کد مطلب : 61260 / تاریخ ثبت : 1397/04/16 09:10

شکست چندین مرتبه طرح های جمع آوری کودکان کار

رشدکودکان کار مساوی با افزایش فقر وآسیب‌های اجتماعی

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: خلاء قانونی مدون و راهکارعملگرا مانع ساماندهی کودکان کار تلقی می‌شود.

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت درباره وضعیت رسیدگی به کودکان کار درکشور،گفت: مسئله رسیدگی به وضعیت کودکان کار دارای اهداف از پیش تعیین شده‌ای است که مبتنی بر نظر کارشناسان و متخصصان باشد،نیست و در سال‌های اخیر سیاست‌های بکار رفته نه تنها نتوانسته این مشکل را حل کند بلکه میزان کودکان کار در سطح شهر بسیار بیشتر از گذشته شده است.

 طرح جمع آوری کودکان کار افغان به نتیجه  نرسید

نماینده مردم تهران، ری،اسلامشهرو شمیرانات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح جمع آوری کودکان کارافغان، اتباع بیگانه و بازگشت آنها به کشور مبداء شان، راهکاری مناسب واقع نشد چرا که روند رشد کودکان کار صرفاً نشانگر به مخاطره انداختن هرچه بیشتر این کودکان است به طوری که این کودکان به صورت رسمی از کشور خارج می شوند ولی آنها مجددا به صورت قاچاق وارد کشورمی‌شوند.

 ذوالقدر  افزود: خلاء قانون مدون و نبود راهکارهای عملگرا موضوع ساماندهی کودکان کار را در یک سیکل بی سرانجام قرار داده است بنابراین باید در نظرداشته باشیم که رشد این کودکان یعنی رشد فقر، آسیب های اجتماعی، ناهنجاری‌ها و نابسامانی و در نهایت رشد هزینه‌های مدیریت و امنیت شهری تلقی می‌شود.

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان راهکاری اساسی برای بهبود وضعیت کودکان کار

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان برای حمایت از همه کودکان کمتر از هجده سال تدوین شده است می‌تواند راهکارهای قانونمند و نظامند برای ساماندهی کودکان کار به حساب آید.

وی ادامه داد: پیگیری های لازم برای لحاظ قید فوریت بر روی این لایحه جهت طرح در صحن علنی مجلس صورت گرفته است و ازهمین رو لایحه مذکوردر دستور کارصحن علنی مجلس  قرار دارد که انتظار داریم، بسیاری از خلاءهای قانونی که مسئولان مربوطه نظیر بهزیستی و شهرداری برای موضوع کودکان کار دارا می باشند با تصویب این قانون مرتفع گردد.

 نایب  رییس کمیسیون فرهنگی مجلس بابیان اینکه مسیررسیدگی به وضعیت کودکان کار با نظر متخصصان همسو نیست، گفت:  خلاءقانون مدون و نبود راهکارهای عملگرا، ساماندهی کودکان کار را در یک سیکل بی سرانجام قرار داده است./
.چاپ مطلب
شکست طرح جمع آوری کودکان کار
تعداد دفعات مشاهده شده : 80
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید