کد مطلب : 60792 / تاریخ ثبت : 1397/03/19 12:33

حاشیه های جنجالی شکار قوچ در خراسانی جنوبی

رفتار قجری با منابع ملی قابل دفاع نیست

نائب‌ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه انجام شکار توسط افراد خارجی در ایران نوعی رفتار قجری با منابع ملی است، گفت: این رفتار قجری با منابع ملی برای دستیابی به پول قابل دفاع نیست و باید با افرادی که مسبب این مسئله هستند، برخورد شود.

در حاشیه شکارفروشی‌ به اتباع آمریکاییدر حاشیه شکارفروشی‌ به اتباع آمریکایی
در پی انتشار خبر مجوزهای 70 میلیونی برای دو آمریکایی برای شکار در منطقه حیدری نیشابور، حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، نماینده‌ مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در یکی از شبکه‌های اجتماعی به این موضوع واکنش نشان داد.

نائب‌ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پیج اینستاگرام خود نوشته است: صندوق ملی محیط‌زیست که طبق قانون وظایف مشخصی مانند حفاظت و مقابله با بحران‌های محیط‌زیستی و مراقبت از منابع بر عهده دارد، این مجوز را به‌صورت متمرکز اعضا می‌کند و از استان‌ها مجوزهایی از تهران برای شکار اخذ می‌شود.

وی تصریح کرد: این رفتار قجری با منابع ملی برای دستیابی به پول قابل دفاع نیست و باید با افرادی که مسبب این مسئله هستند برخورد شود.

پژمانفر تأکید کرد: باید کمپینی از سوی مردم راه‌اندازی شود و نه به این رفتار سازمان محیط‌زیست صورت بگیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس خاطرنشان کرد: حتماً در مجلس طرح سؤال از رئیس‌جمهور خواهم داشت و از این مسئله به‌سادگی عبور نخواهیم کرد.

این واکنش عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی در حالی صورت گفت که حمید گرمابی و هاجر چنارانی دو نماینده مردم شهرستان‌های نیشابور و فیروزه که این شکار در حوزه انتخابیه آنها اتفاق افتاده است، تاکنون هیچ واکنشی نشان نداده‌اند و سکوت رسانه‌ای در پیش‌گرفته‌اند.
.چاپ مطلب
رفتار قجری منابع ملی شکار قوچ
تعداد دفعات مشاهده شده : 258
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید