کد مطلب : 61527 / تاریخ ثبت : 1397/05/03 23:41

دوم مرداد روز فیزیوتراپی

فیزیوتراپیست ها رستاک پلک های شکسته اند

فیزیوتراپی شاخه های درمانی در حوزه علوم پزشکی است که از طریق ارزیابی و بررسی اختلالات جسمی و حرکتی ناشی از طیف وسیعی از بیماریها( ارتوپدی، مغزو اعصاب، قلبی، ریوی، زنان، اطفال، پوست و..) با اتخاذ پروتکل های درمانی متنوعی که شامل استفاده از عوامل فیزیکی، حرکت درمانی و تکنیک های دستی در پیشگیری، درمان و باز توانی این اختلالات حرکتی نقش موثری ایفا می کند
به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، دوم مرداد ماه مصادف با روز فیزیوتراپی  فرصتی دست داد تا با رییس انجمن  فیزیوتراپی استان البرز فیزیکال تراپبیست ایمان کمالی حکیم ملاقاتی داشته باشیم و ضمن تبریک این روز به ایشان در خصوص فیزیوتراپی اطلاعاتی کسب نماییم.
فیزیوتراپی چیست  و فیزیوتراپیست ها اصولا به چه افرادی گفته  می شود: فیزیوتراپی شاخه های درمانی در حوزه علوم پزشکی است که از طریق ارزیابی و بررسی اختلالات جسمی و حرکتی ناشی از طیف وسیعی از بیماریها( ارتوپدی، مغزو اعصاب، قلبی، ریوی، زنان، اطفال، پوست و..) با اتخاذ پروتکل های درمانی متنوعی که شامل استفاده از عوامل فیزیکی، حرکت درمانی و تکنیک های دستی در پیشگیری، درمان و باز توانی این اختلالات حرکتی نقش موثری ایفا می کند.
فیزیوتراپیست ها متخصصین حرکت و عملکرد فیزیکی هستند. آنها با همکاری و کمک بیماران خود به آنها کمک می کنند تا بر مشکلات خود فائق آیند.  مشکلاتی که ممکن است از بدو تولد وجود داشته اند و یا از ضربه تصادف بوجود آمده باشند و یا در اثر مرور زمان و روند پیری رخ داده باشند.
فیزیوتراپ می تواند کمک کند که آسیب دیدگیها بهبود یابند، درد و التهاب کم شود و در نهایت حرکت افزایش یابد یا تنظیم گردد. یک فیزیوتراپیست با گوش دادن به حرف های شماو کشف خواسته ها و نیازهای حرکتی روزمره شما، می تواند برای شما یک برنامه درمانی مناسب با توجه به شرایط زندگی شما طراحی کند تا از وقوع آسیب بیشتر جلوگیری شود.
فیزیوتراپیست ها جراح ها و پزشکان و سایر رشته های پزشکی اغلب  در قالب یک تیم درمانی برای مدیریت و رفع بیماری شما عمل خواهند کرد.
فیزیوتراپیست ها از چه تکنیک های درمانی استفاده می کنند؟
فیزیوتراپیست ها آموزش دیده اند تا بیماری شما را ارزیابی کنند. مشکل را تشخیص داده و به شما در فهم مشکل کمک کنند.
برخی از روش ها و تکنیک های متداول فیزیوتراپی :
تمرینات تقویتی و حرکات اصلاحی
موبیلیزاسیون و منبیولازسیون مفصل برای افزایش حرکت و کاهش سفتی
بازآموزی عضلات برای بهبود کنترل حرکتی
موبیلیزاسیون بافت نرم( آزادسازی بافت همبندی- عضلانی) و ماساژ درمانی
درای نیدلینگ( سوزن خشک)
آب درمانی
کیینزیوتیپینگ عضلانی برای ورزشکاران
 
 محبوبه اقتداریان
 


 


مسیحا(محبوبه)اقتداریان
.چاپ مطلب
دوم مرداد کمالی حکیم فیزیوتراپی ایمان
تعداد دفعات مشاهده شده : 4549
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب