کد مطلب : 62691 / تاریخ ثبت : 1397/07/21 12:36

فاضلیان :

افزایش استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس در البرز

رئیس‌کل دادگستری استان البرز از افزایش هفت برابری استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس در استان خبر داد

احمد فاضلیان در جلسه شورای معاونین دادگستری استان که باهدف بررسی عملکرد کلی در نیمه نخست سال جاری برگزار شد، گفت: به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب در استان البرز، دادگستری شرایط خوبی ندارد ولی با همه این محدودیت‌ها آمار نشان می‌دهد که همکاران در همه حوزه‌های قضایی با ازخودگذشتگی عملکرد خوبی داشته‌اند.

وی افزود: بررسی آماری شش‌ماهه نخست سال جاری با آمار مدت مشابه در سال گذشته  نشان می‌دهد که در این مدت ورودی دادسرا، محاکم عمومی و انقلاب، اجرای احکام، تجدیدنظر، کیفری یک، اظهارنظر، سرپرستی و کشیک ۲۶۸ هزار و ۲۴۱ پرونده بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ افزایش حدود ۱۷ هزار پرونده را شاهد هستیم.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز تصریح کرد: در این مدت همچنین ۲۶۲ هزار و ۲۵۱ فقره پرونده مختومه شده که نسبت به مختومه‌های مدت مشابه در سال ۹۶ افزایش ۷ درصدی را داشته‌ایم.

فاضلیان با اشاره به افزایش ورودی پرونده‌ به دادسراها، محاکم و شوراهای حل اختلاف استان، گفت: بخشی از این افزایش به دلیل مسائل اقتصادی در کشور است که امیدواریم با تدابیر اتخاذشده توسط مسئولان از مشکلات کاسته شود.

وی یکی از دستاوردهای استان در سال جاری را افزایش مجازات‌های جایگزین حبس عنوان کرد و گفت: با توجه به دستورالعمل ابلاغی به قضات استان، استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس مورد تأکید قرارگرفته که در این راستا در شش‌ماهه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه در سال گذشته، رشد ۷ برابری را به دست آورده‌ایم.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز در بخش دیگری از سخنان خود از ادامه عملیات‌های عمرانی در حوزه‌های قضایی استان خبر داد و بیان کرد:‌ بااینکه ازنظر بودجه‌های تخصیصی عمرانی در سطح کشور شاهد مشکلات عدیده هستیم ولی با تلاش مسئولان دادگستری و همکاری مسئولان محلی، فرآیند احداث پروژه‌ها ادامه دارد و در این راستا ساختمان گرم‌دره در روزهای آتی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

فاضلیان افزود: ساختمان محمد شهر نیز با دو هزار و ۴۰۰ متر زیربنا از محل اعتبارات تخصیص رئیس قوه قضائیه، دادگستری استان و منابع محلی در چند ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد؛ کلنگ احداث ساختمان ماهدشت نیز بر زمین زده‌شده که با افتتاح آن بخشی مشکلات قضایی مردم محمد شهر و ماهدشت حل خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به بهره‌برداری از پروژه بزرگ ساختمان دادگستری کل در چند ماه آینده متذکر شد: بزرگ‌ترین مشکل دادگستری درزمینهٔ منابع انسانی است و چندین شعبه بلا تصدی داریم که امیدواریم با جذب نیروهای جدید در حوزه اداری و قضایی بخشی از کمبودها برطرف شود.
.چاپ مطلب
افزایش ا مجازات‌های جایگزین حبس البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 676
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید