کد مطلب : 61267 / تاریخ ثبت : 1397/04/16 12:33

دریافت یک‌میلیون و 290 هزار یورو برای هیچ

یک شرکت متخلف ارزی در استان البرز شناسایی شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز از شناسایی یک شرکت متخلف ارزی در استان البرز خبر داد و گفت: این شرکت به بهانه واردات کالا ارز دولتی دریافت کرده بود ولی هیچ کالایی را وارد کشور نکرده است

 علی مختاری در کارگروه تنظیم بازار که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، گفت: در یک ماه گذشته مجموعه بازرسی تعزیرات حکومتی استان البرز، کالاهای اساسی موجود در بازار را در جهت کنترل بازار رصد کرده‌اند و نتیجه آن را طی یک گزارش به تهران ارسال کرده‌ایم.

وی افزود: بحث حمل‌ونقل موجب افزایش قیمت سبزیجات، میوه‌جات و سیفی جات شده بود، همچنین قیمت چند کالا نسبت به سطح کشور متفاوت بود که با انجام طرح‌هایی سعی به تعدیل این قیمت‌ها داشتیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز از ارجاع 3 هزار و 400 پرونده در چند وقت اخیر به این سازمان خبر داد و گفت: به 86 درصد این پرونده‌ها رسیدگی شده و امیدواریم تعداد پرونده‌های باقی‌مانده تا پایان ماه رسیدگی شوند.

مختاری در خصوص میزان جریمه متخلفین این پرونده‌ها اضافه کرد: مبلغ 7 میلیارد و 500 میلیون تومان جریمه این افراد بوده است.

وی بیشترین میزان فراوانی در تخلفات را شامل گران‌فروشی، کم روشی، تقلب، عدم درج قیمت و عدم صدور برگ خرید دانست و یادآور شد: مجموعه تعزیرات با طرح کشیک همه‌روزه آماده برخورد با متخلفین است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز خاطرنشان کرد: اخیراً 374 پرونده مبارزه با قاچاق در استان البرز وجود داشته که جریمه متخلفین این پرونده نیز حدود 13 میلیارد تومان بوده است.

به گفته مختاری تعزیرات حکومتی استان البرز در حوزه برخورد به تخلفات بهداشتی با اداره دامپزشکی این استان نشستی برگزار کرده و به توافقاتی در این راستا دست‌یافته است.

وی از دو پرونده قاچاق ارز در استان البرز خبر داد و تأکید کرد: با برگزاری دوره‌های آموزشی برای نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و بازرسین اداره صنعت، معدن و تجارت، به موضوع ارز و برخورد با متخلفین ورود کردیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز ادامه داد: اولین پرونده تخلف ارزی در استان مربوط به یک شرکت تجاری بوده که به هدف واردات مواد پلی کربنات یک‌میلیون و 290 هزار یورو ارز دولتی دریافت کرده ولی هیچ کالایی را به کشور وارد نکرده است.

مختاری از آزمایش گندم‌ها قبل از ورود به سیلوها خبر داد و گفت: اخیراً از ورود گندم‌های نامرغوب به سیلوهای استان جلوگیری کردیم.

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش میزان شکایات در حوزه قیمت تجهیزات پزشکی خصوصاً تجهیزات دیالیز، در این حوزه نیز ورود کردیم و مقرر شد قیمت‌ها کاهش پیدا کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان البرز با اشاره به افزایش قیمت خودرو بیان کرد: پیشنهاد‌هایی به تهران ارسال کردیم که یکی از آن‌ها جلوگیری از فروش بسته‌ای خودروها به افراد خاص بوده است.

مختاری در پایان این جلسه خواستار شد: طرحی در این نشست مصوب شود تا بانک‌ها متخلفین ارزی را به تعزیرات معرفی کنند تا ضمن برخورد با آن‌ها، ارز به خزانه کشور بازگردد.
.چاپ مطلب
شناسایی شرکت متخلف ارزی البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 240
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب