کد مطلب : 61784 / تاریخ ثبت : 1397/05/20 11:10

خلیلی :

2 درصد از نرخ بیکاری البرز متاثر از مهاجرت است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز گفت: جمعیت بیکاران حاضر در استان البرز 36 هزار نفر است که دو درصد از این جمعیت مهاجران هستند.

اسماعیل خلیلی روز شنبه در نشست شورای اداری البرز، افزود: رتبه 10 فارغ التحصیلان بیکار را در کشور داریم که با توجه به اینکه قطب فناوری کشور هستیم هرچه بیشتر باید از این ظرفیت بهره ببریم.

خلیلی گفت: رتبه چهارم مهاجرپذیری و نرخ رشد بالای جمعیتی به همراه رتبه چهارم شاغلان در بخش خدمات نیازمند برنامه ریزی ویژه تری برای اشتغالزایی هرچه بیشتر در البرز است.

وی اضافه کرد: نرخ بیکاری 14 درصد بود و در بهار 97 به 15.6 درصد رسیده که امروز هر چه بیشتر باید از ظرفیت های اشتغالزایی بهره ببریم.

خلیلی ادامه داد: 100 هزار واحد صنفی داریم و اگر به سامانه تامین اجتماعی نگاه کنیم، اشتغال برمبنای تامین اجتماعی درست نخواهد بود.

وی افزود: با ایجاد کارخانه اشتغال ایجاد نمی شود چراکه صنعت متفاوت از اشتغال است و دراین زمینه باید به این نکته توجه داشت که هرچه صنایع توسعه یابد نیروی انسانی شاغل کاهش خواهد یافت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: 53 هزار نفر در سامانه اشتغال ثبت شده است که سهم امسال البرز اشتغالزایی برای 33 هزار نفر بود که این سهم به 45 هزار نفر افزایش یافت.

وی خاطرنشان کرد: برای اشتغال روستایی 157 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می شود که 50 درصد تخصیص دادیم.

خلیلی افزود: اشتغال روستایی، فراگیر و طرح کارورزی در محیط کاری سه رویکردی است که در حوزه اشتغالزایی البرز دنبال می شود.

وی گفت: بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، میراث فرهنگی و گردشگری،جهاد کشاورزی و صنعت معدن دستگاه های اجرایی هستند که دربخش مشاغل خانگی همراه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی هستند.

وی یادآورشد: در سال گذشته 20میلیارد تومان تسهیلات دراین زمینه داشتیم که 50درصد آن تخصیص یافت و این سهم امسال بیشتر شده است.
.چاپ مطلب
2 درصد بیکاری البرز مهاجرت
تعداد دفعات مشاهده شده : 237
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید