کد مطلب : 60992 / تاریخ ثبت : 1397/04/01 15:25

طرح پاکداشت طبیعت البرز

بگذار زمین نفس بکشد؛ طبیعت امروز به تماشا ی رقص شاپرک نشسته است

امروز یکم تیر ماه سال یکهزارو سیصد و نود و هفت است . اولین آدینه فصل تابستان فصل آلبالوهای رقصان ولبخند هلوهای لپ گل انداخته؛ است. هیاهویی در پنجمین جاده گردشگری جهان جاده چالوس راه افتاده . برای چهارمین سال متوالی سفیران از جنس گلواژه طبیعت به پاسداشت حرمت زمین آمده اند تا نفس را به ریه های زمین بازگردانند

ولوله ای شده در میان شاخ وبرگ درختان و کوه و دشت و رودخانه ناآرام جاده گردشگری چالوس!! گویی سفیران عشق آمده اند با نازک دست های نیلو فری شان در دل خاک غم گرفته طبیعت گل مهربانی بکارند! سفیران نگه داشت طبیعت آمده اند تا خفتگان در خواب زمستانی را که نه؛؛ در خواب غفلت غم انگیز بی حرمتی به زمین را ، با تکانش سرانگشتان بیدار خود ،
تلنگری از عشق ورزی بزنند!! سفیرانی از نیکویی آسمان آمده اند تا شکوه زمین را به رقص وادارند و نفس بی امان باران را به رستنگاه کوچه باغ های خاک غم گرفته طبیعت دمی دوباره بخشند!!

زمین امروز رقص شاپرک ها را در خود نظاره می کند و در جسم دوار خود به نقطه هستی ، لبخند می زند!!


امروز یکم تیر ماه سال یکهزارو سیصد و نود و هفت است . اولین آدینه فصل تابستان فصل آلبالوهای رقصان  ولبخند هلوهای لپ گل انداخته؛ است. هیاهویی در پنجمین جاده گردشگری جهان جاده چالوس راه افتاده . برای چهارمین سال متوالی سفیران از جنس گلواژه طبیعت به پاسداشت حرمت زمین آمده اند تا نفس را به ریه های زمین بازگردانند.

پاکداشت طبیعت جلوه ی زیبای پیوستگی آدم هایی است از جنس اجتماع از جنس بودن و از روایت انسانیت!  صبح دلانگیز آدینه غافلگیر شده است با شکوه 5هزارنفری مردمانی از دل طبیعت که کلاه ها بر سر و نایلکس هایی بر دست با دستکش زیبای باران می زدایند هر پلیدی زمین نشسته نامرادی را از وجب به وجب خاک تشنه باران!!

مسیر از ابتدای جاده چالوس تا تونل کندوان رج بسته است از سمن های مهربانی! پیرو جوان ، کودک و خردسال و انسان هایی که برایشان نفس هزینه بردار است!

"عسکری مورودی می گوید: آنان  یک نفس در دو بعد کالبدی هستند که مسیرشان یکی است ؛ بهسازی جامعه و پالایش محیط عمومی! اینان همان سرمایه های بی بدیل اجتماع اند که نباید میان آدم ها از هر قشر فرق انداخت! اینجا حجاب چهر ه جان پاکیزگی طبیعت برهنه است و بس!

آنان دین خود را به بهای تنفس می پردازند و این است شکوه زیبایی! زمانی باید گریست که حجاب بی مهری و سیاه بر طبیعت چادر کشد و ما زیر غلظت دود گرفته زمین یکسان جان دهیم.. چون پرده بر افتد نه تومانی و نه من!!"

پیشنهاد طرح پاکداشت طبیعت  از سال 93 به ابتکار اداره کل ورزش و جوانان استان البرز، اجرا شد و امسال علاوه بر این اداره، سازمان محیط زیست البرز، فرمانداری شهرستان کرج، نیروی انتظامی استان، شهرداری کرج، بخشداری آسارا و تشکل های مردم نهاد، مشارکت فعال دارند.

این برنامه  از صبح جمعه یکم تیرماه  تا عصر امروز ادامه دارد
.
وعده ما زمین زیبا با دامن پوشی از رنگ های دلانگیز پاییز، طبیعتی بکر و دست نخورده و آسمانی برنگ بهار  و چشمه سارانی با طراوات باران... همیشه برای نجات طبیعت باید دامن ورچیده و آستین همت بالا زده باشیم.

نقطه پایانی حرفم با شماست ! شمایی که طبیعت را زباله می بینید اما کلاستان به واژه ها بالاست چرا نگاهی به خود نمی اندازید. کلاس؛ داشتن ماشین آخرین مدل، خانه زیبا، لباس زیبا و چهره های مدلینگ نیست!! کلاس ارق شما به  احترام حقوق شهروندی است. احترام به شخصیت وجودی خودتان است نه ریختن زباله ها در هر مکان و هر جا...بیایید هر کدام یک سفیر نجات طبیعت باشیم.. هر روز روز پاکداشت طبیعت هست!!!محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
پاکداشت طبیعت زمین جاده چالوس چهارمین نجات
تعداد دفعات مشاهده شده : 4518
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب