کد مطلب : 62697 / تاریخ ثبت : 1397/07/22 09:34

سرهنگ گودرزی:

بارش باران تمام راه های البرز را لغزنده کرد

رئیس پلیس راه البرزگفت: با توجه به بارش باران ازشب گذشته تاکنون، تمام راه های این استان لغزنده است

سرهنگ رضا گودرزی افزود: اکنون بارش در جاده کرج - چالوس به صورت باران بوده و محور آزادراهی نیز از بارش پراکنده برخورداراست.

وی اضافه کرد : با توجه به بارش باران و لق شدن سنگ ها، احتمال سقوط در مسیر های کوهستانی دور از انتظار نیست که پرهیز از سفرهای غیر ضروری در این مسیرها به رانندگان توصیه می شود.

گودرزی افزود: بیشترین احتمال سقوط سنگ در محدوده امام چشمه تا کندوان است که رانندگان دراین محدوده توقف نکنند.

وی یادآورشد: با توجه به مه آلود بودن هوای استان البرز لازم است خودروها در زمان حرکت فاصله طولی را رعایت کنند تا از بروز حوادث رانندگی جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای مختلف این استان را دارند ضمن تجهیز خودروهای خود به وسایل ایمنی، قبل از حرکت، اطلاعات لازم درمورد وضعیت جاده ها را از پلیس راه کسب کنند.

وی همچنین از رانندگان بویژه در آزادراه ها خواست ضمن کنترل سرعت و رعایت قوانین، در صورت وقوع هرگونه حادثه در مواقع بارندگی و مه آلود بودن هوا، چراغ های بزرگ خودروهای خود را روشن نگه دارند.

مدیر کل هواشناسی البرز نیز اعلام کرده که وزش باد شدید، باران، تگرگ و برف برای 2 روز آینده این استان پیش بینی می شود.

منصور رحمانیان اظهارداشت: بررسی آخرین الگوهای پیش یابی هواشناسی حاکی از فعالیت امواج ناپایدار سطوح پایینی وهمراهی آن با پرفشار سطح زمین به صورت محلی و نقطه ای در منطقه البرز مرکزی است.

وی ادامه داد: پیامد این وضعیت در پاره ای نقاط رگبار و رعد و برق گاهی وزش باد به نسبت شدید و لحظه ای و درارتفاعات بارش ها به صورت تگرگ و برف خواهد بود.

استان البرز دارای یک هزار و 450 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که به علت قرار گرفتن در مسیر 14 استان، 18 درصد ترافیک جاده ای کشور را به خود اختصاص داده است.

جاده کرج - چالوس 160 کیلومتر مسافت دارد که نیمی از آن در استان البرز و نیمی دیگر در حوزه استحفاظی استان مازندران واقع شده است.
.چاپ مطلب
باران راه های البرز لغزنده
تعداد دفعات مشاهده شده : 527
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید