کد مطلب : 61740 / تاریخ ثبت : 1397/05/17 10:37

حیدری :

البرز از فقدان کمپ ماده 16 رنج می برد/ شهرداری کرج موظف به ایجاد اردوگاه است

مدیر کل بهزیستی البرز گفت: مسئولیت اردوگاه ماده 16 صرفا بر عهده بهزیستی نیست، چرا که باید شهرداری این اردوگاه را با تجهیزات در اختیار بهزیستی قرار دهد و اعتبار آن را شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور فراهم کند

 مدیر کل بهزیستی البرز درباره وضعیت ساماندهی معتادین متجاهر در استان گفت: ساده ترین کار ممکن جمع آوری معتادین متجاهر سطح شهر است اما مسئله جمع آوری انسان است و مرتبط به زباله یا ... نخواهد بود!

اسدالله حیدری افزود: زمانیکه مخاطب انسان است، باید حقوق وی رعایت شود و در واقع ما در قبال یک انسان آسیب دیده مسئولیت داریم.

وی اظهار داشت: باید مقدماتی برای یک انسان بیمار و دردمند فراهم شود، لذا دولت راه اندازی اردوگاه های ماده 16 را پیش بینی کرده است.

حیدری تصریح کرد: مسئولیت اردوگاه ماده 16 صرفا بر عهده بهزیستی نیست، چرا که باید شهرداری این اردوگاه را با تجهیزات در اختیار بهزیستی قرار دهد و اعتبار آن را شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور فراهم کند.

وی گفت: مدیریت، غربال گری و سم زدایی معتادین متجاهر پس از انجام اقدامات مذکور بر عهده بهزیستی است، لذا هرگاه اردوگاه آماده و تجهیز شد و اعتبارات و سرانه هر فرد روزانه 15 الی 16 هزار تومان به سازمان بهزیستی تخصیص داده شود ما آمادگی کامل را برای پذیرش این مسئولیت داریم.

حیدری افزود: پیگیری های خوبی در البرز انجام گرفت و در حال حاضر جمع آوری معتادین صورت می گیرد اما کمپ یا اردوگاه مشخصی که برای معتادین ماده 16 باشد تا کنون ایجاد نشده است چرا که مسئولیت شهرداری کرج و دیگر شهرستان ها بوده و اگر همین امروز شهرداری این زمینه را فراهم کند فعالیت ما نیز آغاز خواهد شد.

وی اظهار داشت: ما هیچ مشکلی برای اداره، مدیریت و اقدامات تخصصی نداریم در درصورتی که مکان و اعتبارات لازم در اختیار ما قرار گیرد و اخیرا 3 هزار و 650 معتادی که توسط نیروی انتظامی با دستور قضایی جمع آوری شدند که کار غربال گری آن به ما واگذار شد.

مدیر کل بهزیستی استان البرز در خاتمه تصریح کرد: 120 کمپ ماده 15 در استان البرز وجود دارد.
.چاپ مطلب
البرز از فقدان کمپ شهرداری
تعداد دفعات مشاهده شده : 124
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید