کد مطلب : 62261 / تاریخ ثبت : 1397/06/24 13:07

کاظمی :

افزایش ۱۰ درصدی کرایه اتوبوس‌های شهری کرج

سرپرست سازمان مدیریت حمل بار و مسافر شهرداری کرج گفت: از سال ۹۱ تا کنون هیچ اتوبوسی به خطوط کرج اضافه نشده و این فرسودگی ناوگان را به همراه داشته است

 مجید استاد کاظمی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: نرخ مصوب اعمال شده برای افزایش کرایه اتوبوس‌های خطوط مختلف ۱۰ درصد بوده که اعمال شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۸۰ دستگاه اتوبوس در خطوط مختلف کرج فعال است که ۸۰  مورد از آنها سازمانی و ۳۰۰  مورد نیز به بخش خصوصی اختصاص دارد.

وی توضیح داد: از سال ۹۱ تا کنون هیچ اتوبوسی به خطوط کرج اضافه نشده و این فرسودگی ناوگان را به همراه داشته است.

وی ابراز کرد: هر چند طی سال‌های گذشته بیش از ۷۰ درصد اتوبوس‌های کرج نوسازی شده و از صفر تا صد تغییر کرده است ولی این کافی نیست و به دنبال اضافه کردن اتوبوس‌های جدید هستیم.

وی توضیح داد:  قیمت هر اتوبوس به بیش از یک میلیارد تومان رسیده و در شرایط فعلی سازمان امکان خرید اتوبوس جدید ندارد و به همین دلیل از بخش خصوصی تقاضا کردیم که در این حوزه ورود کند.

این مسئول خاطر نشان کرد: با مشارکت بخش خصوصی قرار است ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید به شهر اضافه شود و همه هزینه‌های آنها اعم از خرید، تعمیر و نگهداری با بخش خصوصی باشد و سازمان صرفاً نقش نظارتی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به مدت زمان انتظار شهروندان برای رسیدن اتوبوس اشاره کرد و گفت: در ساعات بدون ترافیک فاصله انتظار برای رسیدن اتوبوس  بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است و در زمان اوج ترافیک این انتظار تا ۴۰ دقیقه هم می‌رسد.
.چاپ مطلب
افزایش کرایه اتوبوس‌های شهری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 348
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید