کد مطلب : 61350 / تاریخ ثبت : 1397/04/23 09:21

البرزی‌ها بیشتر از تهرانی‌ها برق مصرف می‌کنند

۱۰درصد صرفه جویی مانع قطعی برق می شود

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز با بیان اینکه میزان مصرف برق در البرز از میانگین کشور بیشتر است، گفت: استان البرز بیشتر از تهران برق مصرف می‌کند

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان البرز ناصر اسکندری مدیرعامل با بیان اینکه به ازای هر درجه افزایش دما ۱۵۰۰مگاوات بار بر شبکه افزایش می یابد، گفت: اگر مردم ۱۰درصد در برق کاهش مصرف داشته باشند خاموشی نخواهیم داشت.

ناصر اسکندری در نشست شورای برنامه ریزی که در استانداری البرز برگزار شد افزود : در سال ۹۶ در سطح کشور۴۵۰ هزار مگاوات ظرفیت مصرف برق بود که در سال جاری به ۴۶۵ هزار مگاوات افزایش یافته است.

وی افزود: میزان رشد مصرف برق در استان البرز از میانگین کشوری بالاتر است به همین منظور نیاز است تا مردم و صنایع صرفه جویی بیشتری داشته باشند.

اسکندری با بیان این که اوج مصرف برق در البرز در ساعات ظهر بیشتر شده است، گفت: این نشان دهنده صنعتی شدن بار مصرف در این استان است.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ پیش بینی شده تا با کاهش بار مصرف کنندگان از مشوق هایی برخوردار شوند.

او پیش بینی کرد برای سال ۹۷ در اوج مصرف نیاز به یک هزار و ۳۸۴ مگاوات برق در البرز است ودر ادامه گفت: به ازای هر درجه افزایش دما ۱۵۰۰مگاوات بار بر شبکه افزایش می یابد.

وی با تاکید بر این که از ادارات انتظار داریم روشنایی را به حداقل برسانند، گفت: دمای سرمایشی را کمتر کنند و استفاده از مولد اضطراری از ساعت ۱۲ تا ۱۸ بکار گرفته شود همچنین تغییر ساعت اداری در روزهای اضطراری در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه اگر مردم ۱۰درصد در برق صرفه جویی کنند خاموشی نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد:شرکت توزیع برق البرز بیش از یک میلیون و۲۰۰ هزار مشترک دارد.
.چاپ مطلب
۱۰درصد صرفه جویی مانع قطعی برق
تعداد دفعات مشاهده شده : 188
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید