کد مطلب : 63057 / تاریخ ثبت : 1397/08/14 13:25

گواری:

پیست رودخانه کرج موجب شگفتی میهمانان خارجی شد

سرپرست فدراسیون قایقرانی با اشاره به تجربه موفق ایران در برگزاری نخستین میزبانی مسابقات اسلالوم قهرمانی جوانان و زیر 23 آسیا گفت: تلاش دست اندرکاران فدراسیون قایقرانی و مسوولان هیات استان البرز موجب شد تا پیست رودخانه کرج مورد تمجید میهمانان خارجی قرار گیرد

احمد گواری با اشاره به احتمال درخواست میزبانی ایران برای برگزاری رقابت های قهرمانی بزرگسالان آسیا و احتمال تایید آن از سوی فدراسیون قایقرانی آسیا،اظهار داشت: چنانچه سخنان «پیریک گوسلین» مسئول توسعه و گسترش اسلالوم فدراسیون جهانی قایقرانی (ICf) در زمینه زیبایی های پیست و سطح مسابقات مورد واکاوی قرار گیرد به این نتیجه خواهیم رسید که وی و سایر میهمانان خارجی از میزبانی مسابقات رضایت داشتند تا جایی که پیریک اعلام کرد پیست رودخانه کرج یکی از زیباترین پیست های آسیا است.

سرپرست فدراسیون قایقرانی تصریح کرد: هر چند که این دوره از مسابقات، نخستین تجربه فدراسیون قایقرانی در میزبانی مسابقات اسلالوم بود اما کشورهای شرکت کننده با نخبگان اصلی خود حضور داشتند و رقابت ها در سطح بالایی بود. مسابقات نیز بدون کمترین مشکلی برگزار شد و این نتیجه تلاش تمام کارکنان فدراسیون و اعضای هیات قایقرانی استان البرز است که توانستند پیست زیبایی احداث کنند که مورد تمجید میهمانان قرار گرفت.

او با بیان اینکه در شرایط کنونی هم امکان میزبانی تورنمنت های بزرگ را داریم اظهار داشت: یکی از مشکلات ما در زمان طراحی پیست، دوری از شهر بود اما تلاش تمام دست اندرکاران موجب شد تا مسابقات با کمترین مشکل ممکن برگزار شود. این شرایط و میزان رضایت میهمانان از سطح برگزاری مسابقات موجب شد تا به آینده امیدوار باشیم که مسابقات بزرگسالان و تورنمنت های جهانی را در ایران برگزار کنیم. اکنون دیگر یک کشور باتجربه در زمینه برگزاری مسابقات اسلالوم و طراحی پیست هستیم.

سرپرست فدراسیون قایقرانی در ادامه با ابراز رضایت از نتایج کسب شده، گفت: قایقرانان ایرانی خوش درخشیدند و مهمتر از درخشش آنان نظر مساعد پیریک درباره پیشرفت ورزش اسلالوم در ایران بود. وی اذعان کرد که سطح پیشرفت قایقرانان ایرانی نسبت به مسابقات دوره های گذشته رشد چشمگیری داشته است.

مسابقات اسلالوم زیر 23 سال و جوانان آسیا از روز چهارشنبه (9 آبان ‌ماه) در رودخانه کرج آغاز شده بود روز (شنبه 12 آبان ماه) با برگزاری مراسم اختتامیه به پایان رسید. در این مسابقات 70 ورزشکار از 8 کشور قزاقستان، ازبکستان، ترکیه، تایلند، چین تایپه، لبنان، هند و ایران حضور داشتند.
ایرنا
.چاپ مطلب
پیست رودخانه کرج مسابقات اسلالوم آسیا
تعداد دفعات مشاهده شده : 146
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید