کد مطلب : 62277 / تاریخ ثبت : 1397/06/25 12:06

پوربافرانی:

بیماری در تعطیلات ممنوع !

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: به دلیل ضعف در برنامه ریزی و مدیریت در بسیاری از مراکز درمانی شاهد مرخصی‌های همزمان پزشکان و صف انتظار مردم پشت درب مطب‌ها هستیم

 مرخصی رفتن‌های یکباره پزشکان متخصص، گاه باعث دردسر بیماران و خانواده‌هایشان می‌شود و ناچار هستند برای معالجه ساعت‌ها پشت درب مطب منتظر بمانند و یا به مرکز درمانی دیگری مراجعه کنند، تنها به دلیل ضعف مدیریت و برنامه ریزی مراکز درمانی، که باعث می‌شود پزشکان به صورت همزمان بیمارستان را ترک و به مرخصی بروند، این در حالی است که رسیدگی به سلامت مردم نیازی همیشگی است و تامین این نیاز ‌انتظار غیرقابل انکار از سوی مردم است و نباید در هیچ زمان و مکانی خدمات سلامت به مردم دچار وقفه شود.

مراکز درمانی خالی از پزشک و بیماران چشم در انتظار مداوا

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در رابط عدم حضور پزشکان در بیمارستان‌‌ها و مراکز درمانی گفت: مراکز درمانی باید در طول روز چندین پزشک داشته باشند که متاسفانه به دلیل ضعف برنامه ریزی و مدیریت در بسیاری از مراکز درمانی شاهد کمبود پزشک هستیم.

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، در روزهای تعطیل بدون پزشک می‌مانند، مردم برای رفع بیماری و مشکلات خود باید ساعت‌ها پشت درب مطلبها متنتظر بمانند. از طرفی گاهی اوقات نیز در برخی از مراکز درمانی که به 3 پزشک نیاز دارد، با یک پزشک اداره و باعث افزایش ازدحام جمعیت می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطر نشان کرد:خالی بودن مراکز درمانی از پزشک به دلیل سوء مدیریت و عدم نظارت کافی اتفاق می‌افتد و لازم است دانشگاه‌های علوم پزشکی و دستگا‌های نظارتی با حساسیت بیشتری به این موضوعات بپردازند چراکه با جان مردم سرو کار دارد.
.چاپ مطلب
بیماری تعطیلات ممنوع
تعداد دفعات مشاهده شده : 269
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید