کد مطلب : 61932 / تاریخ ثبت : 1397/05/29 11:00

بازی های آسیایی 2018

اینجا زنان به ورزشگاه می‌روند

زنان هم حق دارند از این منبع تخلیه انرژی استفاده کنند. آنها هم حق دارند ورزشکاران مورد علاقه خود را تشویق کنند

اینجا زنان به ورزشگاه می‌روند ...

 حدودا نیم ساعت مانده به شروع مسابقات ورزشی در بازی‌های آسیایی جاکارتا 2018 درهای استادیوم باز می‌شود و تماشاگران راهی ورزشگاه می‌شوند. ورود آنها اما یک تفاوت بزرگ دارد؛ زنان هم کنار مردان وارد ورزشگاه می‌شوند.

بخش اعظمی از مردم اندونزی مسلمان هستند و حجاب مدنظر خود را به بهترین شکل ممکن حفظ می‌کنند اما به ورزشگاه هم می‌روند اتفاقا کنار مردان هم می‌نشینند.

در این 4 روزی که در بازی‌های آسیایی حضور دارم هیچ صحنه زشتی هم ندیدم. زنان به خوبی در کنار مردان، ورزشکاران و تیم‌های خود را تشویق می‌کردند.

باور کنید هیچ زیر ساخت خاصی هم در نظر گرفته نشده است. آنها از یک در با هم ورود می‌کنند و حتی کنار هم می‌نشینند و ورزش مورد علاقه خود را پیگیری می‌کنند.

اینجا زنان به ورزشگاه می‌روند ...

برای بقیه کشورها دیدن زنان اندونزیایی در ورزشگاه عادی است اما برای ما تعجب برانگیز است و این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند که چرا اندونزیایی‌ها می‌توانند بگونه‌ای فرهنگ سازی کنند که زنان بدون مشکل به ورزشگاه بروند اما ما نمی‌توانیم و همچنان نگران حضور بانوان در استادیوم‌ها هستیم.

خیلی از مسؤولان عدم ورود زنان به ورزشگاه را مربوط به ساختار می‌دانند اما تا آنجایی که من در این کشور مسلمان دیدم، ورود زنان احتیاج به ساختار ندارد احتیاج به فرهنگ سازی دارد.

ما در جریان جام جهانی روسیه تجربه حضور زنان در ورزشگاه و دیدن فوتبال البته از طریق تلویزیون را داشتیم از آن جلوتر هرگاه انتخابات به راه است، زنان حضور پررنگی در ورزشگاه‌ها دارند و هیچکس به آنها نمی‌گوید حضور زنان در ورزشگاه ممنوع است.

همه آنهایی که به ورزشگاه رفته‌اند می‌دانند که تشویق کردن و ذوق کردن برای بردن تیم و ورزشکار مورد علاقه‌تان، چه انرژی از انسان خالی می‌کند و حتی باعث می‌شود برای ساعتی به هیچ چیز به جز ورزش فکر نکنید.

زنان هم حق دارند از این منبع تخلیه انرژی استفاده کنند. آنها هم حق دارند ورزشکاران مورد علاقه خود را تشویق کنند.

کاش مسؤولان کشور را برای یک روز، روزی که مسابقات در رشته‌های مختلف حسابی داغ داغ است به جاکارتا می‌فرستادیم تا آنها می‌دیدند که زنان چه راحت به ورزشگاه می‌روند و بازی‌ها را می‌دیدند آنهم بدون اینکه با کوچک ترین مشکلی مواجه شوند یا خود مشکل ایجاد کنند.

می‌شود بالاخره برای این موضوع راه حلی پیدا کرد به ویژه اینکه دیگر این روزها درهای ورزشگاه‌ها به روی زنان در کشورهای مسلمان هم باز است.

 مصطفی داننده (خبرنگار اعزامی به بازی های آسیایی . جاکارتا اندونزی)
.چاپ مطلب
زنان ورزشگاه کشورهای اسلامی
تعداد دفعات مشاهده شده : 200
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید