کد مطلب : 62707 / تاریخ ثبت : 1397/07/22 11:18

پایان بازی‌های پاراآسیایی 2018 با رتبه سومی ایران

بازی‌های پاراآسیایی 2018 در کشور اندونزی با کسب 10 نشان رنگارنگ توسط ورزشکاران ایرانی و رتبه سومی کاروان ایران به پایان رسید.

 سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی که به میزبانی شهر جاکارتا در کشور اندونزی برگزار شد، روز گذشته (شنبه) با انجام آئین اختتامیه رسما به کار خود پایان داد.

کاروان ورزشی کشورمان در این رقابت‌ها با 212 ورزشکار شرکت کرد که در نهایت با کسب 51 طلا، 42 نقره و 43 برنز (مجموع 136 مدال) و یک پله صعود نسبت به دوره قبلی در جایگاه سوم قرار گرفت.

در جدول رده‌بندی توزیع مدال‌های این مسابقات، ایران پایین‌تر از کشورهای چین و کره‌جنوبی ایستاد و این درحالی است که اختلاف کشورمان با کره‌ای‌ها بسیار کم بود.

این گزارش می‌افزاید، 8 ورزشکار از استان آذربایجان‌شرقی در قالب کاروان ایران به این مسابقات اعزام شدند که حاصل تلاش آنها کسب 10 نشان رنگارنگ شامل یک طلا، 5 نقره و 4 برنز بود و از این تعداد 6 نماینده استان با مدال به کار خود فرجام بخشیدند.

در این بین اکثریت مدال‌های نمایندگان استان در رشته دوومیدانی بدست آمد و نکته جالب این بود که تنها نشان زرین در بخش بانوان کسب شد.

بر این اساس، بتول جهانگیری در رشته‌ پرتاب وزنه موفق به قهرمانی شد تا تنها طلایی ورزشکاران استان لقب بگیرد؛ این بانوی پرتابگر تبریزی در رشته پرتاب نیزه هم مدال برنز گرفت تا به عنوان موفق‌ترین ورزشکار آذربایجان‌شرقی شناخته شود.

اسداله عظیمی از شهرستان میانه نیز به عنوان مسن‌ترین ورزشکار اعزامی کاروان ایران، دیگر نماینده استان بود که به تنهایی دو مدال انفرادی گرفت و او در ماده‌های پرتاب دیسک و وزنه رشته دوومیدانی با مدال نقره دبل کرد.

همچنین لیلا زارع‌زاده، شطرنج‌باز روشندل استان مدال برنز انفرادی و نقره تیمی و میثم بنی‌طباء هم در رشته جودوی نابینایان مدال برنز انفرادی و نقره تیمی را از آنِ خود کردند. مرضیه صدقی و سیامک صالح‌فرج‌زاده در پرتاب وزنه صاحب گردن‌آویز نقره شدند.

جواد فولادی در تنیس روی میز و مجید فلاح اردشیر در تیراندازی دو ورزشکار ناکام استان در این رقابت‌ها بودند که نتوانستند به روی سکو بروند و دست‌شان از مدال کوتاه ماند.

ناگفته نماند، الناز دارابیان، بانوی پرتابگر تیم ملی کشورمان که اصلیت عجب‌شیری دارد، به عنوان نماینده استان البرز در این رقابت‌ها حضور یافته و در رشته پرتاب دیسک زنان موفق به دشت مدال طلا شد.

اسامی کامل مدال‌آوران استان در این مسابقات به شرح زیر است:

طلا:
بتول جهانگیری، پرتاب وزنه کلاس F33

نقره:
اسداله عظیمی، پرتاب دیسک ادغامی F51/52/53 و پرتاب وزنه کلاس F53
مرضیه صدقی - پرتاب وزنه کلاس F54
سیامک صالح فرج‌زاده، پرتاب وزنه کلاس F34
لیلا زارع‌زاده، تیمی شطرنج نابینایان
میثم بنی‌طباء، تیمی جودوی نابینایان

برنز:
بتول جهانگیری، پرتاب نیزه
لیلا زارع‌زاده، شطرنج نابینایان
میثم بنی‌طباء، جودوی نابینایان
.چاپ مطلب
بازی‌های پاراآسیایی 2018 رتبه سومی ایران
تعداد دفعات مشاهده شده : 649
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید