کد مطلب : 62692 / تاریخ ثبت : 1397/07/21 12:54

مهرور :

مردم از سفرهای غیرضرور در البرز خودداری کنند

مدیر کل بحران استانداری البرز از شهروندان خواست به دلیل احتمال ریزش سنگ از سفرهای غیر ضروری در جاده های کوهستانی و دامنه های پرشیب استان خودداری کنند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، “مهدی مهرور” با اعلام این خبر افزود: با توجه به اخطاریه اداره کل هواشناسی مبنی بر این که تا عصر روز یکشنبه ۲۲ مهرماه سال جاری به سبب فعالیت سامانه بارشی، بارش باران و وزش باد شدید در جاده های کوهستانی شاهد هستیم از اعضای شورای مدیریت بحران استان البرز انتظار می رود که تدابیر پیشگیرانه را اتخاذ کنند.

مهرور افزود: این سامانه سبب آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها در مناطق کوهپایه ای و رودخانه های فصلی استان نیز خواهد شد.

وی ادامه داد: با گذر جبهه سرد و سرمایش هوا در مناطق مرتفع البرز احتمال بارش و نشست برف دور از انتظار نیست.

مهرور گفت: اسکان و توقف نکردن در بستر و حریم رودخانه ها ، مکان های مرتفع و تپه ها ، زیر درختان ، سیم برق هوایی ، لوله ها ، فنس های فلزی و پهنه های آبی و همچنین خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه ها نیز مورد تاکید است.

این مقام مسئول افزود: لایروبی قنوات ، رودخانه ها ، کانال ها ، زیر پل ها و همچنین رفع آبگرفتگی معابر درون شهری و جاده های برون شهری از دیگر موارد ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد هماهنگی بین نیروی انتظامی ، دستگاه های امدادی ، ایمنی ، خدماتی و نیروهای مردمی از اهم امور ضروری است که در پی اخطار هواشناسی باید مورد توجه قرار گیرد.

.چاپ مطلب
خودداری سفرهای غیرضرور البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 658
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید