کد مطلب : 62703 / تاریخ ثبت : 1397/07/22 10:50

شهردار جدید کرج انتخاب شد

در جلسه فوق العاده شورای شهر کرج اصغر کمالی زاده با ۱۳ رای به عنوان شهردار کرج انتخاب شد.

شورای شهر کرج پس از کش و قوس‌های فراوان انتخاب شهردار، سرانجام به علی‌اصغر کمالی برای تکیه بر کرسی شهرداری این کلانشهر رأی داد.

 پس از اینکه وزارت کشور با مأموریت فرماندار کرج در شهرداری این کلانشهر مخالفت کرد، اعضای شورا وارد دور جدیدی از انتخاب شهردار شدند تا از میان پنج گزینه یک نفر را انتخاب کنند.

سرانجام این شورا پس از 14 ماه از روی کار آمدن، پنجمین گزینه مورد نظر خود یعنی علی‌اصغر کمالی‌زاده را برای شهرداری کرج معرفی کرد. از سوابق کمالی‌زاده می‌توان به معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری کرج، معاونت فنی و عمرانی شهرداری کرج و مدیریت مناطق شهرداری کرج اشاره کرد.

تائید حکم شهردار کرج و روند اداری آن برای تایید وزارت کشور ارسال می‌شود.

عباس زارع، رئیس شورای شهر کرج پس از رأی گیری گفت: این برای اولین بار است که تمام اعضای شورای شهر به یک گزینه برای شهرداری رأی می‌دهند.

وی بیان داشت: انتظار می رود وزارت کشور با تائید صلاحیت این گزینه به مشکل مدیریت شهری کرج خاتمه دهد.

نصیری اکنون معاونت برنامه ریزی و توسعه نیروی انسانی شهرداری کرج را عهده دار است.

زارع از کمالی‌زاده خواست به عنوان یک شهردار جوان تحصیلکرده و چابک اقتدار را به شهرداری برگرداند و به مردم پاسخگو و با شهروندان مهربان باشد.  تا زمان پاسخ وزارت کشور به این انتخاب شورای شهر کرج، کمالی‌زاده در جایگاه سرپرست شهرداری قرار خواهد گرفت.

نجفی، استاندار البرز  به فرایند انتخاب شهردار اشاره کرد و گفت: شورای شهر در این فرایند تمام تلاش خود را به کار گرفته و از مردم درخواست می‌شود صبور باشند. بدون شک فرایند تصمیم‌گیری بر مبنای دموکراسی به همین شکل است پس باید به رای اعضا در انتخاب شهردار احترام بگذاریم.

وی با اشاره به علت شهردار نشدن شفقی گفت: وزارت کشور به دنبال استفاده از توانمندی شفقی در مجموعه خود بود و اجازه نداد از توان مدیریتی او در شهرداری استفاده شود.
.چاپ مطلب
انتخاب شهردار جدید کرج کمالی زاده
تعداد دفعات مشاهده شده : 566
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید