کد مطلب : 61720 / تاریخ ثبت : 1397/05/16 08:58

طی چهار ماه گذشته ؛

افزایش آمار تصادفات منجر به مرگ در استان البرز

رئیس پلیس‌راه استان البرز گفت: با توجه به اینکه از سال 93 تاکنون با کاهش تصادفات منجر به مرگ در استان البرز همراه بوده ایم ولی طی چهار ماه گذشته، متاسفانه این روال ادامه پیدا نکرد

سرهنگ رضا معظمی گودرزی امروز در جلسه کمیسیون ایمنی سوانح استان البرز که در سالن جلسات باشگاه میلاد برگزار شد، گفت: بیش از 15 درصد از پیک ترافیکی کشور بر دوش استان البرز است چراکه راه مواصلاتی 13 استان کشور از استان البرز می‌گذرد.

وی با اشاره به اینکه پلیس‌راه استان البرز به‌صورت شبانه‌روزی ارائه خدمات را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: لازم است اقدامات ویژه‌ای برای حفاظت از جان مردم انجام شود.

رئیس پلیس‌راه استان البرز افزود: بخش عمده‌ای از ترافیک استان البرز در محدوده جاده چالوس است که برای حضور در این محدوده نیازمند وجود موتور هستیم از همین رو 10 موتورسیکلت از ستاد فرماندهی استان البرز در اختیار پلیس‌راه قرارگرفته است.

معظمی گودرزی بابیان اینکه استان البرز پایلوت کشور در حوزه ترافیک به شمار می‌آید، ادامه داد: خوشبختانه در کنار حجم بالای کار موفق شده‌ایم تا نسبت به سال گذشته با کاهش آمار تصادف همراه باشیم.

وی تأکید کرد: البرز طی سومین سال متوالی موفق شد رتبه برتر کشور را به خود اختصاص دهد چراکه در سال گذشته 146 مورد تصادف منجر به فوت داشته‌ایم و این آمار نسبت به سایر استان‌ها همچون خوزستان و اصفهان با کاهش همراه است.

رئیس پلیس‌راه استان البرز از کاهش متوالی تصادفات از سال 93 تاکنون خرداد و یادآور شد: تصادفات منجر به مرگ استان البرز در چهار ماه نخست سال با افزایش همراه بوده است که امیدوار هستیم اعتباراتی به‌منظور بهسازی مسیرها در اختصاص یابد.

وی بابیان اینکه آمار تصادفات منجر به مرگ طی ۴ ماهه سال جاری نسبت به مدت‌زمان مشابه در سال‌های گذشته، افزایش داشته است، عنوان کرد: برای مدیریت بهتر جاده‌های البرز، لازم است که اعتبارات ملی اختصاص داده شود.

رئیس پلیس‌راه استان البرز تصریح کرد: با توجه به اینکه اتوبان تهران_قزوین از وسط استان البرز عبور می‌کند موجب افزایش آمار تصادفات شده است که باید با استانداردسازی مسیرهای ورود و خروج به کاهش آمار تصادفات کمک کنیم.
.چاپ مطلب
افزایش تصادفات منجر به مرگ البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 150
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید