کد مطلب : 61253 / تاریخ ثبت : 1397/04/16 09:19

شکوری :

قطع ۲۷ اصله درخت در مشکین‌دشت/شهرداری پاسخگو باشد

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست فردیس با اشاره به قطع ۲۷ درخت در مشکین‌دشت، بر لزوم پاسخگویی شهرداری مشکین‌دشت در این رابطه تأکید کرد

مرتضی شکوری اظهار کرد: هفته گذشته شهروندان محله احسانیه مشکین‌دشت اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان فردیس را در جریان قطع ۲۷ اصله درخت تنومند قراردادند.

وی با اشاره به حضور کارشناسان این اداره در محل یادشده، گفت: شهرداری مشکین‌دشت باید در خصوص قطع درختان محله احسانیه پاسخگو باشد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان فردیس اضافه کرد: روابط عمومی این شهرداری در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که شهرداری مطابق قانون حفظ و گسترش فضای سبز می‌تواند نسبت به پاک‌سازی و حذف درختان خشک‌شده در معابر اقدام کند و درازای آن نهال غرس کند.

شکوری با بیان اینکه برخی از ساکنان محله احسانیه مدعی شده‌اند که درختان قطع‌شده نیمه سبز بوده و خشک نبودند، گفت: طبق ماده هفت قانون حفظ فضای سبز، شهرداری هنگامی می‌تواند نسبت به قطع درختان خشک و یا غیر خشک اقدام کند که رأی قطع درختان در کمیسیون مربوطه صادرشده باشد.

وی با بیان اینکه روابط عمومی شهرداری مشکین‌دشت اعلام کرده که قطع این درختان به صدور رأی از کمیسیون مربوطه نیازی نداشته است، گفت: این در حالی است که شهرداری برای قطع هرگونه درخت اعم از مثمر، سبز، خشک و غیره باید رأی کمیسیون را دریافت کند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان فردیس با بیان اینکه شهرداری مشکین‌دشت ملزم به پاسخگویی در خصوص قطع ۲۷ اصله درخت در منطقه احسانیه مشکین‌دشت است، گفت: درصورتی‌که شهرداری بدون مجوز از کمیسیون حفظ فضای سبز اقدام به قطع درختان این منطقه کرده باشد، مراتب از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌شود.
.چاپ مطلب
قطع درخت مشکین‌دشت شهرداری پاسخگو باشد
تعداد دفعات مشاهده شده : 81
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید