کد مطلب : 62683 / تاریخ ثبت : 1397/07/21 10:03

سرهنگ اقبالی :

پایش فضای مجازی و برخورد قاطع با متخلفین

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت:فضای مجازی از اهمیت ویژه برخوردار است از همین رو پایش جدی در دستور کار قرار گرفته است و با متخلفین در این حوزه برخورد قاطع و جدی خواهیم داشت

سرهنگ محمد اقبالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس در کرج، گفت: پلیس فتا یکی از پلیس‌های دانش‌بنیان کشور است که به موازات پیشرفت تکنولوژی و فناوری، این اداره هم رسیدگی و رصد خود را بسیار دقیق تر انجام می‌دهد.

وی افزود: در هر مکانی که جرمی مربوط به فضای‌مجازی باشد نیروهای پلیس فتا خود را موظف به پیگیری و حل آن موضوع می‌دانند و یکی از رسالت‌های پلیس فتا، بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

رئیس پلیس فتا با اشاره مزایا و معایب فضای مجازی، خاطرنشان کرد: شبکه‌های اجتماعی که به فضای اجتماعی متصل و مربوط است، مزایا و معایبی دارد که ما باید به طور جدی و دقیق در آن زمینه اطلاعات داشته باشیم و وارد محیط شویم.

اقبالی بیان کرد: یکی‌از مصادیق معایب فضای مجازی خیانت‌ها و ارتباط گیری‌های اینترنتی است که منجر به طلاق و جدایی در میان زوجین می‌شود، و لازم است با دقت بیشتری به آن رسیدگی کنیم.

وی با بیان اینکه الزاماتی برای حفظ امنیت کاربران وجود دارد، یادآور شد: الزاماتی برای حفظ امنیت و داده‌های دستگاه موبایل کاربران وجود دارد که لازم است پس از فیلم و عکس‌برداری سریعا فایل‌ها به فلش یا حافظه خارج از دستگاه منتقل شود و برای این دستگاه‌ها تجهیزات رمزگذاری اعمال شود.

رئیس پلیس فتا تصریح کرد: یکی از معضلات کنونی جامعه درگیری با حواشی‌های فضای مجازی است که با توجه به آمار و پایش انجام شده، گرایش‌های نامناسبی برای جست وجو در میان کاربران فضای مجازی وجود دارد که لازم است ابتدا مهارت استفاده مفید و موثر را گیرا باشد.

اقبالی در پایان از رصد و برنامه‌ریزی برای مبارزه با متخلفین فضای مجازی خبر داد و تاکید کرد: تلاش نیروهای پلیس فتا رسیدگی، نظارت و برنامه‌ریزی برای برخورد با متخلفین است که امیدواریم با گذر زمان از این مشکلات و نا آگاهی‌ها کاسته شده و پرونده‌ها به طور منظم بررسی شوند.
.چاپ مطلب
فضای مجازی برخورد قاطع متخلفین
تعداد دفعات مشاهده شده : 609
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید