کد مطلب : 62616 / تاریخ ثبت : 1397/07/16 13:18

سرهنگ شرق:

کاهش 6 درصدی تصادفات فوتی درون‌شهری در البرز/ معضل کمبود پارکینگ در کرج

رئیس پلیس راهور استان البرز با بیان اینکه در ۶ماهه اول سال با تلاش مأموران راهنمایی و رانندگی تصادفات فوتی در معابر درون‌شهری ۶درصد کاهش یافت, گفت: یکی از معضلات اصلی شهر کرج کمبود پارکینگ است که سبب بار ترافیکی در این شهر شده است.

سرهنگ غلامعلی شرق در بازدید از دفتر نمایندگی خبرگزاری تسنیم در استان البرز با اشاره به اینکه البرز استان نوپایی است، اظهار داشت: این استان در مسیر گذر ترافیکی 15 استان کشور قرار دارد و جزو کلان‌شهرهای بزرگ به‌شمار می‌رود.

وی افزود: کنار این استان آزادراهی با قدمت 50 سال وجود دارد که در طول این سال‌ها مسیر جایگزینی برای آن تعریف نشده و روزانه 220 هزار خودرو از استان البرز و 80 هزار خودرو از جاده مخصوص می‌گذرند.

رئیس پلیس راهور استان البرز با اشاره به اینکه 500 هزار مسافر در مسیر تهران ــ کرج روزانه تردد می‌کنند و نبود زیرساخت‌های مناسب سبب مشکلات بسیار زیادی در این استان شده است، گفت: استان البرز استان  نوپایی است و دارای امکانات بسیار محدود است اما علی‌رغم نداشتن امکانات با تلاش دست‌‌اندرکاران این ارگان نسبت به سال گذشته به‌طور مستقیم کاهش فوتی در تصادفات داشته‌ایم.

شرق با بیان اینکه هرساله کسانی که گواهینامه دریافت می‌کنند  نسبت به سال گذشته بیشتر می‌شوند، عنوان کرد: معابر ما نسبت به خودروها ظرفیت بسیار کمی دارد اما با وجود این، در 6ماهه اول سال موفق شدیم 6 درصد کاهش تصادفات فوتی در معابر درون‌شهری ایجاد کنیم  که نسبت به 6ماهه مشابه سال گذشته راضی‌کننده است.

رئیس پلیس راهور استان  البرز با اعلام اینکه "در حال حاضر از ابتدای سال 33 نفر فوتی در معابر درون‌شهری داشته‌ایم"، بیان کرد: امیدواریم با همت مسئولین و تقویت زیرساخت‌ها این آمار کاهش یابد.

 وی با ابراز اینکه در استان البرز 2 شهرک ترافیکی وجود دارد که برای چنین کلان‌شهری بسیار کم است، گفت: ما باید در هر منطقه شهرداری یک شهرک ترافیکی برای آموزش کودکان داشته باشیم, زیرا عدم آموزش در کشور در گذشته سبب کشته شدن 28 هزار نفر در جاده‌ها می‌شد که با تدابیر درست و فرهنگ‌سازی و همچنین طرح همیار پلیس این آمار در سال 96 به 16 هزار نفر رسیده است که جای توجه دارد.

شرق با اشاره به اینکه در تصادفات رانندگی 15 دقیقه اول تصادف زمان طلایی محسوب می‌شود و اگر مصدوم در این دقایق به بیمارستان برسد امکان زنده ماندن زیادی دارد، تصریح کرد: در شش‌ماهه اول سال 72 درصد از فوتی‌‌های ما عابر پیاده و 15 درصد از آنها موتورسیکلت‌‌سوارها بوده‌‌اند که با اقدامات و  تلاش همکاران و توقیفات انجام‌شده در بحث موتورسیکلت توانستیم  خوب عمل کنیم اما متأسفانه 4 نفر از کشته‌های ما موتورسیکلت‌سوار بوده‌اند.

رئیس پلیس راهور استان البرز با اظهار اینکه "از صداو سیما، خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها می‌خواهیم اطلاع‌رسانی در ارتباط با مسائل رانندگی و ایمنی داشته باشند"، ادامه داد: 99/5 درصد فوتی‌های موتورسیکلت‌سوار از ناحیه سر صدمه می‌خورند که توصیه ما به شهروندان این است که ابتدا با فرهنگ‌سازی درست و داشتن گواهینامه و بیمه و در مرحله بعد با داشتن کلاه ایمنی جان خود را محافظت کنند.

وی گفت با آغاز سال تحصیلی جدید 200 هزار نفر از دانش‌آموزان به‌عنوان همیار پلیس و 700 نفر معلم با کتاب‌‌های قوانین و مقررات رانندگی آموزش می‌بینند.

وی همچنین گفت: یکی از معضلات اصلی شهر کرج کمبود پارکینگ است که سبب بار ترافیکی در این شهر شده است.
تسنیم
.چاپ مطلب
کاهش تصادفات فوتی البرز کمبود پارکینگ
تعداد دفعات مشاهده شده : 249
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید