کد مطلب : 61772 / تاریخ ثبت : 1397/05/19 12:52

پایان یک دوئل کهنه،

پاییز دردناک ربیعی؛ وزیر کار به جرگه بیکاران پیوست

دولت باید در این باره تصمیم سریع و قاطع اتخاذ کند و کشور را معطل نکند. امروز ما نیازمند نیروهای باانگیزه، مصمم، توانمند و معتقد به نظام، امام و رهبری هستیم که پرچم جریان اقتصادی را در دست بگیرند

به گزارش خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز، نشست علنی  چهارشنبه (۱۷ مردادماه ۹۷) در روزی که بنام روزخبرنگار در تقویم ایران درج شده برای خبرنگاران پارلمانی که قرار بود در همین روز و پس از پایان جلسه علنی از آنان تجلیل گردد سراسر حاشیه های خبری بود. حاشیه هایی که در عین خوراک خبری داشتن اندکی تلخ نیز بود.

ماجرا از آنجا شروع شد که در دستور کار 17 مرداد 97جلسه علنی مجلس استیضاح علی ربیعی وزیر کار بود. وزیری که در سالهای اخیر یکی ازوزرای پایه کارهای استیضاحی بود که هربار به هر دلیل می توانست از سد استیضاح نمایندگان بسلامت عبور نماید اما هیچ زمان نتوانست در این مدت از طرح سووالات رییس کمیسیون اقتصاد مجلس دکتر پور ابراهیمی آب خوش از گلوی خود پایین ببرد.


دوئل میان رییس کمیسیون اقتصاد و وزیر کار هر بار با کابوهایی بنام پورابراهیمی و ربیعی در منطقه وسترنی مجلس ادامه دار بود و بطور عجیبی به وقت اضافه و تنفس به نفع ربیعی اعلام می شد. نبرد تن به تن این دو حاشیه ها را رقم میزد و هر بار که ربیعی برگ برنده بدست مجلس را ترک می کرد، پورابراهیمی بدنبال مستندات مستدل تری می گشت تا با جمع آوری اسناد بتواند روزی این خاک خورده میدان کار ورفاه را از میدان خارج نماید و امروز همزمان با روز خبرنگار پور ابراهیمی پرچم خود را در میان میدان کارزار مجلس بالا برد و با لبخند پیروزی خود را رقم زد تا سرفصل خبری خبرنگاران پارلمانی شود.

و اما افشاگری ها امروز می بایست پیروز میدان این دوئل کهنه را پس از چهارسال  مشخص نماید.

پورابراهیمی پیش از این اعلام کرده بود: همه صاحب‌نظران بر این اعتقاد هستند و مردم هم به ما می‌گویند که تیم اقتصادی دولت نیازمند یک بازسازی و ترمیم اساسی است. کسانی که در طول سال‌های مختلف آزمونشان را در کابینه دولت پس داده‌اند و نتیجه عملکرد آنها نتیجه ضعیفی بوده قطعاً نمی‌توانند در این مسیر دولت را همراهی کنند. خود آقای رئیس جمهور هم بارها به این مسئله تأکید کرده است. دولت باید در این باره تصمیم سریع و قاطع اتخاذ کند و کشور را معطل نکند. امروز ما نیازمند نیروهای باانگیزه، مصمم، توانمند و معتقد به نظام، امام و رهبری هستیم که پرچم جریان اقتصادی را در دست بگیرند
.
همچنین تلاش وی بر اثبات روند عملکرد ضعیف وزیر کار موضوع جدیدی نبود که برای مجلس و بهارستان نشینان عجیب باشد و تا حدودی همه پی برده بودند بلاخره شلیک نهایی را پورابراهیمی خواهد زد چرا  که  محمدرضا پورابراهیمی بطور اتوماتیک در هرسه بار استیضاح دکتر ربیعی یکی ازموافقان بشمار می رفت.
اما این بار موضوع با دفعات دیگر تفاوت داشت . پورابراهیمی آمده بود کار را یکسره کند چون انگشت روی کلیدواژه هایی گذاشت که جای دفاع بسختی داشت. وی روی دختر پزشکیان نایب رییس مجلس کلیک کرد
و خطاب به آقای پزشکیان کرد و گفت: آقای پزشکیان از ذات موضوع که برمی آید  شما باید از وزیر دفاع کنید، چرا که دختر شما در پروژه فاینانس شریک بوده است و برای ما روشن کنید که دختر جنابعالی در حال حاضر در کدام پتروشیمی مشغول است و آنهم با چه حقوق ومزایایی ؟؟؟

پشت دفاعیات آقای پزشکیان از وزیر کارتعاون و رفاه اجتماعی چه امتیازاتی از ایشان برای خانواده اش گرفته است؟؟

کار داشت به جاهای باریک کشبیده می شد و هر بار دکتر لاریجانی امر به آرامش صحن می کرد. خبرنگاران با هیجان تمام در عین حالی که دهان هایشان هر بار باز و بازتر می شد یک چشمشان به رفتارها بود که مبادا اتفاقی از زیر ذره بین چشمشان رد شود و آنان نبینند و همزمان دستشان به نگارش وقایع اتفاقیه بود. پورابراهیمی فریاد می زد و دستانش در هوا پراکنده می شد.

پور ابراهیمی فریاد می زد ما برای شما احترام قائل بودیم انتظار نداشتیم شما با مردم و مملکت اینگونه رفتارنمایید.


زهرا پزشکیان قبل از وزیر کار آمده

 پزشکیان در میانه حرف های پورابراهیمی گفت: نام بردن و بیان  مسائلی اینچنین آنهم  در صحن علنی مجلس درست نیست.

دختر بنده لیسانس ندارد بلکه فوق لیسانس دانشگاه شریف است به عنوان پیمانکار کارمی کند و اینکه در فضای مجازی گفته شده ۱۰ میلیون حقوق دارد درست نیست بلکه حقوق فرزند من تنها ۴ میلیون در ماه است. دختر من در پتروشیمی جم مشغول به کار است  قبل از امدن آقای ربیعی در آنجا مشغول به کار بوده است.

پزشکیان خطاب به پورابراهیمی گفت: آقای پورابراهیمی خودش بگوید برای فرزند یا فامیل و اطرافیانش چقدر کار دست و پا کرده و چه کارهایی انجام داده است.

پورابراهیمی هم در پاسخ به این اظهارات پزشکیان گفت: آقای پزشکیان خود رئیس هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان است، چرا این مسائل کذب را بیان می‌کند؟

وی افزود: اگر حرف‌هایی که می‌زند و در باره اینکه بنده اطرافیانم را سر کار گذاشته‌ام و یا پولی گرفته‌ام مدارکی دارد، به هیأت نظارت ارائه کند در غیر این صورت باید آقای پزشکیان در محضر همه نمایندگان از بنده عذرخواهی کند.

پورابراهیمی عنوان کرد: بنده به خاطر این سخنان پزشکیان در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت می‌کنم و این مسئله را در آنجا دنبال خواهم کرد.

بگم بگم ها
بگم بگم ها در اینجا به اوج خود می رسد که  علی لاریجانی مداخله کرده و تذکر محکمی به پورابراهیمی مبنی بر این که: بیان کردن این مسائل و اسم آوردن از سوی آقای پورابراهیمی کار درستی نبود و نباید این مسائل با اسم عنوان می‌شد
.

و اما پس از کش و قوس های دو نماینده وزیر کار پشت تریبون آمده و اظهارات دفاعی خود را  در خصوص افشاگری چنین آغاز می کند: هرگز قصد نداشتم مسائلی اینچنین را بیان نمایم چرا که معتقد بودم گفتن آنها کار اشتباه و خطایی است اما اکنون که کار بدینجا رسید من هم بازگو می کنم.

وی افزود: یکی از همین نمایندگان استیضاح‌کننده به دفتر من آمد و گفت که یا فلان شخص را در جایی منصوب می‌کنید و ۵۰۰ میلیون تومان به حساب او می‌ریزید یا اینکه شما را استیضاح می‌کنیم.

بر این اساس و پس از سخنان ربیعی، علی لاریجانی در صحن علنی مجلس گفت: بیان این مسائل اصلاً درست نیست و اگر هم نماینده‌ای پولی برای خود و اطرافیانش درخواست کرده است حتماً باید اسمش بیان شود.

وی افزود: با کنایه و مبهم حرف زدن که نمی‌شود کاری انجام داد. این‌گونه سخن گفتن درست نیست. به نظرم می‌شد که جلسه استیضاح بهتر برگزار شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه نماینده‌ای برای منطقه و حوزه انتخابی خود درخواست بودجه کند و یا اینکه برای یک سمت مشخص یک فردی را معرفی کند متعارف است، اما درخواست پول و مواردی از این قبیل اصلاً صحیح نیست و اگر نماینده‌ای چنین کاری کرده است باید اسم او معرفی شود تا در هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مورد بررسی قرار گیرد.

صدای بغض آلود وزیر کار
صدای وزیر کاربسختی بالا می آید و گویا آب در گلویش خشکیده باشد . حرف ها بریده بریده از نای حنجره به بیرون می پرند و هر آن انتظار اشک ریزی میرفت تاکید کرد: در این چند وقت همه جوره بمن تهمت روا داشته شددر حالی که هیچ کدام از آنها صحت نداشت.

وی افزود: شما من را بیچاره می کنید. شما مگر آقای کهنوج را می شناسید؟ من در این 40 سال یادنگرفتم به کسی تهمت بزنم و یا حق کسی را ضایع کرده باشم. دختر آقای پزشکیان قبل از حضور من در پتوشیمی جم کشغول به کار بودند . دختر ایشان یک دختر فوق لیسانس و مسلمان است. تهمت نزنید.

ازشهدا خجالت می کشم
شما دائما مرا در هر استیضاح زیر فشارقرا می دهید.فشار فشار فشار . بنده از شهدا دیگر خجالت می کشم. با این کارهایی که می کنید اعتماد را در جامعه از دست می دهید. همه شما در هر بار استیضاح بمن لطف داشتید. یادتان باشد که ما از ینگاه داری خارج شدیم.

اما اگر باز هم به بنده رای ندادید دست شما را می بوسم و شما را به وجدان خودتان وامی گذارم.....

تشنج در صحن علنی میان مخالفان و موافقان اوج گرفت و ناگاه اعلام شد استیضاح رای نیاورد و وزیر کار به جرگه بیکاران پیوست و پرچم پورابراهیمی بالا رفت !!!!!پاین سرگذشت  یک دوئل تن به تن با سوت پایان یک برصفر به نفع رییس کمیسیون اقتصاد نواخته شد.
محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
پاییز ربیعی بیکار وزیر کار رای پورابراهیمی دوئل
تعداد دفعات مشاهده شده : 4150
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید