئولان هنوز سکوت کرده‌اند

37

ایسنا
.چاپ مطلب
تجمع پرسنل بیمارستان امام خمینی کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 246
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید