کد مطلب : 60472 / تاریخ ثبت : 1397/02/27 20:47

نقدی بر سخنان امروز کولیوند در شورای اداری

جناب دکتر تفسیر به رای زیبنده شما نیست/قانون مافوق خواسته های شخصی است

امروز غم انگیزترین روز خبری در ۶سال نمایندگی "کولیوند" برای من بود. مردی که او را مظهر اخلاق و ایثار و پایبندی به قانون می‌دانستم اما امروز او با سخنانش مرا و همه‌ی کسانی که باورش داشتند را غافلگیر کرد!

 دالان سیاست در شهر کرج پر پیچ و خم‌تر از جاده‌ی (زیبای سابق) چالوس است. این شهر، ماز ناپیدایی دارد که اگر هزاران چراغ بیفروزی و جد و جهد و تلاش وافر کنی و واجد هوش و آی‌کیو باشی، اگر بلدراه نبوده یا بلدی دستت را نگیرد، در راهروهایش گم می‌شوی و در این هزارتو می‌میری!
 
از کلمه‌ی "واجد" گفتیم و جا دارد یادی کنیم از جلسه‌ی امروز شورای اداری شهرستان کرج و سخنان دکتر کولیوند، نماینده‌ی مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، او گفته است: "شورای شهر کرج، شهرداری را انتخاب کند که واجد شرایط قانونی باشد". اما جناب دکتر که علاوه‌بر وظیفه‌ی دشوار صیانت از قانون و بار سنگین رای مردم کرج، رییس کمیسیون شوراهای مجلس هم هستند، نفرموده‌اند منظور از "واجد" کلام مصرح در قانون است یا تفسیر به رای افراد در هر جایگاه و مقام و منصبی!
 
 واجد شرایط برای تصدی شهرداری در مرتبه‌ی شهرداری کرج (رتبه۱۲) علاوه‌بر شروط اولیه‌ی تابعیت و تاهل و گذراندن خدمت، باید حداقل تحصیلات فوق لیسانس داشته باشد و در صورت دارا بودن ۵سال پیشینه‌ی کار در شهرداری‌های رتبه۷ تا ۱۰ می‌تواند با لیسانش هم عهده‌دار مسوولیت رتبه‌های ۱۱ و ۱۲ شهرداری بشود. شرط دیگر، نداشتن شرکت‌ها و موسسات اقتصادی است که حوایج شهرداری را تامین می‌کند و شرط بعد نیز سکونت در شهر مربوطه می‌باشد.
 
 شروط بعدی هم شروط عامی هستند که حسن شهرت یا توانایی جسمی را شامل می‌شوند و در این میان تنها یک شرط می‌ماند که می‌توان به سخنان امروز ربطش داد و آن هم تصریح قانون است: "نداشتن محکومیت کیفری که مستلزم محرومیت از حقوق اجتماعی باشد" که در این خصوص چنانچه کاندیدایی حکم قطعی داشته باشد، عملا مطابق حکم قضایی از گردونه‌ی فعالیت و مدیریت خارج شده و دیگر "واجد شرایط بودن" مفهومی پیدا نمی‌کند.
 
✅ جناب دکتر! 
سخن امروز بنده نه از سر دفاع از کاندیدای مطرح شده (که اتفاقا گزینه‌ی مقبولی برای شرایط بحرانی شهرداری کرج است) که نقدی بر ادبیات گفتار و موضع‌گیری شماست!
 
 در انتخابات آنچه باعث شد ما به کمک شما بیاییم دو چیز بود؛ اول، اعتقادی که به درستکاری و صداقت شما داشتیم و دوم، بی‌اعتنایی جبهه‌ی اصلاحات و خودکامگی آنان در رفتار با رسانه‌ها به‌عنوان رکن چهارم جامعه‌ی دموکراتیک! انتخابات مجلس گذشت و هرچند در این میان، شما را گزینه‌ی اصلح در میان جمع می‌دانستیم و امیدوار بودیم با حضور شما مجاری قانون روان‌تر و آیین آن مستحکم‌تر و نمود آن پررنگتر در شهرمان باشد اما نشد و شما امروز تیر خلاصی به شقیقه‌ی باورهایمان زدید!
 
 اگر اکثریتی، همچون شما صاحب آرای مردمی باشند؛ کدام قانون و کدام قاعده‌ی رفتاری و اخلاقی برای شما حق وتو صادر می‌کند؟! نمایندگان مجلس وظایفی دارند و نمایندگان شورای شهر  نیز به هم چنین. اگر قرار باشد با تحکم و ارعاب در حقوق یکدیگر دخالت شود یا حق طبقاتی نمایندگی تعریف کرده و از ابزار ویژه برای فشار به سایر وکلای مردم بهره بگیرید، کجای آن مفهوم رفتار مردمسالاری را برایمان تداعی می‌کند؟
 
 قدمی جلوتر بگذارم و این پرسش را مطرح کنم؛ فرق اینکه گفته‌اید "در برابر بی‌قانونی اعضای شورا می‌ایستیم" با دیکتاتوری چیست؟ 
آیا حضرتعالی ملاک قانون هستید؟ آیا نگرانی واقعی شما رد شدن شهردار منتخب این هشت نفر و ریخته شدن آبروی آنها و "سریزدی" است (نه آبروی شهر کرج که ربطی به آبروی آنها ندارد!) یا نگرانید تاییدیه‌ی وی بیاید و شهردار شود؟
 
 اگر کاندیدای گروه هشت، محکومیت قضایی و حکم انفصال از خدمت داشته باشد، که تکلیف مشخص است و کار به وزارت کشور و ردشدن توسط آن مجموعه نمی‌رسد و علی‌القاعده آبروریزی پیش نمی‌آید اما اگر هم پیش آمد، بگذارید آبرویشان برود تا دیگر بر انتخاب اشتباه اصرار نورزند!...
 
 اما از این درشِگفتم که:
 
✅ درخصوص ۷ماهی که به سقوط و نشیب عمرانی و اقتصادی مدیریت شهری کلانشهر کرج گذشت، سخنی نگفته‌اید! 
 
✅ از دفاعی که گروه پنج به تعبیر شما (من ایلیات را از این گروه ۴نفره جدا می‌کنم) از شهردار سابق کرد، نگفتید! 
 
✅ به بحران‌های مالی و تعطیلی پروژه‌های عمرانی اشاره‌ای نکردید! 
 
✅ برای انجماد ناگهانی رشد عمرانی کرج در زمان شورای چهارم و "ترکاشوند" دغدغه‌ای نداشتید!
 
✅ از سخنان سرپرست شهرداری کرج که از ورشکستگی اقتصادی و تعطیلی پروژه‌ها برای تامین حقوق کارمندان گفت، نگفتید!
 
✅ از قرارداد بستگان اعضای گروه چهار و سمت‌های سطح بالا در شهرداری نگفتید! 
 
✅ به قائم مقامی فامیل عضو شورا در یک سازمان اشاره نکردید! 
 
✅ از پست گرفتن نزدیکان آن دیگر عضو، از مشاورشدن‌ها و میز و مسوولیت تقسیم کردن‌ها نگفتید؛ و امروز مدعی قانون مداری گروه چهار هستید؟!!!
 
 آقای دکتر کولیوند عزیز! 
خیلی چیزها را نگفتید که از آنها می‌گذریم، اما شما را به خدا سوگند! از کسانی دفاع نکنید که قلبمان به درد آید و نفسمان بگیرد و دلمان بسوزد و از خودمان بپرسیم این بود محمدجواد کولیوند؟!
 
خدا یارتان باشد که در راه حق ثابت قدم باشید!
 

بابک الحاقی
.چاپ مطلب
کولیوند شهردار کرج شورای شهر کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 459
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب