کد مطلب : 62699 / تاریخ ثبت : 1397/07/22 09:39

غفاری :

دستفروشان فردیس صاحب بازارچه شدند

شهردار فردیس با اشاره به مشکلات اجتماعی دستفروشی مانند سد معبر و مزاحمت برای اصناف و مردم ، اعلام کرد که طرح ساماندهی این قشر در یک بازارچه اجرایی شده است

منوچهر غفاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براین اساس زمینی در کانال شرقی فردیس برای ساماندهی دستفروشان در یک بازارچه دائمی با 260 غرفه اختصاص یافت.

وی ادامه داد: اکنون دستفروشان فردیس در حال انتقال به این مکان مناسب بوده و با تحویل غرفه دارای شغل ثابت می شوند.

غفاری گفت: تمام دستفروشان سطح شهر فردیس در اجرای طرح پاکسازی معابر و ساماندهی مشاغل جمع آوری خواهند شد.

شهردار فردیس بیان داشت: 330 دستفروش در این شهر شناسایی شده که 260 تن آنان در بازارچه دستفروشان ساماندهی می شوند و مابقی نیز به تدریج در مکان دیگر اسکان خواهند یافت.

وی تاکید کرد که اقدام شهرداری فردیس در ساماندهی دستفروشان با رضایتمندی این قشر و مردم همراه شده است.

غفاری یادآور شد: با توجه به مهاجر پذیر بودن فردیس و مشکل اشتغال، شهرنشینانی که از سطوح درآمدی پایینی برخوردار هستند به دستفروشی رو می آورند، به گونه ای که هر روزه شاهد افزایش معضل دستفروشی در شهر هستیم.

پیش از این کسبه های بلوار اصلی فردیس و هسته مرکزی شهر با ارائه گزارش هایی به ایرنا و مسئولان اجرایی خواستار جمع آوری دستفروشان شدند.

مغازه داران با بیان اینکه واحدهای صنفی ثابت با پرداخت هزینه اجاره،آب، برق، گاز، تلفن،عوارض شهر داری و مالیات سالانه متحمل هزینه های گزافی می شوند، از مسئولان خواستند مشاغل مزاحم مانند دستفروشان را جمع آوری کنند.
.چاپ مطلب
دستفروشان فردیس بازارچه
تعداد دفعات مشاهده شده : 557
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید