کد مطلب : 61243 / تاریخ ثبت : 1397/04/14 10:35

شفقی :

آمار حوادث غیرمترقبه کرج بالا است

فرماندار کرج آمار حوادث غیرمترقبه در شهرستان کرج را بالا دانست و بر لزوم بیمه روستاهای جاده چالوس تأکید کرد

سیروس شفقی صبح پنجشنبه در همایش تجلیل از دهیاران با اشاره به اینکه شهرستان کرج بیشترین آمار مرتبط با حوادث غیرمترقبه را دارد، اظهار کرد: بیمه روستایی در روستاهای جاده چالوس در اولویت است.

وی با اشاره به مشکلات موجود در خصوص ساخت‌وسازهای غیرمجاز به‌ویژه در جاده کرج - چالوس، گفت: مقابله با ساخت‌وساز غیرمجاز از وظایف ذاتی دهیاران محسوب می‌شود و تمامی گزارش‌ها در خصوص این موضوع باید به فرمانداری ارائه شود.

فرماندار کرج با اشاره به اینکه هر ساخت و سازی که انجام‌شده باید با نشانی و آدرس اعلام شود، گفت: این مهم برای اعزام بازرسان جهت رسیدگی انجام می‌شود.

شفقی بیان کرد: دهیار نماینده‌ای در روستا است که در زمان بروز حوادث به مدیریت شهرستان یعنی فرمانداری باید گزارش دهد تا اقدامات لازم ارائه شود.

وی با تأکید بر اینکه پیگیری و جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم روستاها ازجمله وظایف مهم دهیاران است، گفت: ساخت‌وسازهای غیرمجاز در خارج از حریم روستاها نیز به فرمانداری اطلاع‌رسانی شود.

فرماندار کرج در بخش دیگری با اشاره به مشکلات آبی روستاهای شهرستان به‌ویژه روستاهای محور کرج – چالوس، گفت: کسی که در تحویل آب مشکل به وجود آورد مجرم معرفی‌شده بنابراین باید مکاتبات اداری برای سلسله‌مراتب اداری طی شود تا با مشکلات متعدد رو به رونشویم.

شفقی به وضعیت پروژه‌های عمرانی در روستاها اشاره کرد و گفت: تعامل دهیاران با فرمانداری برای حل مشکلات پروژه‌های موجود از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در ادامه به مبحث مهم اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: در این خصوص باید اقدامات به‌صورت جهادی و جدی انجام شود، از حضور سرمایه‌گذاران در روستاها استفاده بهینه شود تا ضمن درامد زایی برای روستا اشتغال نیز ایجاد شود.
مهر
.چاپ مطلب
آمار حوادث غیرمترقبه کرج بالا
تعداد دفعات مشاهده شده : 241
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید