کد مطلب : 61723 / تاریخ ثبت : 1397/05/16 09:30

ژن خوب به کرج رسید؛

تهدیدهای برادرزاده عضو شورا و تعطیلی سالن پیشکسوتان کشتی

شاید بخش عمده ای از چالش های بی پایان مدیریت شهری عدم استقلال مدیران و وابستگی های آنها به دلیل حفظ میز است و بخش دیگری هم می تواند شامل مدیران سفارشی رده های پایین تر باشد که وضعیت را بغرنج تر و ضریب خطا و تصمیمات اشتباه را بیشتر می کند. نامه ای از سوی پیشکسوتان کشتی کرج به شبکه خبری البرز ارسال شده است که بی کم و کاست می خوانید:

این مقاله به منظور تنویر افکار عمومی در خصوص تصمیمات نابجای معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری کرج تقدیم می گردد:
 
روز چهارشنبه 11/5/97 ساعت 6:30 عصر طبق سنوات و سابقه دیرینه جمعی از ورزشکاران  و مدیران و پرسنل شهرداری کرج  طبق روال معمول  به سالن سید الشهدا شهرداری کرج واقع در بلوار مولانا ابتدای جواد آباد مراجعه و با شرایطی نامانوس با محیط ورزشی و قداست تشک کشتی و محیط مرتبط با آن مواجه شده و پس از پیگیری متوجه حضور دختر یکی از اعضاء  شورای  شهر کرج (س-ن)  مواجه که منجر به توهین و تهدید کشتی گیران و پرسنل از سوی ایشان و حذف وقت تمرین از سوی پدر ایشان ( معاونت فرهنگی میروکیلی هیچ کاره است – به پدرم می گم که سالن را از شما بگیرند و دیگر اینجا راهتون نده اند) و سلب تمرین از پرسنل می شوند!
 
دختر آقای عضو شورای شهر کرج به اتفاق صرفا 5 تن با نصب بلندگوی   پرتابل (سیار)  وسایر ملحقات صوتی در طول 4 ماه گذشته و بنا به فرموده !  با تشکیل کلاس ظاهرا ورزش! در محل سالن کشتی فعالیت می نماید که ناگفته پیداست انگیزه مدیران تصمیم گیر و به خصوص معاونت فرهنگی از ادامه این رویه و بنابه فرموده !و با نگاهی امربرانه و عاجزانه دقیقا چیست؟!
 
متاسفانه این نگاه برده دارانه از سوی اعضاء شورا محقق نمی شود مگر آنکه معاونت مرتبط کورکورانه  تبعیت نماید . قابل ذکر است که فعالیت ورزش کشتی در شهر کرج از 30 سال گذشته در زیرزمین متروکه و کوچکی واقع در خیابان شهید بهشتی بنام سالن ( باشگاه شهرداری) شروع شده که درطول 3 دهه گذشته شاهد استعدادهای بسیاری در این رشته بوده که حاصل آن کسب مقام های قهرمانی در سطح کشور می باشد.

پرسنل شهرداری – مدیران و قهرمانان کشور و آسیا همواره از این مرکز بعنوان سکوی پرش جهت ارتقاء شان مردم کرج بهره گرفته و اهتمام  و مساعی خود را بر همین اساس استوار نموده و حافظ سنگر آبرو و حیثیت مردم شهر کرج در حوزه ورزش دانسته و می دانند. از همین رو مدیران و شهرداران وقت کرج در سنوات گذشته با درک صحیح و عمیق به اهمیت این ورزش پایه و ورزش اول کشور همواره مورد توجه و حمایت قرار می دادند که حاصل آن کسب مقامات متعدد و مستمر قهرمانی تحت نام شهرداری کرج در این حوزه می باشد.

آنچه اهمیت این رنج نامه را صد چندان می کند ظهور نامدیرانی است که در شهرداری کرج بر اساس تصمیمات از پیش تعیین شده مداخله گرانه برخی اعضا کانون ظاهرا ( قدرت) همه حوزه های شهری را متاثر از تصمیمات خود نموده و بطریق اولی ، ورزش و حوزه های زیرمجموعه آن را مورد هدف قرار داده تا با مایوس نمودن و ناامیدی آنان ( پرسنل ) از ادامه فعالیت ورزشی بتوانند آخرین حرکت مذبوحانه را به منظور حذف این آخرین سنگر جلوگیری از رخوت و یاس و ناامیدی را از محیط مقدس ورزش بزدایند با این فرض که بتوانند از این محیط های مقدس نیز در صورت امکان و عدم حضور پرسنل شهرداری  درآمدی کسب نمایند ، غافل از آنکه یکی از رویکردهای  جدی و مهم شهرداری رسیدگی و جامه عمل پوشاندن به مقوله مطالبات اجتماعی  در حوزه های فرهنگی هنری و ورزشی و سایر موضوعات مرتبط با نیازمندی های آحاد مردم شهر و بدون چشم داشت مالی و درآمدی و صرفا به منظور افزایش  غنای محیطی و کاربران آن به ویژه ارتقاء سطح نشاط و شادابی عمومی نزد آحاد جامعه می باشد.
 
از این رهگذر باید به تاثیرات مخرب و ناکارآمدی تصمیمات اجرایی مغایر با نص صریح قانون در شورای شهر و دخالت بین ، و آشکار در عزل و نصب های فامیلی و مبتنی بر برده داری و سخیف در تعیین مدیرانی بدون عقبه و سبقه ورزشی و فرهنگی در حوزه های شهرداری و معاونت فرهنگی اشاره نمود که صرفا به انگیزه بقای چند صباحی بر مسند کار بودن و برخورداری از مزایای دنیوی آن و چنگ انداختن به پست و مقام و منصب ولو به هر قیمتی بتوانند منویات اعضاء ناکارآمد! در نهاد( ش ش ) را به منصه ظهور برسانند.
 
حال با عنایت به شرایط به وجود آمده و با التفات به برآیند تصمیمات ناصواب اعضاء ( ش ش ) که در طول سال گذشته منجر به حذف یکی از مربیان خدوم و زحمتکش و از قهرمانان ملی کشور در عرصه ورزش کشتی جناب آقای محمد خلج گردیده که صد تاسف آنکه مجاهدت و تلاش بی حد و حصر عزیزان ، در عرصه ورزش همواره نادیده گرفته شده و تصمیمات بخش کوچکی از مدیران در شهرداری نیز مزید بر علت! منجر به حذف چهره های خوشنام و کار آمد گردیده است .

بدیهی است که ورزش این شهر به داشتن همین قهرمانان و پهلوانان و صاحبان آبرو در شهر که با مرام و مسلک و رفتار وزین خود همواره جایگاهی رفیع برای مردم کشور رقم زده اند و نزد افکار عمومی نیز از اصالت و هویت وصف ناپذیری برخوردار می باشند ، شاخص کارآمدی و یا ناکارآمدی – توفیق یا عدم توفیق در دستیابی به اهداف فرهنگی و ورزشی می باشد . پاسداشت و نگهداشت الگوهای پذیرفته شده اجتماعی و ورزشی نزد افکار عمومی همواره بعنوان شاخص مهم و بازخورد تصمیمات مدیران شهری محسوب می گردد غافل از آنکه معاونت ظاهرا فرهنگی برای بقای خود حاضر به باج دادن ولو به هر قیمتی بوده تا بتواند نظر برخی اعضای( ش ش ) را تامین نمایند. در صورتی که حداقل انتظار پرسنل شریف شهرداری حمایت و پشتیبانی در حوزه های مرتبط با ورزش شهرداری تصور می گردد.
 
 ای کاش معاونت فرهنگی شهرداری کرج به جای آنکه وامدار و زیر بلیط کانونهای خاص باشد قدری هم از شجاعت و پایداری از اصول و مواضع بحق شهرداری با توجه به قدمت حداقل یکصد ساله آن در عرصه های اجتماعی و فرهنگی برخوردار بوده تا رسالت و نقش شهرداری با اینگونه روشهای نکبت بار و مخدوش رقم  نمی خورد.
 
کوتاه سخن :
هرچند نیازی به دانستن فرآیند تصمیمات معاونت مذکور در حوزه های مختلف اجرایی نیست چرا که برآیند تصمیمات ایشان چیزی جز ناکارآمدی – اختلال در اجرا – بیهوده انگاری حاد و مزمن برپایه آزمون و خطا و بعبارتی اختراع دوباره بلکه چند باره چرخ نبوده و نیست. خاطرنشان می سازد علیرغم مصوبه هیات مدیره سازمان فرهنگی شهرداری کرج مبنی بر استفاده از اوقات تمرین در روزهای زوج ، سالن تمرین شهرداری مهر و موم ، و از ورود پرسنل بنا به دستور همین مدیر لایق! در روز دوشنبه مورخ ۱۵/۵/۹۷ نیز خودداری و سالن تمرین پرسنل شهرداری مسدود اعلام گردیده است .

ضمنا تصویر مصوبه هیات مدیره سازمان فرهنگی در خصوص موافقت با درخواست پرسنل شهرداری جهت استفاده از سالن کشتی تقدیم ، هر چند ، از اجرای این مصوبه خودداری و بر کلیه درب های ورودی به مجموعه قفل !!! تامل و بی تدبیری زده شده و عملا مسدود گردیده است.  
خلاص!


.چاپ مطلب
پیشکسوتان کشتی شهرداری کرج شورای شهر کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 4260
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید