کد مطلب : 63083 / تاریخ ثبت : 1397/08/19 09:42

تلاش برای حفظ برجام را تشدید کرده‎ایم

سخنگوی اتحادیه اروپا می‎گوید تجارت با ایران مشروع است و طی هفته‎های اخیر تلاش‎ها در راستای حفظ برجام و ایجاد کانال مالی ویژه برای داد و ستد با ایران، افزایش یافته است

اتحادیه اروپا از تشدید تلاش‌ها برای حفظ برجام و تداوم روابط اقتصادی با ایران همزمان با بازگشت تحریم‌ها علیه این کشور خبر داد.

در همین‌ راستا، «ماجا کوسیجانسیک» سخنگوی اتحادیه اروپا، گفت: تلاش‌ها در راستای حفظ برجام و روابط تجاری-اقتصادی با ایران، طی هفته‌های اخیر به‌ویژه با هدف ایجاد کانال ویژه ارتباط مالی تشدید شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات کلیدی اتحادیه اروپا، فعال کردن قوانین مسدودساز تحریم‌ها بود که در ماه میلادی آگوست به‌ روز رسانی شد. این یکی از اقداماتی است که به اجرا درآمد و برای شرکت‌ها بسیار کارآمد است چراکه از نگاه ما، تجارت با ایران همچنان مشروع است.

این درحالی است که علیرغم ادعای اتحادیه اروپا مبنی بر مضاعف کردن تلاش‌ها در راستای حفظ تجارت با ایران، «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی قطع دسترسی ایران به سوئیفت شد حال آنکه اروپایی‌ها پیشتر هشدار داده بودند که چنین اقدامی یکپارچگی نظام مالی بین‌المللی را به مخاطره می‌اندازد.

این درحالی است که گفته می‌شود کشورهای اتحادیه اروپا از بیم تحریم‌های آمریکا، حاضر به میزبانی از سازوکار مالی این اتحادیه برای تجارت با ایران نیستند. البته برخی دیگر از گزارش‌ها نیز حاکی از احتمال میزبانی این سازوکار از سوی فرانسه یا آلمان است..چاپ مطلب
تلاش حفظ برجام اروپا
تعداد دفعات مشاهده شده : 27
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید