کد مطلب : 63050 / تاریخ ثبت : 1397/08/14 10:42

دکتر علی اسحاقی مطرح کرد:

تولید واکسن آنفلوانزای طیور نیازمند تامین اعتبار

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تاخیر در پرداخت 200 میلیارد تومان اعتبار مصوب برای تولید واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خبر داد و گفت: این اعتبار هنوز در اختیار موسسه رازی قرار نگرفته است


به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز در گفتگو با روابط عمومی موسسه رازی، دکتر علی اسحاقی در خصوص روند تهیه واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در موسسه رازی گفت: این بیماری از جمله بیماری های خطرناک طیور است که شیوع آن به سرعت اتفاق می افتد و خسارت های اقتصادی فراوانی را در مزارع پرورشی به بار می آورد.
 
وی افزود: موسسه رازی طی 15 سال گذشته در راستای وظایف ملی و حاکمیتی، تمام امکانات خود را برای شناسایی سویه های در گردش به کار گرفته و در این سال ها محققان این مجموعه در آزمایشگاه آنفلوانزای موسسه به صورت شبانه روزی با سازمان دامپزشکی همکاری کرده اند.
 
رئیس موسسه رازی با اشاره به وجود مجهزترین آزمایشگاه تشخیص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و تولید واکسن آنفلوانزا با سویهH9N2  در این موسسه یادآور شد: اسفندماه سال گذشته مجلس شورای اسلامی با تصویب بند الحاقی تبصره 13 لایحه بودجه 97، تصویب کرد معادل دو هزار میلیارد ریال برای تولید و ارتقای کیفی واکسن آنفلوانزای طیور در اختیار موسسه رازی قرار بگیرد اما با گذشت بیش از نیمی از سال 97 هنوز ریالی از این مبلغ تخصیص نیافته است.
 
دکتر اسحاقی تصریح کرد: هماهنگی و همکاری نهادهای مسئول برای اجرای این بند از لایحه بودجه ضروری است زیرا برای تولید این واکسن چه در بخش خصوصی یا در موسسه رازی نباید زمان را بیش از این از دست داد.
 
 گفتنی است؛ موسسه رازی بهمن ماه سال گذشته همایش ملی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را با هدف آگاه سازی و ارتقای توانمندی کلینیسین ها و بهره برداران صنعت طیور برای مقابله با این بیماری با حضور متخصصان، کارشناسان و اساتید فن برگزار کرد.
محبوبه اقتداریان/ موسسه رازی
.چاپ مطلب
واکسن طیور موسسه رازی آنفلونزا اسحاقی
تعداد دفعات مشاهده شده : 153
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید