کد مطلب : 62655 / تاریخ ثبت : 1397/07/18 09:39

سرهنگ گودرزی:

دوربین های نظارتی پلیس راه البرز به سامانه سپهتن متصل شد

رئیس پلیس راه البرز گفت تمام دوربین های نظارتی ثبت تخلف در راه های این استان به سیستم هوشمند سپهتن متصل شد

«سامانه سپهتن یا پایش هوشمند تردد ناوگان، مجموعه نرم افزارها و ساختارهایی است که می تواند به صورت یکپارچه با کنترل آنلاین تمام خودروهای عمومی کشور رعایت قوانین رانندگی توسط رانندگان را کنترل کرده و موجب کاهش تلفات جاده ای شود.»

سرهنگ رضا گودرزی افزود: با اتصال این سامانه به دوربین های نظارتی تمام عملکرد رانندگان خودروهای عمومی و خصوصی اعم تخلفات سرعت، سبقت غیرمجاز و حرکات مارپیچ توسط دوربین ها ضبط و بلافاصله از طریق سیستم سپهتن ضبط و در کمترین زمان تخلف به راننده اخطار داده می شود.

وی اضافه کرد: خوشبختانه با فعالیت سیستم سپهتن در2 سال گذشته هیچ گونه تصادف منجرفوت توسط اتوبوس های مسافربری در راه های استان البرز رخ نداده است.

گودرزی خاطرنشان کرد: سیستم سپهتن به صورت هوشمند تمام تخلف های رانندگان اتوبوس را ثبت و به نزدیک ترین مرکز پلیس راه اعلام می کند.

وی بیان کرد: اکنون کنترل ساعت کار رانندگان، زمان استراحت، جلوگیری از جابجایی رانندگان با یکدیگر و کنترل سرعت لحظه ای از طریق این سیستم به صورت خودکار انجام و یک کیلومتر مانده به پاسگاه پلیس راه، اطلاعات لازم اعلام می شود و ماموران می توانند با توقف خودرو از نحوه عملکرد راننده و تخلفات احتمالی مطلع شوند.

فرمانده پلیس راه البرز تاکید کرد: پلیس راه با رانندگانی که فاقد این سیستم باشند برخورد و ازتردد آن ها جلوگیری می کند.

وی گفت: با نصب این دستگاه رانندگان در ایستگاه های پلیس بجز پاسگاه های مبدا و مقصد توقف نخواهند داشت و پلیس تمام تحرکات راننده و مسیرهای طی شده را رصد کرده و حتی فرد دیگری نمی تواند به جای راننده اقدام به رانندگی کند.

گودرزی افزود: تصاویر رانندگان به کاربران پلیس راه معرفی شده و درزمان ثبت ساعت در مبدا و مقصد چهره راننده توسط ماموران پلیس راه بازبینی می شود.

وی خاطرنشان کرد: برای فعال کردن این سامانه ابتدا راننده قبل از حرکت باید گواهینامه هوشمند خود را در دستگاه قرار دهد و باید هرسه ساعت 14 دقیقه استراحت و سپس اقدام به رانندگی کند.

رئیس پلیس راه البرز گفت: طبق آمارها 10 درصد از رانندگان اتوبوس دارو مصرف می کنند و خطری که آن ها را تهدید می کند، خواب آلودگی و سرعت غیرمجاز است که با اجرایی شدن این سیستم این عامل تصادف کاهش خواهد یافت.

وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده درآینده نزدیک ناوگان حمل باری و تاکسی های برون شهری و مینی بوس ها و حتی خودروهای شخصی نیز به این سیستم مجهز خواهند شد.

اکنون دوربین های کنترل سرعت و ثبت تخلف در 19نقطه آزادراه تهران - کرج - قزوین و هفت نقطه در محور کرج - چالوس نصب شده و هرنقطه دارای چند دوربین به تناسب خط عبوری است.
.چاپ مطلب
دوربین های نظارتی پلیس راه البرز سپهتن
تعداد دفعات مشاهده شده : 213
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید