کد مطلب : 62623 / تاریخ ثبت : 1397/07/17 10:06

صدیقی :

کودک‌آزاری علت ۱۲ درصد تماس‌های اورژانس اجتماعی البرز

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان البرز گفت: کودک‌آزاری علت ۱۲ درصد تماس‌های اورژانس اجتماعی استان است

مریم صدیقی ضمن تبریک روز ملی کودک، اظهار کرد: این هفته بهانه‌ای برای ورود به جهان کودکان است تا به رشد همه‌جانبه این عزیزان توجه ویژه داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه فراهم کردن بسترها و زمینه‌های لازم در شناسایی و شکوفایی استعداد و خلاقیت کودکان و نوجوانان بسیار مؤثر خواهد بود، گفت: کودک‌آزاری پدیده‌ای شایع در اکثر کشورهای دنیاست و پیامدهایی دارد که گاهی تا پایان عمر قابل جبران نیست.

معاون امور اجتماعی بهزیستی البرز بابیان اینکه مردم برای گزارش کودک‌آزاری می‌توانند با خط ۱۲۳ تماس بگیرند، به تعداد تماس‌هایی که در خصوص کودک‌آزاری در استان ثبت‌شده اشاره کرد و گفت: درمجموع حدود ۱۲ درصد از تماس‌هایی که با ۱۲۳ گرفته می‌شود به کودک‌آزاری اختصاص دارد.

به گفته صدیقی به‌طور میانگین ماهانه  حدود ۴۰  تماس در رابطه با گزارش کودک‌آزاری با سامانه ۱۲۳ گرفته می‌شود.

وی  به آگاه‌سازی مربیان و مدیران مهدهای کودک نسبت به علائم کودک‌آزاری از طریق برگزاری رده‌های آموزشی و آموزش مهارت‌های نه گفتن به کودکان باهدف پیشگیری و مداخله به‌موقع  در این زمینه اشاره کرد و گفت: علاوه بر حضور کارشناسان ناظر در مهدکودک، نصب دوربین مداربسته در همه مهدهای کودک برای نظارت هر چه بیشتر بر عملکرد کارکنان مهدکودک یکی دیگر از اقدامات بهزیستی درزمینهٔ پیشگیری از وقوع کودک‌آزاری در مهدها است.
.چاپ مطلب
کودک‌آزاری تماس‌ اورژانس اجتماعی البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 131
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید