کد مطلب : 60804 / تاریخ ثبت : 1397/03/20 10:15

انتظار طولانی مردان آتش ؛

بی مهری مسئولان به بهبود وضعیت معیشتی آتش نشانان

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، گفت: توجه به سختی کار و نوسازی ناوگان آتش نشانی درافزایش انگیزه کاری این قشر موثر است.

علیرضا رحیمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تاکیدات رییس کمیته بودجه شورای شهرمبنی براصلاح حقوق آتش نشانان و نوسازی ناوگان آتش نشانی، گفت: سختی کار آتش نشانان مسئله ای روشن بوده و این افراد در شرایط سخت کاری به وظایف خود عمل می کنند، بنابراین سخت کاری این قشر از جامعه به گونه ای است که حساسیت کار آتش نشانان دراکثر شرایط بالا است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آتش نشانان علاوه بر آمادگی جسمانی و روحی باید دارای مهارت های فنی قابل قبول برای مدیریت بحران نیز باشند، افزود: به طورمعمول این قشر آموزش های لازم را در زمان خدمت برای عملکرد بهتر فرا خواهند دید، اما نکته قابل توجه افزایش کمیت و کیفیت تجهیزات آتش نشانی است؛ بنابراین بخش قابل توجه کارآمدی آتش نشانان بستگی به میزان کیفیت و کمیت تجهیزات آتش نشانی دارد.

وی تاکید کرد: هرچه تجهیزات آتش نشانی به روزتر و تاثیرگذارتر باشد، قدرت عمل آتش نشانان بالاتر بوده و درجه موفقیت برای جلوگیری از آسیب به شهروندان افزایش پیدا می کند، بنابراین درگام اول تقویت تجهیزات آتش نشانی درشهرداری تهران و  موضوع بسیارمهمی است؛ به ویژه درمناطق نفت خیز و پالایشگاهی که این افراد فعالیت بیشتری دارند.

رحیمی افزود: نکته مهم دیگر وضعیت معیشت و حقوقی آتش نشانان است که به طورحتم باید آتش نشانی جزو مشاغل سخت و زیان آور تلقی شود، تا علاوه بر تامین حقوق این قشر انگیزه بیشتری برای ارایه خدمت به مردم ایجاد شود؛ هرچند که تاکنون آتش نشانی به صورت شغل عادی درنظرگرفته شده است، البته مجلس در خصوص رفع مشکلات آتش نشانان گام های موثری برداشته است.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به طور قطع توجه به سختی کار و نوسازی تجهیزات آتش نشانی در افزایش انگیزه کاری این افراد و رفع هرگونه تبعیض تاثیر دارد، البته درصورت وجود هرگونه مشکل و مانعی درمسیر رفع مشکلات آتش نشانان مسائل باید با نمایندگان درمجلس درمیان گذاشته شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران از اصلاح پرداخت حقوق آتش نشانان از ماه جاری خبر داد و گفت:  امیدواریم با پیگیری های انجام شده توسط سازمان آتش نشانی نسبت به نوسازی تجهیزاتی که در گذشته آسیب دیده همچون تجهیزاتی که در حادثه پلاسکو از بین رفته اقدام شود./
.چاپ مطلب
بی مهری وضعیت معیشتی آتش نشانان
تعداد دفعات مشاهده شده : 146
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید