کد مطلب : 61792 / تاریخ ثبت : 1397/05/20 21:31

بنامولایی :

برای رونق اقتصاد مملکت آبروی مان را گذاشته ایم/بخش خصوصی فرصت طلب نیست بلکه پیشگام کار آفرینی است

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی البرزگفت: ما برای رونق اقتصاد این مملکت تمام هم و وآبروی مان را گرو گذاشته ایم و درست نیست افرادی با رانت خواری بازی دیگری را در میدان اقتصاد شروع نمایند.

 

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، ظهر امروز شنبه 20 مرداد اتاق بازرگانی البرز به مناسبت هفته بزرگداشت خبرنگار، میزبان خبرنگاران حوزه اخبار اتاق بازرگانی و تشکل های بخش خصوصی بود.


یداله مالمیر رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی البرز با بیان این که، تشکل‌ها می‌توانند کمک کنند تا از شرایط  بحرانی و تحریم ها خارج شویم اظهار کرد: با شناسایی راهکارهای مقابله با تحریم‌ها و دلگرمی دادن به اعضای خود نقش به سزایی را در برون‌رفت از شرایط فعلی دارند.

مالمیر افزود: رویکرد تشکل‌ها مبتنی بر قانون اتاق ایران است و تصمیمات راهبردی خود را برای جلوگیری از اعمال سلیقه‌های شخصی با دریافت نظرات هیات راهبردی انجام می‌دهیم.
رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی البرز ضمن اظهار تاسف عنوان نمود: متاسفانه از 22 تشکلی که در البرز تشکیل شده بود تنها هفت مورد فعالیت دارند.

آنچه که مرگ تریجی تشکل ها را  در این بخش را سبب می شود عدم حمایت دولت است موضوعی بود که مالمیر به آن پرداخت وخاطرنشان  کرد: عدم حمایت دولت از تشکل‌های غیردولتی  سبب می شود تا شاهد مرگ تدریجی در این بخش باشیم چرا که  همین بی اعتنایی باعث می شود شور و اشتیاق فعالیت از آنها گرفته شود و همین امر کافی است تا زمینه انحلال تشکل ها در استان فراهم آید.

وی در ادامه تصریح کرد: اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور جدای از ارکان و زیرمجموعه‌های خود قادر به فعالیت نیستند و تشکل‌ها حکم بال‌های اتاق‌ها را دارند.

مالمیر همچنین با انتقاد از قوه مجریه و مقننه  در خصوص وضع قوانین نامتعارف در بخش صنعت گفت: باید به حال صنعت کشور تاسف خورد که چنین نمایندگانی برای این حوزه تصمیم می‌گیرند و نتیجه فعالیت آنها وضعیت نابسامان امروز است. باید خاطرنشان کنم که، ما برای رونق  اقتصاد این مملکت تمام هم و وآبروی مان را گرو گذاشته ایم و درست نیست افرادی با رانت خواری بازی دیگری را در میدان اقتصاد شروع نمایند.

وی تاکید کرد: نتیجه این می شود که کسانی در کشورهای دیگر با یک تماس قادر به جابجایی اقتصاد ما می شوند. این درست نیست و بدور از انسانیت است. ما به کجای کار رسیده ایم؟ هر روز با یک مدل اختلاس مواجه هستیم که همین موجب ناامیدی و بی اعتمادی مردم نسبت به سیستم و اقتصاد کشور می شود.


رحیم بنا مولایی رییس اتاق بازرگانی البرز  نیز در ادامه این نشست با بیان این موضوع که صنعت  کشور نیاز به حمایت همه جانبه  دارد اظهار کرد: همه باید پایه کار باشیم و از صنعت داخل حمایت نماییم. چرا که حمایت از کالای ایرانی و صنایع داخلی گره گشای مشکلات اقتصادی است .
وی با اشاره به پاسداشت روز خبرنگار وظیفه خطیر خبرنگاران در امر اخبار شفاف و درست عنوان کرد: اخلاق مداری و تلاش مضاعف مهم ترین رکن در امر گذار از مشکلات است. اخلاق مداری در عرصه رسانه و جامعه باید سرلوحه امور قرار گیرد تا بتوان با همدلی و وحدت دیگر بار تحریم ها را پشت سر گذاریم.

رئیس اتاق بازرگانی البرز افزود: امسال با حضور تشکل ها درعرصه ی برنامه ریزی صادرات اتاق بازرگانی البرز حرکت ارزشمندی شکل گرفته زیرا با این رویکرد، تبدیل اقتصاد دولتی به خصوصی و تکیه بر اقتصاد غیر نفتی قابل تحقق است.

بنامولایی با اشاره به این مطلب که، بخش خصوصی پیشگام کار آفرینی است یادآورشد: با حضور تشکل ها و تشکیل اتاق های فکر با حضور نخبگان و اساتید دانشگاه گام های عملی برای تشکیل استارتاپ ها دراتاق بازرگانی البرز برداشته می شود. چرا که معتقدیم بخش خصوصی نه تنها فرصت طلب نیست بلکه پیشگام کار آفرینی است.

رییس اتاق البرز با خاطرنشان کردن این مطلب که،  مدیریت سرمایه مهم ترین رکن در خصوص رونق اقتصادی و توسعه و رشد هر کشوری است اذعان داشت:  هنر مدیت به معنای مدیریت سرمایه است که بخش خصوصی بخوبی این موضوع را دنبال می کند.

بنا مولایی در بخش دیگری به حضور تشکل ها و اهمیت  در عرصه توسعه اقتصادی در البرز اشاره کرد و افزود: از 23 تشکل بخش خصوصی در البرز 20 تشکل آنها فعالیت مستمر و مفیدی دارند که بازوهای توانمندی در عرصه کار و رونق اقتصادی می باشند که مستلزم حمایت وافر از آنها می باشد.

اتاق آموزش، ایجاد نمایشگاه در اتاق البرز و کسب رتبه یک اتاق بازرگانی البرز در امر تولید و تجارت و صنعت، کارگاه آموزشی نقش استارتاپ ها در اتاق بازرگانی  از دیگر موضوعاتی بود که بنامولایی به آنها پرداخت.

 در حاشیه این نشست تریبون آزاد اتاق بازرگانی البرز در اختیار خبرنگاران قرار گرفت تا به سووالات و نقطه نظرات خود در خصوص بخش خصوصی و تعامل با صنایع بپردازند و در پایان ضمن تقدیر ازخبرنگاران عکس یادگاری نیزبه پاسداشت روز خبرنگار با رییس اتاق بازرگانی البرز گرفته شد.
 


 


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
همگن مالمیر اقتصاد بنامولایی خبرنگار آبرو نساجی
تعداد دفعات مشاهده شده : 212
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید