کد مطلب : 62642 / تاریخ ثبت : 1397/07/18 09:50

وقتی مردم تاوان کم‌کاری شهرداری را میدهند؛

ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی بیشترین‌سهم آلودگی‌هوای البرز/ تغییر۳ مدیر سازمان‌پسماند در یکسال

مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز گفت: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بیشترین سهم را در آلودگی هوا دارد اما متاسفانه تکالیف شهرداری کرج مغفول مانده است

 مدیر کل حفاظت محیط زیست استان البرز درباره شکایت محیط زیست از مناطق شهرداری کرج  گفت: علت شکایت محیط زیست ایجاد مراکز موقت دپو ضایعات و پسماندها در حوزه شهری توسط شهرداریها بود.

فردین حکیمی افزود: بدلیل عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی، بارها اخطاریه های لازم به مسئولین شهرداریها ابلاغ شد اما توجهی به اخطاریه ها نشد لذا محیط زیست بر حسب وظیفه ذاتی خود مراتب را به مراجع محترم قضایی منعکس کرد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بارها شاهد اتفاقات ناخوشایند در این مراکز بویژه در محدوده میدان جمهوری، اسلام اباد و محدوده شیخ اباد بودیم که در اثر سهل انگاری مسئولین مربوطه دچار آتش سوزی شد، اظهار داشت: آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی مسئله ای نیست که بخواهیم از آن چشم پوشی کنیم.

حکیمی تصریح کرد: به همه ادارات شهرستان تاکید شد در صورت مشاهده موارد تخلف بویژه عدم مدیریت پسماندها، ضمن ابلاغ اخطارهای زیست محیطی، در صورت عدم توجه موضوع را از طریق قضایی پیگیری نمایند و در صورت ارائه برنامه مبنی بر رفع آلایندگی، فرصت لازم داده شود.

وی گفت: اگر فعالیت هایی که منجر به آلایندگی در سطح شهر شود گذشت نخواهیم کرد و مردم نباید تاوان این کم کاری ها را بدهند.

حکیمی افزود: در برخی شهرداری ها اعتبار لازم برای تمامی موضوعات وجود دارد ولی متاسفانه وقتی نوبت به موضوعات و الزامات محیط زیستی در راستای بهبود کیفیت محیط زیست شهری می رسد به مشکلات عدم وجود اعتبار اشاره می شود.

وی در خصوص موضوع آلودگی هوا در کلانشهر کرج اظهار داشت: در طرح کاهش آلودگی هوا هر یک از دستگاهها وظایف و تکالیفی دارند که باید به تکالیف خود عمل کنند لذا پیگیری عملکرد دستگاهها و گزارش گیری از آنها بصورت مستمر و ماهیانه صورت خواهد گرفت.

حکیمی تصریح کرد: قطعا دستگاه هایی که در اجرای وظایف خود در زمینه آلودگی هوای بی توجهی می کنند اطلاع رسانی و از طریق مراجع مربوطه پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت: بیشترین تکلیفی که در زمینه آلودگی هوای شهری وجود دارد بر عهده شهرداری ها است و از جمله می توان به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد که بیشترین سهم را در آلودگی ها دارند اما متاسفانه این تکالیف مغفول مانده است.

حکیمی با اشاره به اینکه متاسفانه در برخی موارد تغییرات متعدد مدیریتی باعث مغفول شدن و عقب ماندگی موصوعات مرتبط با محیط زیست شهری شده و خسارت ان متوجه مردم و محیط زیست می شود افزود: من از سال گذشته تا کنون با ۳ مدیر سازمان پسماند، موضوعات مرتبط با مدیریت را پیگیری کرده ام و این جای تاسف است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست البرز در خاتمه با اشاره به فعالیت اخیر سازمان پسماند در راستای شروع به کار بخش پردازش، تولید کمپوست و ... ، ابراز امیدواری کرد با تدوام این اقدامات و با ارائه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت، شاهد اتفاقات خوب در مدیریت پسماند باشیم.
تیتریک
.چاپ مطلب
ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی بیشترین‌سهم آلودگی‌هوای البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 182
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید